Dzisiaj jest wtorek 20 kwietnia 2021, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17790) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Jak ratować na wodzie

Dodano: 11.07.2011 09:53
Techniki podchodzenia do przewróconej łodzi żaglowej i jej podnoszenia oraz podejmowanie z wody osób poszkodowanych na łódź ratowniczą ćwiczyli nurkowie z konińskiej straży pożarnej wspólnie z żeglarzami.

W ubiegłym tygodniu strażacy oraz nurkowie z Komendy Miejskie Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przeprowadzili wraz z konińskimi żeglarzami ćwiczenia w ratownictwie wodnym na jeziorze Pątnowskim. - Ćwiczenia zostały poprzedzone szkoleniem teoretycznym, podczas którego omówiono budowę oraz rodzaje łodzi żaglowych – poinformował naszą redakcję S. Olesiak z KM PSP w Koninie. - W części praktycznej ćwiczono podejmowanie z wody na łódź ratowniczą osób poszkodowanych, a następnie przećwiczono techniki podchodzenia do przewróconej łodzi żaglowej oraz jej podnoszenia.

W szkoleniu uczestniczyli także policjanci pełniący służbę patrolową na jeziorach konińskich.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PSP,   jeziora,   ratownictwo wodneDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

strażacy sami nie wiedzą jak, a uczą innych ? !!
Dodano: 11.07.2011 10:16    Przez: ~zynio
Tak udowodnili to niedawno.
Dodano: 11.07.2011 18:16    Przez: ~omega
A po co te motorówki pumerańczowe na wodzie= odpowiedż ano po to by wozić w niedzielę rodzinkę i znajomków-policja powinna kontrolować i karać takie bezużyteczne pływanie...a ratowniki do wody nie w lipcu by chłodzić dupy a w maju jak był wypadek i zimą -TRUTNIE do roboty wyciągać dryfujące butelki i słoiki po wyndkorzach...
Dodano: 11.07.2011 18:19    Przez: ~KAPOTAN NEMO
w 100% masz racje nemo. a psy to tylko plywaja jak usza lub z rodzina bo to kasa z paliwa taka ze lepeiej na lewo sprzedac.
Dodano: 11.07.2011 22:29    Przez: ~bbb

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.