Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17899) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Obligacje ratunkowe

Dodano: 26.03.2012 08:45
Źródło: terazTurek.pl
Inwestycje współfinansowane ze środków unijnych kuszą, ale problemy samorządów mogą zacząć się, kiedy trzeba będzie wysupłać niemały w wielu przypadkach wkład własny. W Turku finansową dziurę załatają obligacje.

Miasto wyemituje 5700 sztuk obligacji o wartości 5,7 mln zł. Oferta sprzedaży skierowana będzie wyłącznie do inwestorów. Pieniądze uzyskane z ich emisji zostaną przeznaczone na pokrycie deficytu budżetowego związanego z inwestycjami trwającymi w mieście. Wykup obligacji rozpocznie się za sześć, a zakończy za 11 lat.

Decyzja o emisji obligacji zapadła już w grudniu uchwalając budżet, bowiem zapisano tam wpływy do budżetu z tego tytułu. Przepisy wymagają jednak przyjęcia w tej sprawie oddzielnej uchwały, stąd sprawa ponownie trafiła pod obrady. Radni przyjęli uchwałę czternastoma głosami „za”.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   emisja obligacji,   inwestycje,   budżet

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.