Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNajbardziej beznadziejny

Najbardziej beznadziejny

Dodano: , Żródło: LM.pl
Najbardziej beznadziejny
Komu przypadnie „Milowy Słupek” za najbardziej beznadziejny wyczyn 2011 roku? Przedstawiamy kilka propozycji i czekamy na pomysły naszych Czytelników. 
Komu przypadnie „Milowy Słupek” za najbardziej beznadziejny wyczyn 2011 roku? Przedstawiamy kilka propozycji i czekamy na pomysły naszych Czytelników.

Nagroda Milowego Słupka, wymyślona przez twórców bloga koninnaszemiasto.blox.pl, była wręczana już trzy razy. Pierwszym laureatem tego wątpliwego wyróżnienia był w 2009 roku zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie za kuriozalne uzasadnienie wysokiej podwyżki cen wody: „mieszkańcy zużywają mniej wody, bo zaczęli ją oszczędzać”. Dwa lata temu słupek trafił do rąk zastępcy prezydenta Konina Andrzeja Sybisa „za brak strategii transportowej miasta”, co uniemożliwiło staranie się o dofinansowanie zakupu autobusów dla MZK. W minionym roku trofeum wręczyliśmy natomiast konińskiemu radnemu Kamilowi Szadkowskiemu za ulotkę wyborcza, która aż roiła się od błędów.

A oto lista naszych kandydatów do nagrody „Milowego Słupka” za najbardziej beznadziejny wyczyn 2011 roku:

1) Akcja Konin za happening z prezerwatywą, co - zdaniem niektórych - ośmieszyło Konin.

2) Wiceprezydent Wilczewski za tłumaczenie w mediach, że happening z prezerwatywą ośmiesza Konin, co - zdaniem niektórych - ośmieszyło miasto.

3) Kamil Szadkowski za błędne podpisanie flag miast partnerskich Konina na plakacie reklamującym obóz Eurocamp.

4) Kamil Szadkowski za wożenie dziennikarki Telewizji Polskiej samochodem służbowym prezydenta do kosmetyczki: „Przecież należało pomóc kobiecie, której złamał się paznokieć, a ci którzy chcą zrobić z tego sensacje, zazdroszczą sukcesu, jakim okazał się festiwal”. Radnemu chodziło o Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, transmitowany później przez telewizję publiczną.

5) Marek Waszkowiak za unikanie dyskusji z mediami na temat negocjacji zakupu synagogi: „Nie chciałbym tego komentować publicznie. Druga strona to osoba prywatna i nie życzy sobie dyskusji w mediach na temat swojej własności”. Zapomniał, że w grę wchodzą publiczne pieniądze.

6) Radny Kazimierz Lipiński tłumaczący brak toalet na bulwarze nadwarciańskim brakiem wiary projektantów w możliwość realizacji projektu. 

Na propozycje czekamy przez najbliższy tydzień. Można je wpisywać w komentarzach pod tym tekstem lub przysyłać na e-mail: redakcja@portal.lm.pl. W temacie proszę pisać "Milowy Słupek".
Milowy_Slupek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole