Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18595) SPORT FORUM FIRMY (5366) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Premier w Koninie

Dodano: 21.09.2011 17:32
Źródło: LM.pl
Premier Donald Tusk odwiedził dzisiaj Konin, gdzie przez około półtorej godziny rozmawiał głównie z kandydatami Platformy Obywatelskiej do parlamentu.
 
Przed Szkołą Podstawową nr 6, gdzie zapowiedziano wizytę Donalda Tuska, czekało na Tuskobus kilkadziesiąt osób. Nie wszyscy jednak mogli wejść na teren boisk Orlika, co stało się później przyczyną okrzyków niezadowolenia. - Nie uchylamy się od spotkania z mieszkańcami Konina –wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzem naszej redakcji rzecznik rządu Paweł Graś – i na koniec premier na pewno porozmawia z osobami, które nie weszły na boisko.

Z premierem rozmawiali przede wszystkim konińscy politycy Platformy Obywatelskiej. Radny Kazimierz Lipiński zachwalał nowy bulwar i zachęcał Donalda Tuska do spaceru nad Wartą. Byli radni Wiesław Steinke, Piotr Korytkowski i Mateusz Cieślak, starosta Małgorzata Waszak, posłowie Irena Tomaszak-Zesiuk i Tomasz Nowak. Wszyscy oni tłoczyli się wokół premiera, żeby zamienić z szefem rządu choć kilka słów.

Pytany o sprawy konińskie, premier polemizował z tezami Jarosława Kaczyńskiego, który tydzień temu ogłosił pod siedzibą konińskiej kopalni w Kleczewie, że jej prywatyzacja jest niepotrzebna. – Wręcz przeciwnie, prywatyzacja tak kopalni jak i elektrowni to jedyna droga do pozyskania kapitału na inwestycje w tym sektorze przemysłu – powiedział Donald Tusk.

Spotkaniu towarzyszyły komentarze konińskiego przedstawiciela Ruchu Janusza Palikota, który przez megafon zachęcał premiera do rozmów z emerytami na temat trudnych warunków życia. I rzeczywiście, w drodze do autobusu, Donald Tusk zatrzymał się wśród czekających na niego osób i odpowiadał na ich pytania.

Spotkanie usiłowało też zakłócić kilku młodych ludzi z transparentami „Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska” i „Piłka nożna dla kiboli”, ale – jak na kiboli przystało – twarze schowali za transparentami i pod kapturami.

Po odjeździe premiera, który udał się dalej do Wrześni i Poznania, rozgorzała gorąca dyskusja między zwolennikami i przeciwnikami premiera. Do rękoczynów, na szczęście, nie doszło.




  • Premier w Koninie
  • 2-Masa_nowy
  • IMG_0777
  • IMG_0916
  • IMG_0760
  • IMG_0904
  • IMG_0765

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:premier,   Donald Tusk,   Platforma Obywatelska

