LM.plWiadomościOstrowite: Brązowy medal dla ochotników

Ostrowite: Brązowy medal dla ochotników

Dodano: , Żródło: terazSlupca.pl
Brązowy medal wywalczyli strażacy z Ostrowitego w VI już Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Zmagania odbyły się podczas minionego weekendu w Wilkasach koło Giżycka.

W mistrzostwach udział wzięło 39 jednostek z całego kraju. Drużyny zmagały się w czterech konkurencjach: tor przeszkód, wyścig łodzi wiosłowych, slalom łodzi motorowych i budowa wału przeciwpowodziowego.

Pierwsze miejsce i specjalistyczną łódź o wartości 50 tys. zł. wywalczyła jednostka OSP z Solca Kujawskiego. Srebrny medal zdobyła ekipa Licheń Starty 2, a na trzecim miejscu uplasowali się ochotnicy z Ostrowitego. Nasi ochotnicy zajęli również drugie miejsce na podium w swojej klasie łodzi. Łączna suma nagród, jaką zdobyli strażacy z Ostrowitego to ok. 10 tysięcy złotych.