Dzisiaj jest czwartek 12 grudnia 2019, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20154) SPORT FORUM FIRMY (5433) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sensacja we Wrześni. KKF wyeliminowany z Pucharu P ... (0)Goście z Malezji i Sri Lanki goszczą w I LO. Pozna ... (0)

Młodzież w terenie

Dodano: 11.10.2010 10:34
Źródło: terazSlupca.pl
Najważniejszy – terenowy – etap słupeckiej gry miejskiej za nami. W miniony piątek uczniowie gimnazjów i szkół średnich zgłębiali wiedzę na temat Słupcy.

Od 9:00 na ulicach miasta rywalizowało dziewiętnaście pięcioosobowych zespołów. Młodzież musiała rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania czy odpowiadać na pytania. - Uczestnicy zgłębiali tajniki heraldyki, czyli sztuki tworzenia herbów oraz odpowiedniego ich opisywania. Zadaniem młodzieży było narysowanie takiego właśnie herbu. W kościele św. Wawrzyńca uczestnicy zabawy spotkali księdza, który to zadał im pytanie dotyczące patrona kościoła oraz całego miasta - św. Wawrzyńca. Z dużym poruszeniem spotkało się także zadanie, gdzie młodzież napotkała na Żydów. Żydzi chcieli poszukać zagubionego pieniążka, ale ponieważ nie mogą pracować w sobotę, to musieli skorzystać z pomocy graczy. Takie przykłady zadań mógłbym mnożyć. - mówił organizator gry Piotr Basiński.

Całość zakończyła się po około pięciu godzinach. Wtedy to w Muzeum Regionalnym w Słupcy poznaliśmy wyniki. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna „Logicznych hotelarzy” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Drugie miejsce zajęła grupa „Tępe Jany”, a trzecie „Śnieżne chomiki”. Obydwa zespoły reprezentowały Liceum Ogólnokształcące.

W kategorii gimnazjów prym wiodła w piątek grupa „Nietykalnych” z Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Opactwie. Drugie miejsce zajęły „Kurczaki Korczaki z Konspolu”, a ostatnie na podium znalazły się ex equo „Piranie” z gimnazjum w Kowalewie Opactwie i „Grupa nr 1” z gimnazjum w Strzałkowie.

To jednak nie koniec II Słupeckiej Gry Miejskiej. Przed uczestnikami zabawy kolejny etap. - Młodzież będzie miała pracowity miesiąc. Musi przygotować plakaty reklamowe, hasła i spoty radiowe. Finał całego projektu będzie miał miejsce 10 listopada w słupeckim kinie, kiedy to podsumujemy wyniki z poszczególnych etapów i wyłonimy najlepszy zespół w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. - dodaje Piotr Basiński, organizator przedsięwzięcia.

Organizatorem Słupeckiej Gry Miejskiej jest stowarzyszenie „Rowerowa Wielkopolska”. Całość natomiast jest finansowana ze środków programu operacyjnego „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

  • Młodzież w terenie
  • Młodzież w terenie
  • Młodzież w terenie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Słupecka gra miejska

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

wiedziałem,że wszystko sprowadzi się do pierdół o świętym wawrzyńcu.
Dodano: 24.06.2011 18:35    Przez: ~pyzaty chłopiec
Pyzaty Chłopcze, nie wiem, na ile znasz scenariusz gry, ale mniemam, że dość słabo, bo inaczej nie opowiadałbyś takich banialuków. Zadania były bardzo różnorodne i zapewniam Cię, że tylko jedno z nich dotyczyło św. Wawrzyńca. Jeśli nie wierzysz - zapytaj uczestników. Pozdrawiam
Dodano: 24.06.2011 20:15    Przez: ~Piotrek-organizator
Piotr ma rację - jedno, jedyne zadanko związane było z Naszym patronem. Tak czy siak - nie przeszkadzałoby mi więcej... Gra była świetna. Mam tylko zastrzeżenia co do wyników drużyn ponadgimnazjalnych... Czy pierwszego miejsca nie zajęli "Odkrywcy"? : )
Dodano: 24.06.2011 23:19    Przez: ~Uczestnik
A to ci chochlik! Oczywiście, że wygrali ODKRYWCY:) Oficjalne wyniki etapu internetowego oraz terenowego można znaleźć na stronie II SGM: link
Dodano: 24.06.2011 11:31    Przez: ~ania

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.