Dzisiaj jest czwartek 22 kwietnia 2021, imieniny: Leona, Kai, Heliodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17693) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 3oC
Jutropogoda
8 / 1oC
Pojutrzepogoda
9 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wystawa oryginalnych prac Marca Chagalla w Muzeum ... (0)Wierzbinek.Konkurs na wiosenne inspiracje z książk ... (0)

Więcej wody

Dodano: 18.01.2011 16:12
Źródło: LM.pl
Mieszkańcom gminy Golina grozi ewakuacja. Już w tej chwili zostało tam zalanych 500 hektarów łąk i pól. Wszyscy są na bieżąco informowani o sytuacji powodziowej. Po południu w siedzibie urzędu zebrał się sztab kryzysowy. Dziś Warta na wodowskazie w Sławsku przekroczyła 23 cm. Wody ciągle przybywa.

Lokalne podtopienia występują także w gminie Grodziec. Nie ma tam jednak zagrożenia zalania budynków mieszkalnych i gospodarczych. Nie zachodzi potrzeba ewakuacji ludzi i zwierząt. Stan wody w rzekach monitorowany jest na bieżąco. Informacje o zagrożeniach przyjmowane są całodobowo po telefonem – 772 323 128. 

W gminie Kramsk poziom wody na rzece Warcie podniósł się o 15 cm. Rzeka Warcica w miejscowości Wysokie rozlała się szeroko poza własne koryto. W Kolonii Morzysław zanotowano zwiększoną liczbę podtopień, jednak w tej chwili nie przewiduje się tam ewakuacji ludności.

W Rychwale w związku z roztopami śniegu i padającym deszczem woda utrzymuje się na niektórych polach i łąkach rolników. Dochodzi także do wdzierania się wód gruntowych do piwnic i kotłowni oraz powstawania zastoisk wodnych przy gospodarstwach. Jednostki OSP cały czas wypompowują wodę z terenu gospodarstw. Zalana jest także droga powiatowa w miejscowości Świątniki. Mimo to ruch tam odbywa się bez ograniczeń. Także w Skulsku strażacy zmagają się z wypompowywaniem wody i układaniem worków z piaskiem. Zużyto już około 1000 sztuk worków.

Bezpośredniego zagrożenia powodzią nie ma na terenie gminy Stare Miasto. Wysoki poziom wód gruntowych sprawił, że w niektórych miejscach utworzyły się zastoiska wodne w nieckach.
W Ślesinie w związku z roztopami i podniesieniem poziomu wód gruntowych powstały zalewiska, które spowodowały utrudnienia komunikacyjne na drogach. W miejscowości Kępa  wprowadzono ograniczenie szybkości, w miejscowości Szyszynek droga jest zamknięta. Podjęto już działania interwencyjne- trwa pogłębianie i czyszczenie rowów melioracyjnych.
Także w Wilczynie konieczna była pomoc straży pożarnej. Zagrożone były gospodarstwa rolne i szkoła w Dębówcu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:podtopieniaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

gmina bierze kase a nic nie robiom a ludzi zalewa idioci
Dodano: 24.06.2011 16:32    Przez: ~kkkkkk
Greenpeace-gdzie jesteście teraz gdzie!!!!!!!! Manifestanci przynieśli z sobą pod siedzibę Kopalni Węgla Brunatnego "Konin" (KWB) puste wiaderka jako symbol znikającej z jezior wody, zabieranej przez odkrywki. Twierdzą, że po uruchomieniu "Tomisławic" ucierpi przyroda, woda z Gopła zniknie, zmniejszy się atrakcyjność tych terenów i tym samym dochody gmin z turystyki.
Dodano: 24.06.2011 16:50    Przez: ~Julek
pogłębili by zbiorniki warte i inne rzeki a nie czekają aż zaleje ludzi więcej wydają na ratowanie ludzi zamiast działać nim nastąpi tragedia i by mniej ich to kosztowało ale tak to jest jak się oszczędza na ludności i korzysta się samemu masakra........ tylko współczuć tym ludziom
Dodano: 24.06.2011 16:57    Przez: ~Paweł
Jedna dobra wiadomość ;Trwa pogłębianie rowów melioracyjnych;-zawsze to coś.Troszkę późno ale od czegoś trzeba zacząć.
Dodano: 24.06.2011 17:05    Przez: ~Rajd
tylko pozazdrościć bo większość pracowników gmin śpi albo tankuje paliwo do aut udając że pracują rowy to sprawa tylko i wyłącznie rolników zalane pola zresztą też byle wypłata w gminie była na czas
Dodano: 24.06.2011 17:47    Przez: ~rolnik
Zgadza sie potrzebne są zbiorniki , potrzebne są więkrze i mocniejsze wały przeciw powodziowe ale jakbardziej jest potrzeban KASA i oczyszczanie rowów bo rowy są zalesione czy zapchanie bo ktoś chciał sobie zrobić przejazd na pole uprawne a nie pomyślał o tym że to może spowodowac zalanie pól i mieszkańców większy problemmem jest Urząd któty czeka zanim ludzie pierwsi wymyślą sposób na nie zalewanie pól i godpodarstw a Państwo czyli ktoś z Urzędu położy na tym rękę i zgarnie kasę a ta kasa powinna iśc na oczyszczanie rowó to Państwo zapomniało o tek najważni ...
Dodano: 24.06.2011 17:13    Przez: ~Driver
I znów będzie płacz i lamęt tych co ich zalało.A mogli sie ubezpieczyć a nie teraz płakać i liczyć na naszą pomoc...!!
Dodano: 24.06.2011 17:45    Przez: ~Tomtomek
ubezpieczenie to obowiązek nie przywilej a ty martw się co włożyłeś do garnka bo mięso z dodatkami czeka w supermarkecie a polskiego może ci już wkrótce zabraknąć
Dodano: 24.06.2011 17:58    Przez: ~rolnik
moze gwizdków zaleje tych złodzieji,
Dodano: 24.06.2011 18:04    Przez: ~,,,,,,,,,,,
"przekroczyła 23 cm". I z powodu tak niskiego stanu wody ten sztab się zebrał? A ciągle chyba o powodzi piszą... Warta wysycha...
Dodano: 24.06.2011 18:54    Przez: ~szuwar
co do tych podtopień-ciekawe gdzie są teraz Ci szyscy którzy tak głośno i ochoczo startowali na radnych
Dodano: 24.06.2011 19:18    Przez: ~fff
a co dalej z utworzeniem prawdziwego polderu golina?
Dodano: 24.06.2011 19:23    Przez: ~zainteresowany
Z artykułu wynika , że gmina Stare Miasto nie jest zagrożona, stąd moje pytanie do jakiej gminy należą dwa zabudowania z drugiej strony Warty, od strony gminy Golina??? Gmina Golina interesuje się swoimi mieszkańcami i na bieżąco informuje o panującym zagrożeniu powodziowym, a gmina Stare Miasto do tej pory nie zainteresowała się losem własnych mieszkańców!!!
Dodano: 24.06.2011 19:44    Przez: ~dorota
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.