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Uciekał jak szczur!!!Panie Nowak jakpan może tak pozwolić potraktować wodza?Gdzie ta buta ? POpaprała się? Gdzie te piękne POstażałe dziewczyny się pchały,młodych już u was nie ma?POwa partia schyłkowa,cmetarzowa,CPNowa Nowakowa i Tuskowa.Niewiarowskiego już do wodza nie dopuścili czyżby się przejadł plyndzów ?
Dodano: 21.09.2011 17:53    Przez: ~POniewierany
Człowieku, wyluzuj z tym jadem, bo ci żyłka pęknie :)
Dodano: 21.09.2011 18:12    Przez: ~Uchachany
Ortografia służy do opisu dżentelmenów a nie obiecywaczy iPOjebów.
Dodano: 21.09.2011 18:15    Przez: ~dyslektyk
Obiecanki Cacanki-przed wyborami. Za rzádzenie biorá sié ludzie majácy takie pojécie o gospodarce jak ja o prowadzeniu statku kosmicznego. Naobiecujá, oczywißcie wszystko sknocá, najwyrzej koledzy wypøaca im KILKAset tysiécy lub KILKA MILIONÓW zøotych odprawki.i czesc.Byle do koryta. A powinno byc tak: Trzeba wynajac FACHOWCOW na umowe zlecenie do rzadzenia.Jak béda wyniki oplacic, jak nie kopa w rzyc i do lopaty a za bledy zaplacic. Historycy -do szkol lub muzeow,Prawnicy do prawa,Rolnicy-do Roli, itd. Do RZadu FACHOWCY>
Dodano: 21.09.2011 20:15    Przez: ~Ludzie obudzcie sié ...
Głosowałem na PO ale baranem nie jestem ! Dość manipulacji i propagandy! Tusk za swoje 4 lata powinien już dawno być wywalony a może i nawet oczekiwać na wyrok sądu! Dość ludzi z Nocnej Zmiany!
Dodano: 21.09.2011 22:01    Przez: ~Były wyborca PO
Po tym przygłupim tekście o nocnej zmianie wszyscy wiedzą, że głosowałeś na równie przygłupich pisowców.
Dodano: 21.09.2011 22:13    Przez: ~HAHAHA
avatar Brawo mieszkańcy Konina,brawo Moi przyjaciele Kibice.Ale właściciel Toli spieprzał do swojego śmierdziobusa aż się kurzyło.Ten człowiek widać iż jest na haju,chce wszystko prywatyzować,nie wie co się stało po prywatyzacji z pracownikami Huty,FUGO,Cukrowni czy spółek córek w PAK.O ile obniżono im pobory.A część zakładów całkiem zlikwidowano i rozkradziono.A co do ,,Aktora' to SB-cki kapuś i trzęsie się ze strachu, nie piśnie nawet słówka swojej górze bo zaraz go wezmą za mordę i do ziemi.Jeszcze raz dziękuję .Piękne Miasto i kochani Mieszkańcy.
Dodano: 21.09.2011 22:46    Przez: Tomasz Kobrzycki
Panie Kobrzycki - jest pan nudny jak flaki z olejem ! Ciągnie Pan zawsze na tą samą nutę - rzygać się chce! Konin to zacofane miasteczko, przez takich jak pan do niczego nie dojdzie! Komuna już nie wróci, co najwyżej pana ulubieńcy (jak uda im się dojść do władzy) wymieszają panu w gaciach!!!
Dodano: 21.09.2011 23:45    Przez: ~Kara
Masz rację Kara. Kobrzycki zawsze śpiewa na tę samą nutę. A najgorsze to jest to , że nie weźmie się do roboty tylko cały czas narzeka. Iście w PiSowskim stylu
Dodano: 22.09.2011 08:15    Przez: ~tylk
POzdrawiamy Panie Premierze i życzymy wygranych wyborów.
Dodano: 22.09.2011 08:50    Przez: ~mała89
PALIKOT, TUSK TO JEDNA KLIKA, PALIKOCIE NIE UDAWAJ TERAZ OPOZYCJI BO JESTEŚ JEDNYCH Z NICH PEŁOWCO
Dodano: 22.09.2011 09:40    Przez: ~JERZY URBAN ZA PALIKO ...
