Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSzansa na rozwój zawodowy

Szansa na rozwój zawodowy

Dodano:
Szansa na rozwój zawodowy
W Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie odbyło się seminarium naukowe „Studia Podyplomowe szansą na rozwój zawodowy”.
W Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie odbyło się seminarium naukowe „Studia Podyplomowe szansą na rozwój zawodowy” połączone z zakończeniem kolejnych edycji studiów podyplomowych.

Na poczatek  rekotr PWSZ - Mirosław Pawlak wygłosił wykład n„Uczenie się przez całe życie – osiągnięcia, dylematy, wyzwania”.
Jednym z głównych prelegentów był także  Józef Orczyk – przewodniczący Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pierwszy rektor PWSZ w Koninie w latach 1998 – 2007 r., który wygłosił wykład „Rozwój kapitału ludzkiego a studia podyplomowe”. O lokalnych partnerstwach na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego mówili – w imieniu prezydenta Konina Marek Zawidzki – sekretarz miasta, Tomasz Nuszkiewicz – sekretarz Koła, Anna Kwaśniewska – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koninie oraz w zastępstwie dyrektora Konińskiego Domu Kultury – Ryszard Piotrowski. Zgodnie z treścią zawartych porozumień i umów, absolwenci studiów, oprócz świadectwa ich ukończenia, otrzymali dyplomy wystawione przez PWSZ w Koninie wspólnie z lokalnymi instytucjami.

PWSZ w Koninie prowadzi pięć kierunków studiów podyplomowych we współpracy z lokalnymi instytucjami lub też na zlecenie tego typu placówek. Są to: animator i menadżer kultury, edycja I – studia organizowane we współpracy z Konińskim Domem Kultury,finanse i inwestycje samorządowe, edycja I – studia organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, w ramach projektu unijnego, organizacja i zarządzanie w sektorze publicznym, edycja I – studia organizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie, profilaktyka społeczna i resocjalizacja, edycja I – studia organizowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koninie, zarządzanie kadrami i prawo pracy, edycja II – studia organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, w ramach projektu unijnego.

Na etapie tworzenia kierunków studiów podyplomowych zaangażowanie lokalnych instytucji polegało na konsultowaniu koncepcji kształcenia na studiach, a w szczególności konsultowaniu planu studiów i ramowych programów przedmiotów. Z kolei na etapie prowadzenia studiów udział lokalnych instytucji polegał na wsparciu procesu dydaktycznego poprzez wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i umiejętności ich przedstawicieli będących specjalistami w różnych dziedzinach.

W roku akademickim 2011/2012 PWSZ w Koninie uruchomiła 10 studiów podyplomowych, na które przyjęto ogółem 280 osób. Studia ukończyły 243 osoby, które były słuchaczami 9 kierunków studiów podyplomowych (w lutym 2013 roku zakończą się trzysemestralne studia podyplomowe „Kompetencje pedagogiczne nauczyciela”). PWSZ w Koninie posiada 13-letnie doświadczenie w prowadzeniu studiów podyplomowych. Od roku akademickiego 1999/2000 zrealizowano i zakończono 75 edycji studiów, które ukończyło 2712 osób.
Szansa na rozwój zawodowy
Szansa na rozwój zawodowy
Szansa na rozwój zawodowy
Czytaj więcej na temat:PWSZ Konin, studia podyplomowe, absolutorium
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole