Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19583) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 8oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (4)

Miliony za przeprawę

Dodano: 22.05.2012 13:41

Coraz mniejsze są szanse Konina na odzyskanie 7,5 mln złotych z rozliczenia budowy drugiej przeprawy przez Wartę.

Sprawa trafiła do sądu jeszcze w ubiegłej kadencji, za czasów Kazimierza Pałasza. Budowa przeprawy współfinansowana była z funduszy europejskich. Chodzi o 5 procent wartości kontraktu na budowę przeprawy, które Ministerstwo Infrastruktury miało oddać po rozliczeniu inwestycji. Urzędnicy zakwestionowali wówczas rozliczenie i wstrzymali wypłatę ostatniej części. Sprawa trafiła do sądu. Druga przeprawa przez Wartę działa od kilku lat, a o zwrot pieniędzy miasto wciąż walczy.



Sąd Okręgowy w Konina uznał, że Skarb Państwa nie musi oddawać ostatniej transzy pieniędzy za budowę. - Czekamy teraz na uzasadnienie – powiedział Józef Nowicki, prezydent Konina i nie wyklucza odwołania od wyroku, choć świadomy jest, że to jeszcze bardziej wydłuży sprawę.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To wszystko wina tuska...
Dodano: 22.05.2012 13:57    Przez: ~major
Konin to już nie miasto tylko wiocha zabita dechami - korupcja, marnowanie funduszy unijnych
Dodano: 22.05.2012 13:58    Przez: ~fg
jak kotrupcja to idź do prokuratora
Dodano: 22.05.2012 14:24    Przez: ~ad
a to po to powstały parkomaty
Dodano: 22.05.2012 15:06    Przez: ~łun
Dlaczego nie piszecie o ważnych sprawach regionu. Np. zwolnienia pracowników w Szpitalu czy KWB Konin?
Dodano: 22.05.2012 15:07    Przez: ~Bull
Jakie zwolnienia? Przecież non stop są przyjecia do kwb konin. co prawda po znajomości tylko przyjmują ale przyjmują, w każdym miesiącu przynajmniej kilkanaście osób przyjmują, to po co by mieli zwalniać skoro są przyjecia?
Dodano: 22.05.2012 16:39    Przez: ~tytytytytytytytytyty
Przyjecia do pracy są nie tylko w KWB , są wszedzie i były zawsze. Tylko trzeba być najlepszym w swoim fachu .... to jest należeć do PO, wtedy już jesteś bezkonkurencyjny. A tak ... to na bruk... Trzeba być fachowcem
Dodano: 22.05.2012 16:54    Przez: ~Bull
POseł Nowak też będzie przyjmował Do budowy Wież widokowych w Brzeżnie i w Kole.Trzeba być fachowcem z dziedziny PObudowania widoków na nie omylność PEEŁŁOO.
Dodano: 22.05.2012 21:19    Przez: ~czak
to sie zapisz do PO i będziesz miał robotę a nie trzymasz z tymi nieudacznikami z pisuaru
Dodano: 23.05.2012 09:21    Przez: ~ty
A GDZIE ODPOWIEDZIALNI ZA TEN STAN RZECZY, CZYLI BRAKU PROFESJONALIZMU U RZĄDZĄCYCH MIASTEM, GDZIE SĄ WINNI.PANIEPREZYDENCIE JAK Z TĄ SPRAWĄ.
Dodano: 22.05.2012 15:45    Przez: ~JA
a jak niemasz znajomości to gdzie cię przyjmom do przcy pacanie jeden sam masz zalatwione przez znajmoścci i taki wielki z Ciebie pan
Dodano: 22.05.2012 18:05    Przez: ~mjuytr
A dlaczego ty nie masz znajomości? Bo jesteś nieudacznikiem czy z innego powodu?
Dodano: 23.05.2012 09:22    Przez: ~3
Trzeba było zrobić z projektem to zwrot by był ale władze Konina oczywiście wiedzą wszystko najlepiej. Zróbcie trzecią przeprawę może tym razem się uda. Na Ukrainie już byście w pierdlu siedzieli.
Dodano: 22.05.2012 18:12    Przez: ~xxdx
a wodąciągi tez sprzedali i to Niemcom!!! Za pare miesiecy dopiero sie wszyscy o tym dowiedzą.
Dodano: 22.05.2012 20:42    Przez: ~PWIK
Tak żałosny donek śtrzyże baranóf że aż smród szczypie w oczy,temu nierobowi udało się zebrać ciemny i zabobonny elektorat spatykany tylko w zacofanych krajach.
Dodano: 22.05.2012 21:33    Przez: ~Kamil
Akurat ten ciemny i zabobonny elektorat to głosował na Jarusia
Dodano: 22.05.2012 21:51    Przez: ~as
A tak przy okazji CBA, CBŚ i Prokuratura powinny zbadać jakość nawierzchni. Trzęsie jak kiedyś na A2 do Wrześni. A przy okazji wyjdzie wybór droższego wykonawcy. To jest budowa autostrad w mniejszej skali. Wyjdzie co nieco.
Dodano: 23.05.2012 00:11    Przez: ~Ludzka krzywda