Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16979) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 16oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Podtopienia w powiecie

Dodano: 17.01.2011 13:24
Źródło: LM.pl
Roztopy pośniegowe oraz rozlewiska dopływów Warty doprowadziły do lokalnych podtopień w powiecie konińskim.

Problemem są zwłaszcza niewielkie rzeczki, które wskutek roztopów zaczęły wylewać. W wielu miejscach wybiły też wody gruntowe. Do lokalnych podstopień doszło w gminach: Rzgów (głównie w miejscowości Świątniki), Kramsk ( Kolonia Morzysław) oraz Golina (w miejscowości Spławie). Zalane zostały piwnice kilkunastu budynków oraz łąki. Podmyta jest również część lokalnych dróg. Podtopiona została przybiegająca przez polder Golina droga powiatowa na trasie Sławsk – Węglewskie Holendry. Woda pokazała się także na drodze powiatowej Świątniki – Kopojno. Woda spływająca z pól zalała częściowo trasę nr 25 z Konina do Bydgoszczy. W Mikorzynie wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Obecnie nie ma zagrożenia ze strony rzeki Warty, której poziom wg pomiarów telemetrycznych na wodowskazie w Sławsku utrzymuje się na poziomie 495 cm (stan alarmowy został przekroczony o 15 cm). Zrzut wody na zbiorniku w Jeziorsku wynosi aktualnie 130 m3/s. Dziś, od godziny 14.00 zostanie zwiększony do 160 m3/s. 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:podtopieniaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

kopalnia bez osadników wode zpuszcza zamulili kanały teraz troche wody i powódz !!!!!!!!! niech kopia dalej po kazdym deszczy bedzie powodz !!!!!!!
Dodano: 24.06.2011 03:35    Przez: ~krycha
jezioro goplo nie traci wody tylko wylewa /zalewa ostrowek
Dodano: 24.06.2011 13:55    Przez: ~jojo
Naiwnością i szczytem głupoty jest wiara w pogłębianie rowów, regulację rzek i podwyższanie wałów. Prawda jest taka, że bez tych "dobrodziejstw" ryzyko zalewu, które jest przecież naturalną cechą każdej doliny rzecznej rozkłada się na większej przestrzeni i nie przyjmuje charakteru klęski żywiołowej. Bardzo istotna jest retencja naturalna bagien torfowisk i lasów łęgowych - zwłaszcza w dolinach rzecznych. Wylewy rzeczne to podstawa funkcjonowania przyrody w dolinach. Wały i zbiorniki retencyjne (zwykle w fatalnym stanie) to połapka i prawdziwe zagrożenie ...
Dodano: 24.06.2011 16:27    Przez: ~Hydrolog
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.