Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17846) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Aktywność na hałdach

Dodano: 18.01.2012 10:55

Dziewicze hałdy nad jeziorkiem Zatorze to znakomity teren do zagospodarowania. Projekty, które powstały, przewidują tam stok narciarski, tor saneczkowy i wiele innych atrakcji.

Po zagospodarowaniu terenów nadwarciańskich, przeszedł czas na niewykorzystane dotychczas hałdy, które pozostały po dawnej odkrywce Niesłusz. Pofałdowany prawie 50-hektarowy teren jest znakomitą bazą do stworzenia tam drugiej Malty. Koszt zagospodarowania tego terenu oszacowano jednak na ponad 57 mln złotych.

- Projekt zakłada utworzenie tam miejskiego parku rozrywki – relacjonował na posiedzeniu komisji infrastruktury Rady Miasta Konina, Krzysztof Borowski, projektant. - W projekcie znalazły się propozycje samych mieszkańców. Wśród nich są: tor saneczkowy, skatepark, place zabaw, stok narciarski z oślą łączką dla maluchów i wyciągiem orczykowym, polana piknikowo - festynowa z plenerową sceną oraz restauracje.

 Ponadto projekt przewiduje ścieżki edukacyjne i ekspozycję starych maszyn górniczych na dawnych terenach kopalnianych. Oczywiście na tak otwartym i rozległym terenie znalazłoby się miejsce na boiska, plac do mini-golfa, tak popularny ostatnio park linowy, zielony labirynt i zaplecze gastronomiczne. Wokół terenów rekreacyjnych przewidziano także rozległy parking. Pomysłów jest oczywiście wiele. Na ich realizację potrzeba jednak ponad 57 milionów złotych. - Inwestycję można realizować etapami – przekonuje projektant. - Pomysły można rozpisać w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta. Inwestycja może trwać nawet 20 lat. Poznańska Malta rozbudowuje się do dzisiaj.

Swój pomysł na ożywienie hałd mają także konińscy cykliści, którzy na tym samym posiedzeniu komisji, zaproponowali utworzenie miejskiego parku aktywności sportowej. Ich zdaniem, bez tak wielkich nakładów finansowych, można by na początek wytyczyć tam ścieżki rowerowe, biegowe, nordic walking, a nawet drogę do coraz popularniejszego ostatnio narciarstwa biegowego. Trzeba zacząć jednak od uporządkowania zdziczałego nieco terenu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:hałdy,   zatorzem,   bulwary



