Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19750) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Uczelnia wita studentów

Dodano: 15.09.2011 13:36
Rozmowa z Jerzym Jasińskim, prorektorem PWSZ w Koninie i Arturem Zimnym, dziekanem Wydziału Społeczno - Technicznego PWSZ w Koninie, pełnomocnikiem ds. studiów podyplomowych.

 - Nabór do PWSZ jeszcze w toku?
- Jerzy Jasiński. Trwa nabór trwa na 13 kierunków studiów, na ponad 30 specjalności i analogicznie na 20 rodzajów studiów podyplomowych. Umożliwiamy jeszcze start na wszystkie kierunki studiów w konińskiej PWSZ. Poprzez szeroką ofertę edukacyjną, rozszerzoną poprzez wprowadzenie na Wydziale Społeczno - Technicznym aż siedmiu nowych specjalności, chcemy sprawić, aby uczelnia w tym szerokim asortymencie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych była atrakcyjna dla studentów z subregionu.

- Do kiedy trwa drugi nabór?
- Jerzy Jasiński. Rekrutację kończymy posiedzeniami komisji 22 września. To związane jest także z ogłoszeniem wyników matur poprawkowych. Liczę na to, że rekrutacja na trzech wydziałach PWSZ: Wydziale Społeczno – Technicznym, Wydziale Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia oraz Zamiejscowym Wydziale Budownictwa i Instalacji Komunalnych przekroczy 1000 studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

 - To będzie ten dobry rok dla konińskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej?
- Jerzy Jasińśki. Jeżeli uda nam się pozyskać ponad 1000 studentów to będzie dobrze. Oferujemy bardzo dobrą bazę dydaktyczną, wzbogaconą w ubiegłym roku o centrum wykładowo – dydaktyczne w Morzysławiu, piękne obiekty sportowe, bardzo dobrą bazę biblioteczną. Warunki studiowania w PWSZ wyróżniają nas spośród innych podmiotów prowadzących kształcenie na poziomie wyższym w Koninie. Nie mamy konkurencji jeśli chodzi o studia stacjonarne. Prognoza mówiąca o zatrudnieniu w poszczególnych zawodach zapowiada dwie dziury zawodowe. Dotyczy to zawodów technicznych, typu mechanika i budowa i średniego personelu medycznego. Państwo w jednym i drugim przypadku, wykorzystując środki z Unie Europejskiej oferuje uczelniom możliwość pozyskania tych środków. Staliśmy się beneficjentem projektu przygotowanego przez Instytut Techniczny i w pierwszym okresie funkcjonowania tego projektu, już 20 studentów otrzymała stypendia wypłacane przez cztery lata. W tym roku 21 osób otrzyma takie stypendia. To jest około 750 złotych. To argument, który zaowocował nam w tym roku bardzo dobrym naborem na kierunki techniczne. Ponad 75 osób na studia stacjonarne i ponad 35 na niestacjonarne.

 - Jakie kierunki cieszą się największym zainteresowaniem?
- Jerzy Jasiński. Tradycyjnie zarządzanie, filologia angielska. Rewelacyjnie wypadły kierunki techniczne, do czego przyczynił się także powrót matematyki na maturę. Pewne kierunki stały się naszą specjalnością na konińskim rynku. Gwarantujemy wysoki poziom studiów, dobre warunki, przyjazną atmosferę, dbamy także o studentów niepełnosprawnych. Mamy takich studentów. Nasi studenci mają możliwość studiowania za granicą.

 - Bogata jest także oferta studiów podyplomowych?
- Artur Zimny: Konińska uczelnia stara się spełnić aspiracje edukacyjne mieszkańców subregionu konińskiego. Stąd bogata oferta studiów licencjackich i inżynierskich, a z drugiej strony oferta studiów podyplomowych. W tej chwili oferujemy 20 kierunków studiów podyplomowych, trzy kursy językowe i jedenaście szkoleń. W naszej ofercie mogą przebierać pracownicy urzędów samorządowych, skarbowych, nauczyciele, pracownicy małych i średnich firm. Mamy studia dla przedstawicieli sektora pomocy społecznej, kultury i sztuki. Mam nadzieję, że uda nam się uruchomić, na co wskazuje rekrutacja, nowe studia: profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz organizacja i zarządzanie w sektorze publicznym. Te studia powstają na potrzeby lokalnego rynku pracy i z udziałem lokalnych podmiotów. To jest wyrazem budowania pozytywnych relacji naszej uczelni z otoczeniem, w którym funkcjonujemy.