Taki z Ciebie fachowiec od ekonomi czy historii to zapraszam do merytorycznej dyskusji! Każdy tutaj wrzuca swój ściek nie merytorycznych populistycznych haseł. Każdy chciałby tylko dostawać dostawać i dostawać. A jak nie dostaje to pretensję do rządzących. Każdy jest przecież kowalem swojego losu i trzeba wziąć życie za mordę a nie tylko narzekać. Ja osobiście głosuje na Jadwigę Miszczak. Konkretna merytoryczna kandydatka, która widać że wie co trzeba zrobić. Jestem otwarty na merytoryczną dyskusję z każdym. Na temat historii, ekonomi i polityki państwa.
Dodano: 22.09.2011 11:22    Przez: ~Detri
avatar Nie bardzo wiem o co wam chodzi ,POlew to partia finansowana z pieniędzy mafii którymi konsumentami są wasze dzieci.Jestescie albo kretynami albo masochistami.No chyba iż jesteście wyrodnymi rodzicami w stylu Josefa Fritzla.
Dodano: 22.09.2011 11:55    Przez: Tomasz Kobrzycki
A kim jest Tola?
Dodano: 22.09.2011 14:43    Przez: ~Ja
najgorsza jest i tak Sraker-Dębińska,nigdy nasz zakład na nia nie zagłosuje
Dodano: 22.09.2011 15:50    Przez: ~olga
lepsza partia finansowana z mafi POlski niż PiS - zdrajcy którzy są finansowani na pewno od Ruskich a może i Niemiec. W końcu PiS dąży do konfrontacji z tymi krajami, czyli do pewnej i totalnej porażki Polski. Takie działania robią albo idioci albo klakierzy finansowani z Moskwy! Do tego ta kasa z Watykanu podawana przez Toruń. Okropny ten PiS. Znowu chcą z nas zrobić przedmurze katolicyzmu, znowu polskie ofiary. Okropne.
Dodano: 22.09.2011 16:30    Przez: ~zdajcy z PiSu
tak donek wie że przegrana w wyborach odsłoni prawde i uchyli drzwi do psychuszki,dlatego PO nie cofa sie przed żadna podłoscia
Dodano: 22.09.2011 16:51    Przez: ~Marian
Tak mocno nie dziękuj, bo nie masz komu. Ja tam za płotem byłem i widziałem, że premier wcale nie spieprzał, a jacy tam byli koninianie i kto rej im wodził, to aż śmiech powiedzieć. Najbardziej aktywny był stary koniński cinkciarz!.
Dodano: 22.09.2011 17:51    Przez: ~kołeczek
Wasz zakład to chyba zamknięty jakiś, bez klamek?
Dodano: 23.09.2011 10:30    Przez: ~Ohohoh
nierobowi pali sie grunt pod nogami wizja psychuszki miesza mu rozum,ale po zwyciestwie PiS kaftan go nie ominie
Dodano: 24.09.2011 08:36    Przez: ~Miroslaw
chore to co piszesz............................
Dodano: 01.10.2011 23:15    Przez: ~on
No i zajechało do nas Słońce Peru swoim PO je BUS -em. I kto go witał ?
Dodano: 21.09.2011 18:04    Przez: ~antymatoł
widzom dziekujemy juz !!! Widzowie byli na meczu Polska - Niemcy. Tak tuskaszenka zniszczyl polska pilke. !! Chcemy DOPINGU, CHCEMY PRAWDZIWYCH KIBOLI a nie kibicow. kibicowac to mzoecie małyszowi, a na meczach chcemy KIBOLI
Dodano: 21.09.2011 23:05    Przez: ~Mariano
Mariano, dziecko, co ty pie^dolisz? NIKT NORMALNY nie chce kiboli w tym kraju. I sympatie polityczne nic tu nie mają do rzeczy, bo ja na pewno nie jestem fanem Tuska - zawsze głosowałem na SLD.
Dodano: 22.09.2011 08:25    Przez: ~Normalny antyPOwiec
