Dzisiaj jest piątek 19 stycznia 2018, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23910) SPORT FORUM FIRMY (5123) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -3oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozumienie Górnika i Tura 1921. ,,Rozmowa, a nie ... (20)ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano por ... (53)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPolicja: Nowi komendanci

Policja: Nowi komendanci

Dodano: 31.01.2011 13:19
Źródło: LM.pl
Dwa pożegnania i dwa powitania odbyły się dzisiaj w komendach policji w Kole i Koninie. Szefowie obu jednostek – Jarosław Rzymkowski i Waldemar Lewandowski - zamienili się miejscami.

Decyzją Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Waldemar Lewandowski został powołany z dniem 1 lutego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole, a dotychczasowy szef tej ostatniej jednostki obejmuje stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Uroczyste objęcie stanowiska przez Waldemara Lewandowskiego odbyło się dziś rano w obecności przedstawicieli władz samorządowych miasta Koła i powiatu kolskiego, prokuratora rejonowego oraz kadry kierowniczej kolskiej jednostki. W uroczystej odprawie,która rozpoczęła się o godzinie 9.30, uczestniczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz oraz zastępca naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu podinsp. Violetta Ranuszkiewicz.

W swoim wystąpieniu Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz podkreślił, że jednym z najważniejszych wyznaczników oceny pracy policji jest poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Wskazał jednocześnie na konieczność budowania wzajemnych relacji z przedstawicielami władz samorządowych. Jedno z głównych zadań jakie komendant wojewódzki postawił przed nowo powołanym komendantem, to zbudowanie do 2012 roku nowego komisariatu w Kłodawie.

Komendant Jarosz podziękował również za dotychczasową służbę ustępującemu komendantowi Rzymkowskiemu. Podczas swojego wystąpienia podkreślił jego profesjonalizm i zaangażowanie w realizację codziennych zadań, które w jego ocenie były wykonywane na bardzo dobrym poziomie. Ustępujący ze stanowiska komendanta mł. insp. Jarosław Rzymkowski podczas swojego przemówienia podziękował wszystkim samorządom, instytucjom i osobom z którymi współpracował na co dzień podczas służby. Osobne słowa podziękowania skierował również do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych kolskiej komendy podkreślając ich zaangażowanie w wykonywaniu zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Swojemu następcy życzył wielu sukcesów i dobrej służby.

Taka sama uroczystość odbyła się przed południem w Koninie. Gorące podziękowania za pięć lat pracy złożyli Waldemarowi Lewandowskiemu przedstawiciele samorządu, prokuratury i policjanci, a starosta Stanisław Bielik odznaczył odchodzącego komendanta odznaką „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”. Komendant Krzysztof Jarosz życzył obejmującemu konińską komendę Jarosławowi Rzymkowskiemu sukcesów i powodzenia w nowej jednostce.

Nowy komendant konińskiej policji mł. insp. Jarosław Rzymkowski podkreślił w swoim wystąpieniu, że dołoży wszelkich starań, aby praca kierowanej przez niego jednostki stała na wysokim poziomie.

Od 1 lutego nastąpi też zmiana na stanowisku pierwszego zastępcy komendanta miejskiego w Koninie. Ponieważ mł. insp. Stanisław Wanot przeszedł właśnie na emeryturę, jego obowiązki będzie od 1 lutego pełnił Jerzy Kołecki, dotychczasowy komendant Komisariatu w Koninie.

