Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19417) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Więcej wody

Dodano: 18.01.2011 16:12
Źródło: LM.pl
Mieszkańcom gminy Golina grozi ewakuacja. Już w tej chwili zostało tam zalanych 500 hektarów łąk i pól. Wszyscy są na bieżąco informowani o sytuacji powodziowej. Po południu w siedzibie urzędu zebrał się sztab kryzysowy. Dziś Warta na wodowskazie w Sławsku przekroczyła 23 cm. Wody ciągle przybywa.

Lokalne podtopienia występują także w gminie Grodziec. Nie ma tam jednak zagrożenia zalania budynków mieszkalnych i gospodarczych. Nie zachodzi potrzeba ewakuacji ludzi i zwierząt. Stan wody w rzekach monitorowany jest na bieżąco. Informacje o zagrożeniach przyjmowane są całodobowo po telefonem – 772 323 128. 

W gminie Kramsk poziom wody na rzece Warcie podniósł się o 15 cm. Rzeka Warcica w miejscowości Wysokie rozlała się szeroko poza własne koryto. W Kolonii Morzysław zanotowano zwiększoną liczbę podtopień, jednak w tej chwili nie przewiduje się tam ewakuacji ludności.

W Rychwale w związku z roztopami śniegu i padającym deszczem woda utrzymuje się na niektórych polach i łąkach rolników. Dochodzi także do wdzierania się wód gruntowych do piwnic i kotłowni oraz powstawania zastoisk wodnych przy gospodarstwach. Jednostki OSP cały czas wypompowują wodę z terenu gospodarstw. Zalana jest także droga powiatowa w miejscowości Świątniki. Mimo to ruch tam odbywa się bez ograniczeń. Także w Skulsku strażacy zmagają się z wypompowywaniem wody i układaniem worków z piaskiem. Zużyto już około 1000 sztuk worków.

Bezpośredniego zagrożenia powodzią nie ma na terenie gminy Stare Miasto. Wysoki poziom wód gruntowych sprawił, że w niektórych miejscach utworzyły się zastoiska wodne w nieckach.
W Ślesinie w związku z roztopami i podniesieniem poziomu wód gruntowych powstały zalewiska, które spowodowały utrudnienia komunikacyjne na drogach. W miejscowości Kępa  wprowadzono ograniczenie szybkości, w miejscowości Szyszynek droga jest zamknięta. Podjęto już działania interwencyjne- trwa pogłębianie i czyszczenie rowów melioracyjnych.
Także w Wilczynie konieczna była pomoc straży pożarnej. Zagrożone były gospodarstwa rolne i szkoła w Dębówcu.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:podtopienia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

gmina bierze kase a nic nie robiom a ludzi zalewa idioci
Dodano: 24.06.2011 16:32    Przez: ~kkkkkk
Greenpeace-gdzie jesteście teraz gdzie!!!!!!!! Manifestanci przynieśli z sobą pod siedzibę Kopalni Węgla Brunatnego "Konin" (KWB) puste wiaderka jako symbol znikającej z jezior wody, zabieranej przez odkrywki. Twierdzą, że po uruchomieniu "Tomisławic" ucierpi przyroda, woda z Gopła zniknie, zmniejszy się atrakcyjność tych terenów i tym samym dochody gmin z turystyki.
Dodano: 24.06.2011 16:50    Przez: ~Julek
pogłębili by zbiorniki warte i inne rzeki a nie czekają aż zaleje ludzi więcej wydają na ratowanie ludzi zamiast działać nim nastąpi tragedia i by mniej ich to kosztowało ale tak to jest jak się oszczędza na ludności i korzysta się samemu masakra........ tylko współczuć tym ludziom
Dodano: 24.06.2011 16:57    Przez: ~Paweł
Jedna dobra wiadomość ;Trwa pogłębianie rowów melioracyjnych;-zawsze to coś.Troszkę późno ale od czegoś trzeba zacząć.
Dodano: 24.06.2011 17:05    Przez: ~Rajd
tylko pozazdrościć bo większość pracowników gmin śpi albo tankuje paliwo do aut udając że pracują rowy to sprawa tylko i wyłącznie rolników zalane pola zresztą też byle wypłata w gminie była na czas
Dodano: 24.06.2011 17:47    Przez: ~rolnik
Zgadza sie potrzebne są zbiorniki , potrzebne są więkrze i mocniejsze wały przeciw powodziowe ale jakbardziej jest potrzeban KASA i oczyszczanie rowów bo rowy są zalesione czy zapchanie bo ktoś chciał sobie zrobić przejazd na pole uprawne a nie pomyślał o tym że to może spowodowac zalanie pól i mieszkańców większy problemmem jest Urząd któty czeka zanim ludzie pierwsi wymyślą sposób na nie zalewanie pól i godpodarstw a Państwo czyli ktoś z Urzędu położy na tym rękę i zgarnie kasę a ta kasa powinna iśc na oczyszczanie rowó to Państwo zapomniało o tek najważni ...
Dodano: 24.06.2011 17:13    Przez: ~Driver
I znów będzie płacz i lamęt tych co ich zalało.A mogli sie ubezpieczyć a nie teraz płakać i liczyć na naszą pomoc...!!
Dodano: 24.06.2011 17:45    Przez: ~Tomtomek
ubezpieczenie to obowiązek nie przywilej a ty martw się co włożyłeś do garnka bo mięso z dodatkami czeka w supermarkecie a polskiego może ci już wkrótce zabraknąć
Dodano: 24.06.2011 17:58    Przez: ~rolnik
moze gwizdków zaleje tych złodzieji,
Dodano: 24.06.2011 18:04    Przez: ~,,,,,,,,,,,
"przekroczyła 23 cm". I z powodu tak niskiego stanu wody ten sztab się zebrał? A ciągle chyba o powodzi piszą... Warta wysycha...
Dodano: 24.06.2011 18:54    Przez: ~szuwar
co do tych podtopień-ciekawe gdzie są teraz Ci szyscy którzy tak głośno i ochoczo startowali na radnych
Dodano: 24.06.2011 19:18    Przez: ~fff
a co dalej z utworzeniem prawdziwego polderu golina?
Dodano: 24.06.2011 19:23    Przez: ~zainteresowany
Z artykułu wynika , że gmina Stare Miasto nie jest zagrożona, stąd moje pytanie do jakiej gminy należą dwa zabudowania z drugiej strony Warty, od strony gminy Golina??? Gmina Golina interesuje się swoimi mieszkańcami i na bieżąco informuje o panującym zagrożeniu powodziowym, a gmina Stare Miasto do tej pory nie zainteresowała się losem własnych mieszkańców!!!
Dodano: 24.06.2011 19:44    Przez: ~dorota
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.