Dziękuję za rozmowę
Anna Pilarska

  • Uczelnia chce studentów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pwsz,   rekrutacja

KOMENTARZE

ile jeszcze bezrobotnych chca wyprodukowac, na zasilki nie zarobimy
Dodano: 15.09.2011 13:44    Przez: ~qwerty
Brawo .
Dodano: 15.09.2011 14:24    Przez: ~Mieszkaniec
Nowe władze, nowe możliwości - powodzenia.
Dodano: 15.09.2011 14:26    Przez: ~Ola
A później na pierwszej stronie super expressu: " Mam magistra i zmywam gary w UK". Jak widać wykształcenie nie idzie w parze z rozumem. Bo po co kończyć dwa kierunki studiów i robićmgr jak wie sie ze z robotą cieżko i znalezienie jej nie jest uzależnione od skrótów przed imieniem i nazwiskiem.
Dodano: 15.09.2011 16:12    Przez: ~koniec kropka
Ale u nas już umiom jeździc na jednym kole
Dodano: 15.09.2011 16:13    Przez: ~Koninianian
Może Pan Jasiński wytłumaczy nam wszystkim, jak to się dzieje że człowiek się uczy i pracuje za 1000zł miesięcznie albo i nie pracuje? Dlaczego traktują młodych jak śmieci? Komuna nas zniszczyła ale kapitalizm nie uzdrowił.
Dodano: 15.09.2011 16:14    Przez: ~Men_22
Ja myślę że lekiem na to o czym piszesz jest likwidacja kwb konin !!! Wtedy się lokalnym władzom i przedsiębiorcom oczy otworzą jak będzie trzeba zamykać firmy i za chlebem uciekać pozostawiając swoje okazałe domki których nikt kupić nie chce.
Dodano: 15.09.2011 16:29    Przez: ~OXX
Szkoły wyższe nie mają przecież wpływu na poziom bezrobocia w kraju. Nikt nikogo do studiowania nie zmusza. A niektórzy po prostu lubią się uczyć, dlatego kończą dwa kierunki, jednocześnie wiążąc z tym nadzieję, że to im pomoże w znalezieniu ciekawej pracy. Ja skończyłam PWSZ i nie mam żadnych znajomości w naszym mieście, a mimo to od razu po studiach zaczęłam pracę, którą udało mi się zmienić na bardziej stabilną. Po PWSZ dokończyłam studia na poznańskiej uczelni. Uważam, że to bardzo fajnie, że ta szkoła się rozwija i życzę powodzenia Władzom Uczelni. A dr Jasińśki jest super mimo, że strasznie ...
Dodano: 15.09.2011 18:00    Przez: ~Była Studentka
Nie masz racji. I nie rozumiesz. Doszło do tego że mamy błędne koło- a zaczęło się od boomu na studiowanie pod koniec lat 90tych. Ta moda przyszła do nas z zachodu, tyle że tamtejsze gospodarki inaczej funkcjonują. Fachowiec po zawodówce przestał być ceniony a to dlatego że wszyscy studiowali, pracodawcy zastosowali trik który spowodował absurdalne wymogi na kandydatów. Innymi słowy- studenci nasrali we własne gniazdo. I do czego dojdzie? ano do tego że tytuł magistra znaczy tyle co matura przed wojną.
Dodano: 15.09.2011 20:37    Przez: ~Men_22
POPROSZĘ REDAKTORA LM-U BY NA GŁÓWNEJ STRONIE CIEBIE ZACYTOWAŁ - MOŻE CO NIEKTÓRZY PRZEJRZĄ NA OCZY!!!! śWIĘTA PRAWDA TO CO PISZESZ
Dodano: 16.09.2011 12:47    Przez: ~FG
tytuł magistra znaczy tyle co tytuł magistra. Na całym zachodzie ludzie tez mogą robić magisterki w rożnych PWSZ czy Kupieckich. Tylko nikt ich po tych studiach do pracy nie weźmie. Więc poszli po rozum do głowy i nie tracą 3 czy 5 lat na studia tylko od razu zaczynają pracę w wyuczonym zawodzie. U Nas jeszcze liczą, że tytuł da im sznasę ... chyba tylko żeby do budzetówki lub na kartę nauczyciela się załapać do śmierci. Ci za to co mają ambicję i są pracowici kończą dobre studia, w dużych miastach, na studiach dziennych i są w zupełnie innej sytuacji. Pokaż mi bezrobotnych studentów dziennych studiów z P ...
Dodano: 16.09.2011 14:00    Przez: ~są studia i studja
omijajcie piwo wino sex zabawa
Dodano: 15.09.2011 23:38    Przez: ~student
taaa piz** w laczkach!!
Dodano: 16.09.2011 09:24    Przez: ~:)
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.