Dzisiaj jest piątek 27 listopada 2020, imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17550) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: SPS Konspol znów pauzuje, Wilk ... (0)Wiceminister rolnictwa o przekazaniu miastu działk ... (4)

Serca dla hospicjum

Dodano: 12.06.2012 11:07

Trudno jest przyjąć prawdę, że starość, a w konsekwencji śmierć są częścią życia. Poza szkolny schemat nauczania wyszli uczniowie SP 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie.

Uczniowie VI c, pod kierunkiem wychowawcy - Anny Góreckiej wystąpiła z programem artystycznym w konińskim hospicjum. Słowa poezji poświęcone matkom i rodzinie wywołały wiele wzruszeń. - To piękne, że młodzież mądrze prowadzona przez wychowawców kształtuje swoją wrażliwość. Niektórzy spośród nich zostaną kiedyś wolontariuszami, tak to się zaczyna - mówi logopeda Alicja Ludwin, organizator spotkania. -Mamy dobrą młodzież, nie można tylko narzekać i surowo oceniać, trzeba pokazać im drogę do prawdziwego człowieczeństwa - potwierdza psycholog z hospicjum, Borys Sekała, inicjator spotkania.

Nad całością projektu współpracy ośrodka z młodzieżą czuwa kierownik ośrodka, Agata Kaźmierska: - Postawy społeczne, zasady moralne najlepiej wpajać dzieciom przez dobry przykład. Dawniej dorastało się w wielopokoleniowej rodzinie i w sposób naturalny nabierało szacunku dla starszych. Obecnie empatii trzeba uczyć, choćby poprzez takie spotkania. Nie do wiary, że młodzież od razu podjęła inicjatywę, zamiast myśleć o wakacjach. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni!.

  • Serca dla hospicjum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gratuluję odwagi i wspaniałego pomysłu.
Dodano: 12.06.2012 14:22    Przez: ~teresa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.