Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16156) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Florek wciąż wojewodą?

Dodano: 19.11.2011 10:26
Źródło: LM.pl
Piotr Florek, polityk konińskiej Platformy Obywatelskiej, raczej pozostanie wojewodą wielkopolskim, poinformowała wczoraj Gazeta.pl Poznań.

Koniński polityk miał odejść, bo Waldy Dzikowski, jego polityczny protektor, przegrał wybory na lidera wielkopolskiej PO z Rafałem Grupińskim. Na jego miejsce przymierzano już Mirosław Wieczora z Wronek, uważanego za człowieka przewodniczącego wielkopolskiej Platformy.

Zdaniem Tomasza Cylki, obecny wojewoda ma wysokie notowania u premiera, bo nie boi się kiboli. - Duże znaczenie miała jego zdecydowana reakcja na zamieszki kiboli po finale Pucharu Polski między Lechem i Legią, kiedy wbrew opinii publicznej i mediom nie bał się zamknąć stadionu w Poznaniu. Spokojna wizyta Tuska podczas kampanii wyborczej, której kibice poważnie nie zakłócili, też się do tego przyczyniła. U ludzi premiera Florek dostał wysokie merytoryczne oceny – miał powiedzieć dziennikarzowi Gazety jeden z członków regionalnego zarządu PO.

Politycy PO zastrzegają jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone i premier może w ostatniej chwili zmienić zdanie. - Florek jest pewny na 99 proc. - mówią. Sprawa może się wyjaśnić już w przyszłym tygodniu, kiedy – być może – zostaną ogłoszone nazwiska wojewodów.


  • Florek wciąż wojewodą?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   Piotr Florek,   PO



