Dzisiaj jest wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24863) SPORT FORUM FIRMY (5128) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-7 / -3oC
Jutropogoda
2 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło.Zniszczył dziesięć samochodów. Wandal był kom ... (20)Poseł pisze do samorządowców i prosi o apel w spra ... (61)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin: Głodziła psy

Konin: Głodziła psy

Dodano: 16.07.2012 14:08
Źródło: LM.pl
Tak zagłodzony pies do konińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt nigdy jeszcze nie trafił. W sobotę zabrano go od mieszkanki starej części Konina.

O psach poinformował straż miejską jeden z sąsiadów. W sobotę wieczorem na posesję wszedł inspektor konińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (TOZ) Krzysztof Rożnowski w asyście dwóch strażników miejskich. Podjęli decyzję o zabraniu dwóch psów: suczki i samca. - Tak wygłodzonych zwierząt w tym schronisku w całej jego historii jeszcze nie było – powiedział nam Krzysztof Furmanek, prezes konińskiego oddziału TOZ.

Około 30-letnia właścicielka zwierząt rzadko kiedy trzeźwieje i nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że upływa czas i trzeba je karmić. Była przekonana, że psy są chore. Zgodziła się oddać je do schroniska na leczenie. Kornel (takie imię otrzymał w schronisku) to prawdopodobnie mieszaniec pitbula. Waży 12 kilogramów, choć powinien trzy razy tyle. Jego wiek oceniono pierwotnie na 2-3 lata, ale zdaniem weterynarza jest trochę starszy.



Kiedy przywieziono Kornela do schroniska, nie miał siły, żeby stanąć o własnych siłach. Teraz, po kroplówkach, już potrafi zrobić kilka kroków, choć co chwila się przewraca. - Mamy nadzieję, że uda się uratować mu życie – powiedział Krzysztof Furmanek.

Wyniki badań krwi pokazują, że Kornel jest zdrowy, a jego stan jest wynikiem niedożywienia. Jedynie niski poziom czerwonych krwinek wskazuje na anemię. W o wiele lepszym stanie jest Selena. Choć również jej kości prześwitują przez skórę, przy Kornelu wygląda kwitnąco. - Na szczęście w Koninie straż miejska i policja reagują na takie sytuacje i pomagają w ratowaniu zwierząt – dodał Krzysztof Furmanek.

Kobieta ma jeszcze dwa inne psy, w zdecydowanie lepszej kondycji, ale nie wiadomo jak długo w takim stanie pozostaną, toteż TOZ podejmie kroki, żeby i te zwierzęta jej zabrać i sądowym wyrokiem zabronić jej posiadania zwierząt.

Gdyby nie interwencja TOZ i strażników miejskich, Kornela i Selenę czekałaby śmierć głodowa. Apelujemy do wszystkich ludzi o reagowanie i zawiadamianie straży miejskiej lub TOZ, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.

  • Konin: Głodziła psy
  • Konin: Głodziła psy
  • Konin: Głodziła psy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:psy,   schronisko dla bezdomnych zwierząt,   TOZ,   Kornel,   Selena

