Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17889) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Sezon na rowerzystów

Dodano: 17.03.2012 10:05

Sezon na rowery można uznać za otwarty. W związku z tym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie odbyło się bezpłatne szkolenie dla rowerzystów.

Dotyczyło zakresu bezpiecznych zachowań na drodze oraz wprowadzonych zmian dla rowerzystów w przepisach ustawy – Prawo o ruchu drogowym. W szkoleniu uczestniczyło 70 rowerzystów. Szkolenie zorganizowane został przez: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Komendę Miejską Policji w Koninie, KTSR "Sport Club Konin" i STR "Ciklo" PTTK.

Rozpoczął je dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie – Piotr Korytkowski, który zaprezentował działania, jakie są realizowane przez koniński ośrodek egzaminowania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowego. Kolejnym wykładowcą był egzaminator nadzorujący – Przemysław Kurzawa, który przybliżył zgromadzonym zmiany dotyczące rowerzystów. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie – podinspektor Waldemar Tyrański przedstawił zagadnienia związane z właściwym wyposażeniem roweru i rowerzysty oraz omówił najczęstsze wykroczenia popełniane przez tą grupę uczestników ruchu drogowego, zaś Iwona Majkowska poruszyła temat właściwego zabezpieczania rowerów przed kradzieżą.

Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe. Ponadto każdy przeszkolony rowerzysta otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w powyższym szkoleniu. Tak przygotowani mogą wyruszać na konińskie szlaki. Zapewne kolejnym tematem, do którego należy wrócić w sezonie to ścieżki rowerowe, których w Koninie zdecydowanie brakuje. 

  • Sezon na rowerzystów
  • Sezon na rowerzystów
  • Sezon na rowerzystów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rowerzyści konin,   ścieżki rowerowe konin,   szkolenie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

na zatorzu w Koninie popyt na rowery i nie tylko trwa caly rok ! ginie wszystko ! A W REJONIE BELWEDERU DOJCIA DO TUNELU TO NAWET PO MORDZIE MOZNA DOSTAC JAK SIE SCIEMNI ! A policja nie widzi nic zlego !
Dodano: 17.03.2012 13:07    Przez: ~kinga
oszolomy sciezki rowerowe macie to po nich jezdzic WLASNIE NA PADEREWSKIEGO ROWEREM Z CHODNIKA WJECHALA NA PASY I ZOSTALA POTRACONA PRZEZ OSOBOWKE
Dodano: 17.03.2012 14:51    Przez: ~FTR
Na zachodzie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych. A ten kierowca powinien zachować SZCZEGÓLNĄ ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych. Inna sprawa, że gdyby ten starszy Pan miał założony kask, to pewnie nie byłoby tyle krwi na ulicy :-( I jeszcze jedna sprawa. Czy kierowca na pewno jechał z dozwoloną prędkością?
Dodano: 18.03.2012 10:24    Przez: ~kierowca od 20 lat, r ...
madry normalny czlowiek nie jezdzi rowerem po pasach !!! TYLKO PROBLEM KIEROWCA MA ZA BEZGLOWYCH !
Dodano: 17.03.2012 20:08    Przez: ~karolina
ja się zastanawiam dlaczego na tym spotkaniu nie bylo pana dyrektora Wordu?
Dodano: 17.03.2012 23:46    Przez: ~on49
Ten pan dla mnie osobiscie "rybka",ale tak do sedna sprawy.Dlaczego on tam wtedy mial byc ?
Dodano: 18.03.2012 08:57    Przez: ~pytek
Piotr Korytkowski był od początku do końca szkolenia
Dodano: 18.03.2012 19:49    Przez: ~pp
Takich spotkań powinno być więcej i być bardziej rozreklamowanych, zresztą szkolenia takie powinny być nie tylko dla rowerzystów, ale dla pieszych i kierowców
Dodano: 18.03.2012 08:01    Przez: ~c
Przy ścieżce rowerowej w sąsiedztwie ulicy Poznańskiej w ramach oszczędności "miasta" wygaszono wszystkie latarnie, nad ulicą po której jeżdżą oświetlone własnymi światłami samochody latarnie się palą. Jak uważacie, chodzi o to aby ścieżki były czy o to, by służyły?
Dodano: 18.03.2012 21:21    Przez: ~konstancja

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.