Dzisiaj jest piątek 19 stycznia 2018, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23898) SPORT FORUM FIRMY (5123) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -3oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozumienie Górnika i Tura 1921. ,,Rozmowa, a nie ... (20)ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano por ... (53)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościLicheń: Boże Narodzenie

Licheń: Boże Narodzenie

Dodano: 24.12.2011 09:56

Kolacja wigilijna, wspólne śpiewanie kolęd, pasterka oraz zwiedzanie sanktuarium są najważniejszymi punktami turnusu świąteczno – noworocznego, który po raz dziewiąty organizowany jest w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Licheniu Starym.

- Organizujemy te święta, aby ludzie mogli przeżyć je bardziej pobożnie w duchu refleksji, zastanowienia. Świat, w którym żyjemy sprawia, że ludzie nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. Dlatego postanowiliśmy zorganizować święta dla tych, którzy by chcieli się nieco zatrzymać, pobyć ze sobą i zastanowić nad tym wszystkim co jest w życiu ważne, a na co często nie ma czasu na co dzień – powiedział ks. Krzysztof Jędrzejewski, rzełożony Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym.

Goście zamieszkają w Domu Pielgrzyma „Arka” znajdującym się w sąsiedztwie licheńskiej bazyliki. Na wigilijnym stole pojawiią się tradycyjne potrawy. - Staramy się, aby nasi goście otrzymali mały podarunek, pamiątkę z pobytu w sanktuarium. To są upominki, który będzie tym osobom przypominały pobyt w tym miejscu – mówi ks. K. Jędrzejewski.

O północy wszyscy przejdą przed Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej na uroczystą pasterkę. Ogromną radością dla najmłodszych jest stajenka betlejemska z postaciami Matki Bożej, św. Józefa, Dzieciątka, pasterzy i zwierząt w rzeczywistych rozmiarach. Znajduje się ona po lewej stronie ołtarza głównego. Świąteczną atmosferę potęguje także zapach świeżego siana i świerków otaczających stajenkę.

Część gości przyjeżdża do sanktuarium tylko na trzy świąteczne dni. Jednak część z nich zostaje aż do sylwestra, aby w Licheniu powitać Nowy Rok. Tradycją sanktuaryjnych bali sylwestrowych jest to, że są one bezalkoholowe. Nie inaczej będzie także w tym roku. Goście będą żegnać stary i witać nowy rok przy akompaniamencie zespołu muzycznego, a o północy udadzą się do bazyliki, gdzie punktualnie o 24,00 wezmą udział we mszy. 

W tym roku Święta Bożego Narodzenia w licheńskim sanktuarium spędzi około 100 osób. Chęć powitania 2012 roku na terenie sanktuarium zadeklarowało około 150 osób. Licheńskie turnusy świąteczno  -noworoczne mają już dziewięcioletnią tradycję.

  • Licheń: Boże Narodzenie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:licheń,   sanktuarium,   święta

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Ciekawe ile czarni dali na paczki i prezenty dla biednych ?
Dodano: 24.12.2011 10:58    Przez: ~katoliczka
Ciekawe ile taki turnus kosztuje? Czy stac byloby mnie na taki luksus? Wesolych Swiat dla Wszystkich!!!!!!!!!!!
Dodano: 24.12.2011 12:40    Przez: ~Koninianka
jak ile dali ? Wcale nie dali, a czy kiedykolwiek dali czy pomogli ? Oczywiście że nie
Dodano: 24.12.2011 12:45    Przez: ~Damian
Jak prawie ogólnie w całej RP- cena za dobę w okresie Świąt to pomiędzy 120 a 150 zł za dobę od głowy...
Dodano: 24.12.2011 13:07    Przez: ~wiem!
zwykli ludzie siedzą sobie na święta w domach i beztrosko wcinają kiełbase,a biedni marianie muszą ciężko pracować w służbie bogu i bliźniemu. allellujja.
Dodano: 24.12.2011 13:08    Przez: ~rozmodlona
Do (katoliczki) a ile Ty dałaś??? Co Ci żal dupę ściska?
Dodano: 25.12.2011 10:51    Przez: ~:)
Poważne pytanie Po co montuje się piorunochrony na dudynkach kościołów
Dodano: 25.12.2011 17:24    Przez: ~ciekawy
co, watykańczyki ludzkim głosem zaczynają mówić, a może pochwalą się jakąś ludzkością wobec swoich ziomali, może połowę majątku zapisaliby na biednych i potrzebujących polaków-to by było cool.————&m syny nie są zdolne do milosierdzia wobec ludzi.
Dodano: 25.12.2011 22:46    Przez: ~dfgag
Śliczne kaznaie ks.kustosz powiedział 26 grudnia na 10 pozdrawiam
Dodano: 26.12.2011 11:32    Przez: ~parafianka
porządne kazanie powinno doprowadzać wiernych do gęsiej skórki.
Dodano: 26.12.2011 16:16    Przez: ~marian ze schodów sp ...
szkoda,że nie ma nic na temat jak się dostać, chętnie bym skorzystał, ponieważ niedawno - skoczyłem /spadłem/ z balkonu 4-tego piętra bloku - i żyję ,odniosłem tylko/dość liczne obrażenia fizyczne,min.liczne złamania wielonarządowe i wieloodłamowe , mam sporo metalu w ciele ,ale żyję chciałbym podziękowąć za to " bo nektórzy ludzie uważają że to nie przypadek ,że " opatrzność Boska ,miała w tym udział - ja rónież przychylam się do takiej oceny.i chciałbym za to podziękować.Zdarzenie miało mijsce w Toruniu.
Dodano: 27.12.2011 04:48    Przez: ~ Kazimierz Pawlak akt ...
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.