  • Policja: Nowi komendanci
  • Policja: Nowi komendanci
  • Policja: Nowi komendanci

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja,   Koło

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

nowy prezydent i od razu lepiej - widać efekty !!
Dodano: 24.06.2011 13:28    Przez: ~A widzicie
K O N I N 2 4 I N FO . PL tu znajdziesz prawdziwe informacje
Dodano: 24.06.2011 11:01    Przez: ~yyy
No to teraz już nie bedzie strach wyjść na miasto !!!
Dodano: 24.06.2011 13:33    Przez: ~Poznanianka
A to przypadkiem nie kara dla Lewandowskiego za niewyciągnięcie konsekwencji od swoich policjantów, głównych bohaterów programu Uwaga w TVN? Co za wstyd dla Konina.
Dodano: 24.06.2011 13:35    Przez: ~fotograf radiowozów
Puknij się w czoło
Dodano: 24.06.2011 17:02    Przez: ~fff
Mówi się że służby mundurowe są A polityczne. Straż Pożarna, Policja. Gawno prawda. Kiedyś na szczeblu Centralnym, potem Wojewódzkim, teraz Powiatowym czy Miejskim. Wszystko polityka i kumoterstwo, musi zmienić miejsce bo kolega olbo niewygodny.
Dodano: 24.06.2011 14:12    Przez: ~str.
mam nadzieje że to kara za NIEDOPEŁNIENIE OBIOWIĄZKÓW I BRAK WYSZKOLENIA policjantów PODCZAS MECZU Górnik Konin-L.Chełmża. Niech się wszyscy dowiedzą ,że to nie kibice są odpowiedzialni za wydarzenia na stadionie tylko GRUPA PSEUDO POLICJANTÓW BEZ SZKOŁY, którzy nie wiedzieli co mają kobić... jednym słowem KOMEDIA...
Dodano: 24.06.2011 14:17    Przez: ~jaśstaś
pisze się KOMĘDA. Kiedyś Komenda Wojewódzka teraz tylko Powiatowa więc czy nie wymagasz od policji z dużo? Do Euro2012 się poprawi i będą reagować jak w zegarku, w standardach europejskich. Policmajstry to nie to co nasi dumnie kibice, ach tam kibice czy kibole od razu piszmy światowcy: Hoolsi - co i przez komórkę potrafią 1 smsem zrobić ustawkę, dogadać się i zrobić sztamę w internecie. Toż to oni są 3 epoki przed policją. Z tym, że po 2012 zaczniemy pisać nie KOMEDIA, nie KOMENDA, ale MENDA. Z tym, że nie wiem na kogo. Na policję czy na hooolsów? p.s. za mało w ...
Dodano: 24.06.2011 17:17    Przez: ~LO
Troche tych policjantów pieszo wypuscic na miasto, na nasze osiedla wieczorem. Bo na Zatorzu o zmroku to nie mozna ujrzec zadnego policjanta. Kiedys jeszcze stali autem na miejscu nowo- budowanego sadu, a teraz juz nigdzie ich nie widac. Niekiedy piekną blondyne policjantke z zatorza widac jak radiowozem jakis kolega przewiezie.
Dodano: 24.06.2011 14:18    Przez: ~mieszkaniec zatorza
To bardzo smutne !!!
Dodano: 24.06.2011 14:19    Przez: ~ach.
Ufff,ale się nabrałem,przeczytałem nowi komedianci.
Dodano: 24.06.2011 14:20    Przez: ~ojejuuu
Mam jeszcze coś do powiedzenia do policjantów na temat meczu. Mam nadzieję(że konińska MO czyta to) ,że wasze dzieci też pójdą w wieku 17 LAT NA 3 MIESIĄCE DO ARESZTU ŚLEDCZEGO ,PRZEZ BANDE NIEUDACZNIKÓW ,NIE UMIEJĄCYCH WYPEŁNIĆ SWOICH ZADAŃ. serdecznie pozdrawiam środkowym palcem,psssss
Dodano: 24.06.2011 14:36    Przez: ~jaśstaś
Jak wychowałeś tak masz tatusiu
Dodano: 24.06.2011 07:26    Przez: ~GOŚĆ
czy taka zmiana miejsc procentuje jakąś podwyżką? i czy w związku z tym często będą się zamieniali?
Dodano: 24.06.2011 14:42    Przez: ~niespokojna warta
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.