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

MALTA JEST W POZNANIU ! I WIELE MIEJSC PRACY ! JAK BEDZIE PRACA I PLACA NA EROPEISKIM POZIOMIE TO ODLEGLOSC ABY JECHAC NA CALY DZIEN DO POZNANIA JEST NIEWIELKA ! ZOO TEZ JEST W POZNANIU I NIE TRZEBA NAM W KONINIE ! zajac sie zeczami niezbednymi dla naszego rejonu ! dosyc juz zdegradowanych terenow potorfowych i sztucznych bajorek !
Dodano: 18.01.2012 11:06    Przez: ~prezes
Ty już prezes nie pij dzisiaj wiecej
Dodano: 18.01.2012 21:37    Przez: ~kolega
no wiadomo lepiej żeby wszystko zarosło i tony smieci niech przykryją hałdy a i jeszcze penerów pełno niech zasiedli okoliczne krzaczki i mamy cyrk na kółkach , który na pewno wszystkim poprawi humory i dzieci sobie pooglądają jak można obcować z przyrodą a jak się prezesowi tak malta podoba to proszę sie do poznania przeprowadzic . Polakowi trudno dogodzić jak się już zacznie coś robić to źle jak tak to niech Pan Prezes sam coś zaproponuje a nie tylko gdera i gdera
Dodano: 20.01.2012 22:48    Przez: ~p
Obłudnicy, a tak pisze Głos Wielkopolski: "Restrukturyzacja MDK oraz dwóch innych konińskich placówek oświatowych związana ma być z oszczędnościami, jakie musi wypracować miasto. Nad przyszłością placówek pracuje specjalnie powołany do tego zespół radnych. Jak mówi radna Elżbieta Siudaj-Pogodska, każda jednostka jest sprawdzana pod względem zadań i kosztów.".Tzn. budujemy "drugą Maltę" i baseny dla Kazia L.
Dodano: 18.01.2012 11:39    Przez: ~Cierpliwy LEX
i to jest tzw.święta prawda-z mdk nie da się już nic wykręcić,więc próbuje się na innych polach.
Dodano: 18.01.2012 12:00    Przez: ~as
Kto popiera projekt niech odpowiada TAK, jeśli nie to NIE
Dodano: 18.01.2012 14:27    Przez: ~hhh
tak
Dodano: 18.01.2012 17:01    Przez: ~ja
Budujemy dla nas, mieszkańców Konina, a nie dla sfrustrowanego pracownika MDK
Dodano: 18.01.2012 21:36    Przez: ~LEX
TAK
Dodano: 18.01.2012 21:57    Przez: ~Asia
tak popieram i to jest fantastyczny pomysł potrzeba nam ludzi z pięknymi pomysłami jak ten , optymistów i chcących zmian a jak ktos woli gówniane życie to niech siedzi sobie w domu przed szklanym pudłem kogo obchodzi ich zdanie a w szczególności prezia zdanie
Dodano: 20.01.2012 22:55    Przez: ~p
Oczywiście na tak
Dodano: 22.01.2012 23:22    Przez: ~Leszkień
I jeszcze coś :narazie" tto można tam kup ę walnąć pajace!!
Dodano: 18.01.2012 11:42    Przez: ~Zal d. ściska
A ja nie chcę żeby to miejsce do tego służyło i jestem na tak
Dodano: 20.01.2012 12:00    Przez: ~yes,yes,yes
Ale z Was palanci. Jeśli już by powstał ten obiekt bylibyście pierwsi do zabaw. Nie ukrywam, że koszt jest ogromny ale po rozłożeniu na wiele lat można byłoby go zrealizować. Byłoby super gdyby znalazł się jakiś inwestor, który chciałby wesprzeć inwestycję. Narzekacie, że nic w Koninie nie ma w końcu powoli coś by powstało. Najlepiej to narzekać na wszystko!!! Choć z drugiej strony patrząc styl prezesa to dziadostwo. Wynika z tego, że to niedouczony "ktoś" więc jego głos się nie liczy
Dodano: 18.01.2012 11:59    Przez: ~xsd
tam sobie biegają dzikie zwierzaki,więc dajcie im spokój.
Dodano: 18.01.2012 12:01    Przez: ~aza
Tak, masz rację i banda gówniażerii oraz meneli ćpa tam narkotyki i wódę.
Dodano: 18.01.2012 21:34    Przez: ~Międzylesie
Potwiedzam, widziałam naocznie w trakcie spaceru. A pod zagospodarowaniem tego terenu podpisuję się oczywiście na tak.
Dodano: 20.01.2012 19:08    Przez: ~Międzylesianka
chyba dzicy pijacy
Dodano: 20.01.2012 22:49    Przez: ~p
Sprzedac pod market, to wychodzi wam idealnie :)
Dodano: 18.01.2012 12:08    Przez: ~ass
Bardzo dobry pomysl a ten facio co radzi jezdzic na Malte do Poznania niech sam jezdzi bo pewno fure ma niezla i kase tez gdyz mnie na takie wyjazdy nie stac.
Dodano: 18.01.2012 12:33    Przez: ~ACT
PREZESIE ja mam diesla i w przeciwieństwie do Ciebie (bo pewnie jeździsz jakims golfem na gaz) nie stac mnie zeby sobie co weekend wyskoczyć z rodzinką na maltę. a wolałbym mieć gdzie "chodzić z kijami" oprócz nowej przeprawy gdzie niby jest fajnie tylko troche w nos gryzą wyziewy spalin z rur wydechowych. Chce mi się miejsca gdzie będzie można odetchnąć po ciężkiej fizycznej pracy, którą wykonuję, bądź rozłożyć koc i poleżeć jak mi się zachce. Bez smrodu spalin i w miłym otoczeniu. To dużo lepsze niż siedzenie przed komputerem czy konsolą całymi dniami. A jeśli o kasę chodzi? Jeżeli będą ją wy ...
Dodano: 21.01.2012 12:29    Przez: ~z-ca prezesa
Nie miałam pojęcia, że w Koninie są tacy bezmózgowcy. W końcu jakiś dobry pomysł a tu wszyscy nieeeeeeeeeeeeeeee. Co za paranoja!
Dodano: 18.01.2012 12:45    Przez: ~tyczka
Jest to bardzo dobry pomysl a do Poznania niech jezdza snoby nasze miasto to Konin.
Dodano: 18.01.2012 12:51    Przez: ~Jan
PO TYCH WSZYSTKICH WPISACH WIDAĆ WYRAŹNIE ILE NIEROBÓW SIEDZI W MDK PRZY KOMPUTERACH. ZAJMIJCIE SIĘ TYM ZA CO WAM NA RAZIE PŁACĄ. BO JUŻ NIEDŁUGO ZROZUMIECIE ŻE NA CHLEBEK TRZEBA JEDNAK CIĘŻKO PRACOWAĆ.
Dodano: 18.01.2012 13:12    Przez: ~REALISTA
A co ma piernik do wiatraka padalcu????????
Dodano: 18.01.2012 14:24    Przez: ~klops
chyba ty ....