Dzisiaj jest środa 22 maja 2019, imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19279) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powo ... (30)Piłka nożna. Symulacja ligowa. Kto spadnie, kto aw ... (2)

Energa jednak nie zamrozi

Dodano: 29.11.2010 09:51
Źródło: terazKonin.pl
Mieszkańcy czterech bloków na piątym osiedlu w Koninie mieli być w ciągu najbliższych dwóch dni pozbawieni prądu i ogrzewania. Po naszej publikacji Energa wycofała się ze swoich planów.

Od kilku dni przy wejściach na klatki schodowe czterech bloków (Wyszyńskiego 34, 36, 38 i 11 Listopada 22) na piątym osiedlu można przeczytać, że 30 listopada i 1 grudnia nie będzie tam prądu w godzinach od 8 do 18. Ponieważ wewnętrzy obieg ciepłej wody w budynkach wielorodzinnych wymuszany jest przez pompy, mieszkańcy tych bloków zostaliby w ten sposób pozbawieni również ogrzewania.

W administracji Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dowiedzieliśmy się, że w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej o wyłączeniu prądu nic nie wiedzą. – To są planowe prace – wyjaśnił Piotr Grabia z konińskiej Energi. – Musimy wymienić całą rozdzielnię średniego napięcia stacji transformatorowej przy ulicy Wyszyńskiego. Jeśli tego nie zrobimy teraz, może się spalić i wtedy i tak będziemy ją wymieniać, ale w trybie awaryjnym. A w takiej sytuacji niczego nie można przewidzieć.

Ponieważ meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni solidne mrozy, rzecz może mieć poważne konsekwencje, a tamtejsza przychodnia lekarska powinna się przygotować na masowy szturm pacjentów pod koniec tygodnia. Jedno jest tylko pocieszenie, że nie zepsują się wyjęte z nieczynnej lodówki produkty spożywcze, bo temperatury w mieszkaniach będą zbliżone do tych w chłodziarkach.

- Może uda nam się skrócić prace o dwie godziny – deklarował w porannej rozmowie z nami dyrektor Piotr Grabia – ale niczego nie mogę obiecać. Kilka godzin później pan dyrektor zadzwonił do redakcji, że po rozmowie z prezesem spółdzielni mieszkaniowej podjął decyzję o przełożeniu zaplanowanych prac na późniejszą, cieplejszą porę.

  • Energa jednak nie zamrozi

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Energa

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.