jakby sie czerwone dziecko interesowalo to by wiedzialo ze w gwarze wielkopolskiej KIBOL to wierny kibic, a nie jak to mysli donaldinio - chuligan, bandyta, morderca obcinajacy na meczach glowy maczetami :-P ( z tego to byl ostry POlew).Dziecko bylo na jakims meczu? czy mamusia nie puszczala? Chcesz ogladac mecze - siedz w domu, chcesz kibicowac chodz na mecze. Widzowie twojego pokroju byli na meczu Polska - Niemcy. zero emocji, zero kibicowania, dobrze ze w szachy nie zaczeli na trybunach grac. Takze, DZIECKO, nie odzywaj sie jak nie jestes w temacie. Zapoznaj sie - a pozniej wyrazaj swoje opinie, bo SIE OSMIESZASZ
Dodano: 23.09.2011 11:11    Przez: ~antyPOmyj
Powiem to tylko raz, bo podejrzewam przygłupie, ze nie zrozumiesz: won bandyto z tego kraju, może jakaś republika afrykańska was przygarnie małpoludy. Normalny człowiek kibicuje a nie zadymy robi mendo.
Dodano: 25.09.2011 09:33    Przez: ~.,.,.,.,.
Na Polska-Niemcy to byli właśnie bandyci, obrażeni, że im państwo nie pozwala demolować stadionów.
Dodano: 25.09.2011 09:34    Przez: ~!
A kaczński tylko dociera do ludzi poprzez media. Nie ma odwagi do nich wyjść i rozmawiać z nimi. Jest zwykłym tchórzem. Miejmy nadzieje że wyborcy pokażą temu nieudacznikowi gdzie jego miejsce w szeregu. Jeśli teraz kaczor przegra już nigdy do władzy nie dojdzie. Nie długo stuknie mu siemdziesiątka na karku i widmo emerytury a pismakom bedzie groziło rozbicie. Nie ukrywajmy ale Pismaki nie mają zaplecza nie mają osobowości w szeregach a ziobro nie ma charyzmy
Dodano: 21.09.2011 18:06    Przez: ~polak katolik
Wy z Ruchu Palikota macie tak samo zryte berety jak reszta w kraju jak widac pustych głów nie brakuje
Dodano: 21.09.2011 18:07    Przez: ~Janek z Grąblina
avatar Premier Donald Tusk nie chciał widzieć mieszkańców Konina. Spotkanie zorganizowano na terenie "Orlika" gdzie wstęp miały osoby z Platformy i dzieci. Mieszkańców Konina nie wpuszczono, stali za ogrodzeniem. Donald Tusk podobnie jak Jarosław Kaczyński przyjechał po cichu i unikał ludzi. Przykro mi że mamy takiego premiera. Stwierdzam dzisiaj mój że głos w 2007 roku, to głos źle oddany i stracony. Dzisiaj wiem że zagłosuję na RUCH PALIKOTA.
Dodano: 21.09.2011 18:08    Przez: Jacek Kwiatkowski
Ja tam wolę trawkę, żadnego kota palić nie będę.
Dodano: 21.09.2011 18:18    Przez: ~bulba
Ruch Poparcia - miejska wersja Samoobrony :)))
Dodano: 21.09.2011 18:39    Przez: ~Koniniak
A co zrobił palikot oprócz wydurniania sie same puste bzdety a co Ruch Palikota chce zrobic dla konina opodatkuje tutejszy kościół a wpływy z tego pójdą dla biednych w róznych formach pomocowych zrobicie to zrobicie h*ja zrobicie pierdolicie jak reszta tych cymbałów z pis po i reszt łbów żądnych żłoba
Dodano: 21.09.2011 19:06    Przez: ~Janek z Grąblina
Oj Jacku, Spotkanie miało na celu głównie rozmowę z kandydatami, czy Tobie ktoś powiedział, że to spotkanie otwarte dla wszystkich mieszkańców? Spotkania Tuska mają różny charakter, jedne są z mieszkańcami, inne środowiskowe, a inne z kandydatami. Zrobiłeś taką szopkę, że ja wiem NA PEWNO NIE ZAGŁOSUJĘ NA RUCH POPARCIA PO.
Dodano: 21.09.2011 19:28    Przez: ~M
Nie lansuj się koleś, tylko naprawiaj telewizory. Nie byłoby Ciebie gdyby nie Tusk, nie byłoby Palikota, gdyby nie Tusk :)
Dodano: 21.09.2011 20:36    Przez: ~POlska naprzód
PRZECZ Z KIBOLAMI!!!!!!!!!!!! Brawo Tusk!
Dodano: 21.09.2011 20:37    Przez: ~Olaf z Konina
Precz z Kibolami i precz z Tuskiem. Precz z małym prezesem. Zastanówcie się ludzie na kogo głosujecie, bo juz wstyd przed światem.
Dodano: 21.09.2011 22:11    Przez: ~!!!
siedz dalej w domu i narzekaj...
Dodano: 22.09.2011 10:56    Przez: ~ff
ruch palikota to miejska odmiana samoobrony , zgadzam sie w 100%
Dodano: 22.09.2011 10:58    Przez: ~kośkaa
precz ze Sraker -Dębińską
Dodano: 22.09.2011 15:50    Przez: ~ha ha
Z tych kilkudziesięciu osób: 10 szt. platformersy; 10 szt. pożal się Boże redaktorzy; 10 szt. radni (Lipiński, Wanjas, Cieslak, Steinke itp.). A premier nie wie co się stało w Smoleńsku. Dajmy mu następne 4 lata, może się dowie?
Dodano: 21.09.2011 18:08    Przez: ~PO
Obojętnie kto wygra Kaczucha dopóki zyje będzie się nad tym zastanawiał. Żenujące jest wykorzystywanie wizerunku brata i jego zony i śmierci ludzi na własne cele. Wstyd! Jego brat jak na to patrzy przewraca się w grobie!
Dodano: 21.09.2011 19:30    Przez: ~M
A Kaczyński już wszystko wie o Smoleńsku, a nawet robi wrażenie, że już wiedział przed katastrofą. Nie trzeba go wybierać, bo i po co. Niczego już nie będzie się dowiadywał!!!
Dodano: 22.09.2011 17:42    Przez: ~rynna
w tle widać wiadukt, na ktorego przebudowe PO zablokowalo kase swego czasu
Dodano: 21.09.2011 18:26    Przez: ~Pisior
Nie kłam pislamisto ! To twój koalicjant z SLD przerąbał kasę.
Dodano: 21.09.2011 18:40    Przez: ~Uchachany
Po na gorze przyblokowalo kase bo na dole (czyt. w Koninie) nie rzadzili. to byla ewidentnie polityczna decyzja pzdr
Dodano: 21.09.2011 18:55    Przez: ~Pisior
... c.d. ktora to decyzja zapadla tuz przed wyborami samorzadowymi
Dodano: 21.09.2011 19:03    Przez: ~Pisior
Nikt nie blokował, po prostu ktoś w naszym urzędzie zapomniał, że trzeba załatwić pozwolenie na budowę i w ten sposób 5 baniek z naszych podatków poszło się walić. Możesz to sobie sprawdzić.
Dodano: 21.09.2011 22:32    Przez: ~Crow
tiaaa... a swistak siedzial i zawijal te swoje sreberka... i to jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci przed wyborami samorzadowymi mialo miejsce... Po na gorze chcialo utorowac droge swoim tu na dole... tylko naiwniak tego nie dostrzeze PO prostu POlityka... wiadomo ze to gowno... wszystkie chwyty dozwolone... nawet kosztem rozwoju miasta i inwestycji...
Dodano: 22.09.2011 13:32    Przez: ~Pisior
to juz wiem czemu tak smierdzialo w koninie po poludniu. Po 16 przestalo - przypadek ?
Dodano: 21.09.2011 18:27    Przez: ~dociekliwy
Myślisz ze nie wymienili zbiornika w kiblu Tuskołazika. Mozliwe. Najbliższy sprzęt specjalistyczny to tych celów znajduje się (!) w Ślesinie.
Dodano: 21.09.2011 19:07    Przez: ~specjalistta kanalist ...
Byłam tam przypadkiem niewiele brakowało aby się ci ludzie pobili. Już Cesarze Rzymscy wiedzieli jak łatwo rządzic skłóconym narodem.!!!
Dodano: 21.09.2011 18:30    Przez: BARBARA KWIATKOWSKA
Upominam tylko nie skorumpowane PO !
Dodano: 21.09.2011 18:34    Przez: ~Sylwia
i tak lepsi od super zatwardziałych i zakłamanych dorobkiewiczów takich jak Elżbieta S-D