Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19742) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Szansa na rozwój zawodowy

Dodano: 20.06.2012 11:03
W Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie odbyło się seminarium naukowe „Studia Podyplomowe szansą na rozwój zawodowy” połączone z zakończeniem kolejnych edycji studiów podyplomowych.

Na poczatek  rekotr PWSZ - Mirosław Pawlak wygłosił wykład n„Uczenie się przez całe życie – osiągnięcia, dylematy, wyzwania”.
Jednym z głównych prelegentów był także  Józef Orczyk – przewodniczący Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pierwszy rektor PWSZ w Koninie w latach 1998 – 2007 r., który wygłosił wykład „Rozwój kapitału ludzkiego a studia podyplomowe”. O lokalnych partnerstwach na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego mówili – w imieniu prezydenta Konina Marek Zawidzki – sekretarz miasta, Tomasz Nuszkiewicz – sekretarz Koła, Anna Kwaśniewska – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koninie oraz w zastępstwie dyrektora Konińskiego Domu Kultury – Ryszard Piotrowski. Zgodnie z treścią zawartych porozumień i umów, absolwenci studiów, oprócz świadectwa ich ukończenia, otrzymali dyplomy wystawione przez PWSZ w Koninie wspólnie z lokalnymi instytucjami.

PWSZ w Koninie prowadzi pięć kierunków studiów podyplomowych we współpracy z lokalnymi instytucjami lub też na zlecenie tego typu placówek. Są to: animator i menadżer kultury, edycja I – studia organizowane we współpracy z Konińskim Domem Kultury,finanse i inwestycje samorządowe, edycja I – studia organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, w ramach projektu unijnego, organizacja i zarządzanie w sektorze publicznym, edycja I – studia organizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie, profilaktyka społeczna i resocjalizacja, edycja I – studia organizowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koninie, zarządzanie kadrami i prawo pracy, edycja II – studia organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, w ramach projektu unijnego.

Na etapie tworzenia kierunków studiów podyplomowych zaangażowanie lokalnych instytucji polegało na konsultowaniu koncepcji kształcenia na studiach, a w szczególności konsultowaniu planu studiów i ramowych programów przedmiotów. Z kolei na etapie prowadzenia studiów udział lokalnych instytucji polegał na wsparciu procesu dydaktycznego poprzez wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i umiejętności ich przedstawicieli będących specjalistami w różnych dziedzinach.

W roku akademickim 2011/2012 PWSZ w Koninie uruchomiła 10 studiów podyplomowych, na które przyjęto ogółem 280 osób. Studia ukończyły 243 osoby, które były słuchaczami 9 kierunków studiów podyplomowych (w lutym 2013 roku zakończą się trzysemestralne studia podyplomowe „Kompetencje pedagogiczne nauczyciela”). PWSZ w Koninie posiada 13-letnie doświadczenie w prowadzeniu studiów podyplomowych. Od roku akademickiego 1999/2000 zrealizowano i zakończono 75 edycji studiów, które ukończyło 2712 osób.


  • Szansa na rozwój zawodowy
  • Szansa na rozwój zawodowy
  • Szansa na rozwój zawodowy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PWSZ Konin,   studia podyplomowe,   absolutorium

KOMENTARZE

Cała masa ludzi wzięła w tym udział..........
Dodano: 20.06.2012 11:26    Przez: ~XXX
Pawlak weź się za sprawdzanie prac swoich seminarzystów a nie rozbijasz się po konferencjach!!! Kasę trzeba płacić a ty czasu nie masz!!!
Dodano: 20.06.2012 11:33    Przez: ~student
A może Pawlak zapłaci za studentów którym nie sprawdził prac?
Dodano: 20.06.2012 13:41    Przez: ~mm
straszne zagęszczenie haha i po to ta aula powstawała?
Dodano: 20.06.2012 15:15    Przez: ~fifi
Aula powstała , aby kredyt wziąć i się zadłużyć i spłacać spłacać...
Dodano: 20.06.2012 16:20    Przez: ~pio
Może byście tak wzięli się do prawdziwej pracy której jest mnóstwo,a nie opowiadali o kształceniu animatorów kultury?W koninie potrzeba kierowców,operatorów sprzętu ciężkiego, traktorzystów ,spawaczy, zbrojarzy,cieśli,murarz,brukarzy,a dla pań cukiernik,fryzjer,florystka i wiele innych.Kaworobów do siedzenia za biurkiem nie potrzeba,już wszystkie stołki zajęte,a w związku z 67letnim zatrudnieniem nowych naborów nie będzie.Co za piękny widok jak szef będzie miał 67 letnia sekretarkę,no ale pokusy nie będzie.
Dodano: 20.06.2012 17:32    Przez: ~konus
AAAAAAAAAAAAAAAAAle tam ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 20.06.2012 17:36    Przez: ~ACT
Pan Rektor był, pokazał się, uśmiechnął, i to cała jego rola. no naprawdę ma się czym szczycić...
Dodano: 22.06.2012 11:42    Przez: ~słuchaczka - obserwa ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.