Dzisiaj jest niedziela 24 marca 2019, imieniny: Gabriela, Marka, Gabora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22025) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla ... (5)Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (10)

ACTA w Koninie

Dodano: 25.01.2012 09:39
Około 300 osób protestowało w Koninie przeciwko podpisaniu przez polski rząd ACTA, co – jak głoszą organizatorzy – grozi cenzurą Internetu, internauci będą dzisiaj protestowali również w Koninie.

ACTA to skrót od Anti Counterfeiting Trade Agreement, czyli umowy międzynarodowej regulującej kwestie obrotu i walki z podróbkami oraz piractwem. Największe kontrowersje dotyczą właśnie piractwa, ponieważ umowa pozwala między innymi na monitorowanie treści przesyłanych w sieci, oraz umożliwia blokowanie pewnych usług (np.: popularnych torrentów). ACTA zostało zaakceptowane przez Komisję Europejską i Radę Unii. Czeka obecnie na ratyfikację przez Parlament Europejski. 

Wśród protestujacych było wielu młodych ludzi, którzy przez facebooka skrzykneli się na placu przed Konińskim Domem Kultury. Stamtąd protestujący przeszli przez miasto i doszli do Galerii nad Jeziorem, gdzie swoimi transparentami i okrzykami zaskoczyli zarówno ochronę budynku, jak i klientów. Stamtąd młodzi ludzie przemaszerowli jeszcze do biura posła Tomasza Nowaka z PO, ale nie zastali parlamentarzysty i w tym punkcie zakończyli swój protest.   • ACTA w Koninie
  • ACTA w Koninie
  • ACTA w Koninie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:acta,   protest

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

dużo ludzi słyszało poza Koninem tylko nie wszyscy mieli możliwość dojechać ale całym sercem jesteśmy z wami.STOP ACTA
Dodano: 25.01.2012 16:35    Przez: ~ASDFGHJKLZXCVBNMQWERT
Mało ludzi? 50 osob? nie wiecej niz 100? Po co takie gadanei jak ktos sie nie wypowiada? o 15;15 szlismy na dworzec. Na niektórych zdjeciach ( nie na tych na lm) widac jak idzei lekko ponad 100 osob na dworzec przez chodnik. I prosze was nie wypowiadajcie sie jak nie wiecie.:)
Dodano: 25.01.2012 17:45    Przez: ~Uczestnik:)
Dlaczego pod biuro Nowaka. O jakie acta chodzi?
Dodano: 25.01.2012 18:34    Przez: ~alma
Ani na filmie, ani na żadnym ze zdjęć nie widać żeby w tym proteście brało udział 100 osób. Byłem również świadkiem przemarszu owego pochodu alejami 1-go Maja i wtedy mogło iść około 70-80 osób. No chyba że były ze 4 równoległe takie pochody i zostały policzone jako jedna duża manifestacja :P
Dodano: 25.01.2012 19:42    Przez: ~@Uczestnik
STOP ACTA!!!
Dodano: 25.01.2012 20:19    Przez: ~XXX
BRAVO tak trzymac
Dodano: 25.01.2012 20:56    Przez: ~asd
Czy istnieje metoda społecznej obrony przed narastającym totalitaryzmem ? Tak. Bardzo prosta. NIE BAĆ SIĘ ! Głośno bronić swoich praw. Jeśli człowiek okaże strach, obnaży swoją słabość i się wycofa, to przegra. NA IM WIĘCEJ BĘDZIEMY POZWALAĆ WLADZY TYM TRUDNIEJ BĘDZIE SIĘ BRONIĆ. Ograniczenia wolności będą coraz większe, aż w końcu wszyscy obudzimy się się w państwie policyjnym. WTEDY MOŻE BYĆ JUŻ ZA PÓŹNO NA OBRONĘ.
Dodano: 25.01.2012 21:20    Przez: ~G - 7
ŚWIAT I LUDZIE, STRUKTURY I PRAWA, INSTYTUCJE I RELACJE MIĘDZYLUDZKIE nie naprawią się same, nie staną się lepsze bez naszego udziału !!!
Dodano: 25.01.2012 21:26    Przez: ~G - 7
kuźwa Ta gruba pokraka T.Tomczak czyli operator kamery nie potrafi nawet utrzymać kamery nieruchomo!!! pier...i każdy materiał który kręci kalectwo!!!
Dodano: 25.01.2012 23:21    Przez: ~mnj
Jak będzie trzeba to znowu zorganizujemy manifestacje przeciw "STOP DLA ACTA" będzie nas o wiele więcej nież teraz chociaż było nas sporo ! ;) Niech nie niszczą nam jedynego źródła ze światem ! to co oni wyprawiają to się w głowach nie mieści . Jak bd mi się podobało to powiem to co myślę i niech to całe FBI co coś tam wbije mi na chate mam ich gdzieś tak jak Tuska ! Współczuje mi jak pokaze się na ulicy jak go spotka ten kto go nienawidzi !
Dodano: 25.01.2012 23:34    Przez: ~MocNy...
Teraz widzisz MocNy ,gdzie są politycy ,którzy za wszelką cenę zabiegali przed wyborami o Twój ,mój i innych ludzi głosy,żeby dostać się na wyśnione stołki. Nikogo z nich z Wami nie ma ,bo po wyborach tyle liczy się elektorat tj.,,mniej niż zero,,. Jestem z Wami i popieram Waszą Wolność .Wasza wolność to wolność wszystkich. Róbcie swoje i już nigdy nie zapomnijcie o tych ,,wybrańcach narodu,, do stołków.Tak trzymać , już nigdy nie dziękuj.Jesteście wspaniali ,że nie są Wam obojętne fakty rozgrywające się w kraju.Nigdzie i nikt nie chce państwa policyjnego.
Dodano: 26.01.2012 08:08    Przez: ~Adam 12
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.