Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17901) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Więcej za wodę i ścieki

Dodano: 2.03.2012 09:21
Źródło: LM.pl
Ile zapłaci kolska rodzina za wodę i ścieki? Od 1 kwietnia więcej niż dotychczas, bo rada miejska przyjęła nowe taryfy opłat.

Cena wody wzrosła o 15 groszy za metr sześcienny, a opłata za odprowadzenie ścieków poszła w górę o trzy grosze. W sumie koszty dla czteroosobowej rodziny miesięcznie będą większo o dwa złote i dwadzieścia osiem groszy. Nie była to jednak jedyna decyzja dotycząca gospodarki wodno-ściekowej na terenie Koła

Radni większością głosów zdjęli także z porządku obrad uchwałę dotyczącą likwidacji zakładu wodociągów i przekształcenia go w spółkę z o.o. Zdaniem niemal wszystkich radnych (w głosowaniu wyłamał się tylko Artur Szafrański), tak ważną sprawę należy przedyskutować. Potrzebna jest wnikliwa analiza zarówno sytuacji finansowej miasta i MZWiK. To, co budzi największe obawy to radykalny wzrost cen po przekształceniu zakładu, dlatego zanim radni podejmą decyzję o ewentualnych zmianach najpierw chcieliby poznać prognozę cen wody i ścieków z uwzględnieniem zaciągniętych przez nową spółkę kredytów i pożyczek.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   wodociągi,   podwyżka cen,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"ścieki dla gospodarstw domowych i pozostałych podrożały z 2,78 zł na 2,81 zł, a opłata za ścieki przemysłowe poszła w górę o trzy grosze" - trzy grosze trzem groszom nierówne?
Dodano: 02.03.2012 09:29    Przez: ~GROSIK
Już myślałem ze będzie tak pięknie ,i jest.Na stanowisko prezesa po karencji wrócił nieoceniony fachowiec były vice prezio Konina Pan Szymczak i w mediach cicho jak na pogrzebie Breżniewa.Doskonały fachowiec(wiadomo od czego) nie zrównany menager i w ogóle.Teraz drodzy mieszkańcy już wiecie dla czego woda i ścieki są leprze(droższe)?
Dodano: 03.03.2012 13:38    Przez: ~złotówa
Kiedy wreszcie w tej placówce przestaną mnozyc te koszty i zaczną oszczędzać .Co bilans to podwyżka .Czy inych metod poprawy bilansu nie znacie tylko ten najbardziej prymitywny .
Dodano: 03.03.2012 22:49    Przez: ~wodniak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.