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

taki śłiczny piesek a co zniego zrobiła?? wstretne babsko powinni ja zamknac i ani wódy ani żarcia tyle samo co ten psiak
Dodano: 16.07.2012 14:21    Przez: ~..
pierwszego ciebie i spokoj
Dodano: 16.07.2012 20:16    Przez: ~tedi
PRÓBUJĘ ODGADNĄĆ NA JAKIEJ PODSTAWIE I WEDŁUG JAKICH REGUŁ USUWANE SĄ NIEKTÓRE KOMENTARZE. CHYBA JAKIEŚ WEWNĘTRZNE LĘKI ADMINISTRATORA O TYM DECYDUJĄ.
Dodano: 17.07.2012 12:47    Przez: ~PRÓBUJĘ ODGADNĄĆ ...
WŁAŚNIE MOJEGO TEŻ NIE MA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Dodano: 17.07.2012 16:52    Przez: ~M.K
To niestety tylko błędy serwera.
Dodano: 18.07.2012 11:46    Przez: ~O!
Boże jak tak można oż serce ściska . Oby udało się uratować tego zwierzaka. Jak bym oglądał program na Animal Planet - policja dla zwierząt !
Dodano: 16.07.2012 14:22    Przez: ~rako
Usypiać wszystkie bezpańskie pchlarze i po kłopocie !!!
Dodano: 17.07.2012 10:13    Przez: ~Lola
Zdaje sie ,ze nie byly bezpanskie?
Dodano: 17.07.2012 11:39    Przez: ~aga
Do lolaNo hej wiesz w przypadku tych psow Twoj komentarz nie psuje, bo po pierwsze nie maja pchel a po drugie nie sa bezpanskie, maja wlascicielke tylko chu..wa i do tego alkoholiczke, tak samo bys napisal/a gdyby zaniedbala swoje dzieci??wszystkie "bezpanskie"(bez rodzicow) dzieci do uspienia?to nie wina tych psow ze sa na swiecie tylko ludzi i czlowiek powinien sie nimi opiekowac jak juz je ma , a nie doprowadzac do takiego stanu, a tak na koniec, bo nie moge zupelnie nie wyrazic swoich emocji - IDZ TY SIE KU..A USPIJ !!!!!!!!
Dodano: 17.07.2012 11:50    Przez: ~tina
Zaczynajac od takiej mendy jak ty
Dodano: 17.07.2012 11:55    Przez: ~maniek
racja ...Ja mam psa tej rasy i nie wiem jak można tak postąpić.... Psy są od nas uzależnione to od nas zależy jak im się będzie żyło same sobie nie dadzą rady...
Dodano: 17.07.2012 12:31    Przez: ~Koninianka
Piepszone zasrance wytruc i wystrzelac.Konin bez psów zero srania obszczywania i szczekanie to jest chore ja nie cierpie psów a musze wysłuchiwac ich szczekanie i te odchody i srajace pchlaze żenada.
Dodano: 17.07.2012 14:05    Przez: ~Juki.
bez komentarza co za buras
Dodano: 17.07.2012 14:45    Przez: ~Anka
Bożena, dlaczego na świecie są tacy ludzie, bez empatii. Życie jednak jest sprzawiedliwe, w końcu doświadczą tego samego. Też nie doświadczą empatii, gdy będą samotni, chorzy, głodni....
Dodano: 17.07.2012 18:09    Przez: ~Paulina
Lolu ciebie też powinni usypać!!!bo chyba nie dowidzisz o czym jest ten artykuł
Dodano: 17.07.2012 20:49    Przez: ~klara
Jesteś człowieku chory czy głupi?
Dodano: 17.07.2012 21:46    Przez: ~goska
Ciebie uśpić i spokój ludzie to zaraza na tej planecie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 17.07.2012 23:40    Przez: ~zibi
zostaniesz kidys w zyciu sam jak ten kolek w plocie z takim podejsciem do zwierzat aby tobie nie zdarzylo sie zes—-c na ulicy niechcial bym takiego goscia w towarzystwie
Dodano: 18.07.2012 11:15    Przez: ~tedi
lola ciebie bym uśpił pasi ci
Dodano: 18.07.2012 20:49    Przez: ~boss
Wcześniej, należałoby uśpić wszystkich właścicieli psów, zanim wyrzucą te nieszczęsne zawierzaki na ulicę lub do lasu. Jak myślisz - skąd się biorą bezdomne zwierzęta ?
Dodano: 19.07.2012 07:41    Przez: ~ulka
ale ty głupia jestes - az żal!!!!
Dodano: 19.07.2012 09:55    Przez: ~magda
A może by tak Ciebie na początek? Brak słów... zastanów się troche, aaa ty już się zastanowiłęś tylko po prostu masz nieczłowiecze poglądy. ŻAL Z takim jak Ty to nawet szkoda wchodzić w jakąkolwiek dyskusje.JAk byś nie wiedział "Miarą naszego człowieczeństwa jest to jak się opiekujemy zwierzętami" Ale Ty i tak tego nie zrozumiesz.
Dodano: 23.07.2012 10:19    Przez: ~Lara90