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Hmm...to ten sam Piotr "nie idźcie na wybory" Florek ???? - już dawno powinien polecieć ze stołka. Co on jako wojewoda zrobił dla Konina ??? NIC !!!
Dodano: 19.11.2011 11:12    Przez: ~Poznaniak
I dobrze powiedział - bo jeżeli jedynym motywem dla członków PiS, aby wybierać Nowickiego byłoby niegłosowanie na kandydata PO, to rzeczywiście motywacja cienka - zresztą Nowicki po roku czasu pokazał, jak miernym jest prezydentem oraz jak duże ma problemy z podjęciem decyzji (zresztą nie tylko z tym)
Dodano: 19.11.2011 11:33    Przez: ~Lewski
To nie jest wojewoda koniński - pacanie.
Dodano: 19.11.2011 11:45    Przez: ~ewwer
brawo kolejny fahofiec z POważnej ekipy która bieże sie za nasze portfele,szczęście że kryzys zutylizuje te zdegenerowane komurki społeczne.To juz kwestia miesiecy kiedy peknie kloaka.
Dodano: 20.11.2011 10:48    Przez: ~Kamil
Bardzo trafnie się podpisałeś - tylko radny SLD o Twoim imieniu jest w stanie palnąć tyle błędów ortograficznych w tak krótkim tekście. I Wy chcecie władzy? Najpierw sugerowałbym poprawić się z ortografii
Dodano: 20.11.2011 11:03    Przez: ~Zorientowany
Demokracja, to system w którym jedyne słuszne głosowanie, to na PO. GRATULUJE u Lewskiego komuna w myśleniu wciąż żywa. A nie pomyślał Pan, że PO w wyborach samorządowych wykazała się pychą, niekompetencją i zarozumialstwem i że dlatego przegrała? Co zaś idzie o Pana wojewodę Piotra Florka, to jest mi ten problem obojętny. Będzie, czy nie będzie . Z konińskiego punktu widzenia, to bez znaczenia.
Dodano: 20.11.2011 17:29    Przez: ~zadzior
I co z tego, ze koninianin będzie wojewodą, skoro Konin jest poza zasięgiem jego zainteresowań?
Dodano: 19.11.2011 11:12    Przez: ~końcentrat
Florek jest wojewodą WIELKOPOLSKIM - reprezentuje interesy całego województwa, a nie tylko Konina - i to się nazywa profesjonalizm
Dodano: 19.11.2011 11:34    Przez: ~żenua
Tak zgadzam się CAŁEJ WIELKOPOLSKI z wyłączeniem Konina
Dodano: 20.11.2011 19:49    Przez: ~zadzior
"Koniński polityk miał odejść, bo Waldy Dzikowski, jego polityczny protektor, przegrał wybory na lidera wielkopolskiej PO z Rafałem Grupińskim" - kolejna brednia wypisywana przez LM - Waldy Dzikowski w żadnym stopniu nie przyczynił się do nominacji Florka na wojewodę - Florek wybrany został przez Tuska.....
Dodano: 19.11.2011 11:31    Przez: ~Zorientowany
To bardzo dobra wiadomość dla Konina i Wielkopolski. Piotr Florek przez ostatnie 4 lata dał się poznać jako osoba kompetentna, bardzo pracowita, merytoryczna, otwarta na innych. Nie unikał trudnych tematów, miał odwagę powstrzymać chuliganów stadionowych zamykając stadion w Poznaniu, bez obaw rozmawiał z uczestnikami protestów. Przyspieszył inwestycje infrastrukturalne w Wielkopolsce m.in.. drogi, linie energetyczne i inne obiekty. Taki właśnie powinien być Wojewoda otwarty na problemy i skuteczny. Życzę Panu dalszych sukcesów i proszę nie zapominać o Koninie
Dodano: 19.11.2011 11:41    Przez: ~Mieszkaniec Konina
W 100% zgadzam się z mieszkańcem Konina, Wojewoda bardzo dobrze sprawował swój urząd. Był skuteczny i merytoryczny, podejmował trudne tematy. Fakty mówią same za siebie; linia energetyczna Kromolice-Pątnów, budowa schetynówek, orlików, liczne inne inwestycje, walka z chuliganami stadionowymi. Właśnie taka osoba odpowiedzialna, pracowita, skuteczna i przewidywalna jest nam potrzebna w czasie pogorszenia koniunktury gospodarczej w kraju. Powodzenia
Dodano: 19.11.2011 14:43    Przez: ~koninianin
A tak konkretnie, to za co kochamy Pana Florka, bo jakoś nie kumam?
Dodano: 20.11.2011 17:33    Przez: ~zadzior
Ja również uważam ze to rzetelny i merytoryczny wojewoda. Potrafi podejmować trudne i trafne decyzje w sytuacjach kryzysowych, jak chociażby w czasie powodzi w 2010r. Nie boji się tez podjąć walki z bandytyzmem na stadionach. To właściwy człowiek na tym stanowisku. Trzymam kciuki Panie Piotrze !
Dodano: 19.11.2011 12:33    Przez: ~Student
Guzik prawda ,to co piszesz to sama sprzeczność ,osobiście uważam że to zły i nie dostępny człowiek ,przypuszczam że wiele lepszym wojewodą był by pan Waldy Dzikowski to ogólnie człowiek poważny i dostępny ,nie wywyższa się z tłumu ,bardzo życzliwy dla ogółu ,nie cwaniakuje i dobrze wychowany ,i z każdym porozmawia o i pomoże w trudnych problemach nawet jak potrzeba na poznańskiej ulicy wysłucha i porozmawia ludźmi ,a poznaniacy bardzo go lubią i cenią ...............
Dodano: 20.11.2011 12:25    Przez: ~Świadek Historii
Waldy jest na to stanowisko za miękki
Dodano: 20.11.2011 12:44    Przez: ~Zorientowany
Waldy jest na to stanowisko za miękki ,a dlaczego???????? Bo to człowiek z ludu ,i reprezentuje w większości interesy wyborów ,a nie człowiek z wysokiej mentory POrządowej ,dla tego nie został wojewodą .Od pewnego czasu miałem z nim kilka razy do czynienia ,a znam się na ludziach to fajny gość takich Polsce potrzeba ,a nie tych aroganckich ślizgaczy .Jak być naprawdę dobrym kolarzem to jechać trzeba ciągle w czołówce ,a nie za peletonem zwanym społeczeństwem.Tak jak anegdocie L.Millera "Prawdziwego chłopa poznać po tym jak zaczyna i jak kończy,I to w życiu się sprawdza ...................
Dodano: 20.11.2011 13:19    Przez: ~Świadek Historii
Waldy jest miły i sympatyczny, to fakt, ale obowiązki szefa regionu traktował trochę mało poważnie - gdy mieszkańcy Piły prosili Go o pomoc w kwestii Izby Skarbowej, potrafił zwodzić ich za nos - to oczywiście tylko jeden z przykładów.
Dodano: 20.11.2011 13:45    Przez: ~Zorientowany
Niech wreszcie Pan Wojewoda załatwi pieniądze na odnowienie budynku Delegatury Urzędu Wojewódzkiego na Alejach - to leży w jego gestii i wzmocni jej kompetencje oraz innych delegatur w byłych miastach wojewódzkich: Lesznie, Pile i Kaliszu. Warto coś zrobić dla swoich bo prędzej czy później i tak wróci do Konina i ciekawe jak spojrzy ludziom w oczy, a miał przecież kiedyś hasło wyborcze: "Udowodniłem, że potrafię". To wielka pora to wreszcie udowodnić. ;-)
Dodano: 19.11.2011 13:42    Przez: ~Swojak
Delegatury zostą zlikwidowane najpóźniej do czerwca 2012
Dodano: 19.11.2011 15:38    Przez: ~kol
A co on dla Konina zrobil,no co ?
Dodano: 19.11.2011 16:16    Przez: ~Rycho
jak go widze to mis ei cisnienie podnosi tylko