Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21325) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Znikną posterunki

Dodano: 8.07.2012 10:53
Źródło: terazTurek.pl
Zamiast małych posterunków dwa duże komisariaty, które działać będą całą dobę. Takie policyjne zmiany planowane są w powiecie tureckim.

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak, komendant powiatowy w Turku po analizie skali przestępczości na terenie powiatu uznał, że funkcjonowanie posterunków policyjnych jest anachroniczne i mało efektywne. Utrzymywanie jednostek które nie były czynne całą dobę stało się bezprzedmiotowe. Przygotowany został zatem projekt zmian organizacyjnych.

Postanowiono zlikwidować pięć trzy i czteroosobowych osobowych posterunków w Brudzewie, Kawęczynie, Malanowie, Przykonie i Władysławowie.  Na bazie uzyskanych etatów utworzyć Dobrej i Tuliszkowie powstać mają dwa duże kilkunastoosobowe komisariaty działające całą dobę. Dla mieszkańców to korzystne rozwiązanie ponieważ takie jednostki mają większe możliwości interweniowania przez całą dobę w każdym miejscu bez potrzeby wysyłania patroli z Turku. Ponadto służba patrolowa będzie kierowana tam, gdzie z analizy zagrożenia będzie bardziej potrzebna. Z taką argumentacją nie zgadzają się jednak mieszkańcy gmin, którzy chcą walczyć o swoje posterunki.

  • Znikną posterunki

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   powiat turecki,   Brudzew,   Przykona,   Władysławów,   Malanów,   Kawęczyn

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jeśli sięgnąć pamięcią to już dwa razy robiono takie eksperymenty i za każdym razem wracano do punktu wyjścia czyli małych Posterunków Policji. Teraz tez tak będzie rok, dwa lub trzy lata i znów okaże że to było błędne posunięcie. Pozostaną tylko zbędne pieczątki i szyldy na budynkach.
Dodano: 08.07.2012 11:30    Przez: ~chłop ze wsi
ZA TO WIECEJ RADIOWOZÓW NA ULICY BĘDZIE WIDOCZNYCH
Dodano: 08.07.2012 14:12    Przez: ~tak tak połapią ich ...
A kogo to interesi.???????
Dodano: 09.07.2012 08:37    Przez: ~sax
tego co ,,ten genialny pomysł" zarzucił bo kasiorę sobie przyzna może jeszcze medal dadzą?
Dodano: 09.07.2012 14:10    Przez: ~pks

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.