Człowieku... Co TY gadasz. Jak uśpić największych przyjaciół człowieka??Chcesz być sam na tym świecie. To Ci powiem, że długo nie pożyjesz, jak by człowiek był jedynym gatunkiem. Ale masz widzę za mało rozumku, żeby to pojąć. Nie mówiąc już o jakiś wyższych uczuciach, których po prostu Ci brak. Takim osobom można wpsółczuć. Bo to jest patologia, żeby nie mówić choroba. Bezduszny egoistyczny człeku. ŻAL
Dodano: 23.07.2012 10:22    Przez: ~Anne89
To się wyprowadz, Ale wszędzie są psy.. no chyba, że wyemigrujesz na jakieś pustynne tereny. Wreszcie nikt nie będzie słuchał Twojego buraczanego bełkotu. CO za żal
Dodano: 23.07.2012 10:23    Przez: ~Anne89
Chora psychicznie kobieta. i tyle
Dodano: 23.07.2012 10:25    Przez: ~Anne89
CIEBIE USPAĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI! ZDYCHAJ ŚMIECIU NIELUDZKI, ŻYCZĘ NAJGORSZEGO...!!!
Dodano: 24.07.2012 12:35    Przez: ~NK
to jak traktujesz zwiarzęta pokazuje jak traktujesz ludzi
Dodano: 03.08.2012 23:22    Przez: ~kasia
LOLA, a Ciebie zgwałcić i wy*** na rzekę w czarnym worku, zastanów się co Ty piszesz płytki i pusty babiszonie ... :) Pozdrawiam środkowym palcem :*
Dodano: 02.09.2012 20:42    Przez: ~Piotrek z Jasła
Konin powinien być bez takich debili jak Ty :) wiesz o ile było by spokojniej na mieście? nie zatruwali by życia wypisując tak głupie teksty, a niech Ci życie rodzina wyzdycha Ty bez sercowy ośle. :)
Dodano: 02.09.2012 20:44    Przez: ~Piotrek :)
Aresztowac ja i do pudla niech siedzi i zre papke
Dodano: 16.07.2012 14:24    Przez: ~mZZ
Za nasze podatki? Niech zap** społecznie na swoje utrzymanie!
Dodano: 18.07.2012 10:33    Przez: ~Kefir
STRASZNE !!!! Trzymam kciku za pieski....
Dodano: 16.07.2012 14:28    Przez: ~ja
dla mnie to jest niedoprzyjecia ,zeby taka baba byla na wolnosci.W USA sa ogromne kary nakladane na takich ludzi ,ida nawet do wiezienia.Nie moge patrzec na te zdj.serce mi sie kraja.Jak popatrze na mojego psa to sobie nie wyobrazam zrobic mu jakiejkolwiek krzywdy...Jak mozna nie karmic swojego pupila
Dodano: 16.07.2012 14:31    Przez: ~d
co za wredna su.. niech ona teraz zdycha w cierpieniach !!! nie dawać jej wody ani jedzenia !!!
Dodano: 16.07.2012 14:33    Przez: ~Ania
na odwyk pijaczke kac ją wykończy to dla niej będzie kara a potem niech w schronisku popracuje za darmo i już
Dodano: 16.07.2012 21:58    Przez: ~zła
popieram jak najbardziej
Dodano: 17.07.2012 11:41    Przez: ~nnn
Dokładnie przywiązać na kacu do łóżka puścić wode i niech patrzy żeby się nie mogła napić i niech zdycha !!!!!!!!
Dodano: 17.07.2012 23:46    Przez: ~zibi
popieram żeby też takim ludzią nie dac ani picia ani jedzenia niech zobaczą jak umiera się z głodu jak się nie chce zwierzaka to się go oddaje w dobre ręce lub nawet anonimowo do schroniska albo wcale nie bierze jak się nie potrafi zając takim zwierzakiem
Dodano: 19.07.2012 22:54    Przez: ~k
skoro tak wygladaja jej psy to znaczy ze juz dawno przestala byc czlowiekiem jesli ma dzieci to tez je powinni pozabierac a tą bestie w skorze kobiety skazac tak dla przykladu i karac za podobne przypadki zeby ludzie zaczeli troche myslec co robia zeby takich przypadkow było mniej a niestety jest coraz wiecej
Dodano: 16.07.2012 14:41    Przez: ~yogi
Na szczescie wiem kto to i nie ma dzieci. Ta kobieta to juz najwieksza patologia jaka mozna sobie wyobrazic. Ona sama nie wyglada lepiej od tego psa szczerze mowiac.
Dodano: 19.07.2012 11:22    Przez: ~Budziek
Ona GORSZA jak su...ka
Dodano: 16.07.2012 14:44    Przez: ~jad
Lepiej by było gdyby odpracowała i wszystkie pieniądze oddała dla Kornela. Od razu by się obudziła , niestety- ZA PÓŹNO.
Dodano: 16.07.2012 14:55    Przez: ~wolontariusz
brak słów,gdzie nikt nie reagował,gdy zwierzę wyło z głodu,płakać się chce...