Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17928) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Posypią się kary

Dodano: 12.08.2012 11:41
Źródło: LM.pl
Trwają kontrole przyłączy kanalizacyjnych w Koninie. Okazuje się, że wiele z nich jest nielegalnych.

Brak wodomierzy i podłączenia poza miejską siecią powodują duże straty wody. Z uregulowaniem tego od dawna boryka się konińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prezes PWiK już w czerwcu apelował do mieszkańców o zalegalizowanie podłączeń i jak mówi dzisiaj, gro koninian to zrobiło. – Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim  uregulowania spraw formalnych, ale też doprowadzenia kanalizacji do stanu zgodności z prawem. Cały czas do naszej oczyszczalni wpływa 35 procent ścieków z nielegalnych przyłączy, lub wód deszczowych – mówi Zbigniew Szymczak, prezes PWiK w Koninie.

Równocześnie rozpoczęły się kontrole prywatnych posesji. Ich celem jest sprawdzenie gospodarki wodno-ściekowej w mieście i zlokalizowanie wycieków z kanalizacji sanitarnej, lub instalacji wodnej. Choć kontrole jeszcze trwają, ich dotychczasowe wyniki są zatrważające. – Na 153 posesje na osiedlu Glinka, aż 78 miało nielegalne odprowadzenia wód do kanalizacji sanitarnej – mówi Szymczak. – Na razie nikogo nie karaliśmy, ale jeśli okaże się że mimo naszych monitów, bezprawne przyłącza nie zostały usunięte to będziemy kierować sprawy do sądu – dodaje.

Kara grzywny za nielegalne przyłącze do kanalizacji może sięgać 10 tys. zł. Na uregulowanie spraw PWiK daje mieszkańcom czas do 31 sierpnia.

  • Posypią się kary

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

porzadek musi być tylko dlaczego tak póżno,dlaczego jeden z drugim trują środowisko a my mamy na tym cierpieć,karać takich ile wejdzie,zadnrj taryfy ulgowej,dawanie czasu do końca sierpnia jak w przedszkolu,może się uczeń poprawi może nie ,śmiech na taką skalę degradacji środowiska
Dodano: 12.08.2012 12:11    Przez: ~bio
A ja nie muszę nikogo na mój teren prywatny wpuszczać. :)
Dodano: 12.08.2012 12:28    Przez: ~***
Sraj prywatnie pod siebie,zeby nie uchodzilo to do panstwowego.:)
Dodano: 12.08.2012 13:41    Przez: ~***-
Jesteś w błędzie, musisz.
Dodano: 12.08.2012 14:41    Przez: ~m
i tu sie bardzo mylisz.
Dodano: 12.08.2012 17:02    Przez: ~prawnik,amator
to zostaw sobie swoje brudy i ścieki na tym terenie
Dodano: 12.08.2012 17:50    Przez: ~fh
Posprawdzajcie odprowadezenia sciekow z myjni samochodowych.Tam wszystko jest zrzucane bezposrednio albo dokanalizacji deszczowej/pozniej do rzeki/ albo do kanalizacji sanitarnej.
Dodano: 12.08.2012 12:29    Przez: ~Vox
Jakie trucie środowiska? Deszczówka wpuszczana do kanalizacji tylko rozcieńcza ścieki. Nie bardzo wiem gdzie trafia deszczówka z miasta, ale ta spływająca z ulic i parkingów też chyba wymaga oczyszczenia. Tak naprawdę ta woda powinna najczęściej zostać tu na miejscu, a nie błyskawicznie spływać do rzeki, bo to jest właśnie powód suszy i powodzi. Ludzie narzekają, że droga woda i nie mogą sobie podlać trawnika, ale deszczówkę spuszczają do kanalizacji.
Dodano: 12.08.2012 12:32    Przez: ~O!
można retencjonować wodę deszczową ale nikomu się nie chce lepiej puścić z węża
Dodano: 13.08.2012 06:40    Przez: ~norek
a kiedy CUKROWNIE GOSLAWICE sprawdza nad jeziorem
Dodano: 12.08.2012 13:54    Przez: ~hhjkj
zazdrosny że działeczki nad jeziorem nie masz żal tyłek ściska i teraz kontrolę wysyłasz. nie bój się tam jest wszystko ok.to może sprawdzisz gdzie oczyszczają te duże łodzie bo na żadnej przystań nie ma pomp do ich oczyszczania bo to za drogi interes, a korek w łodzi trzeba odkręcić od czasu do czasu bo z g... pływać to nie halo.pozdrawiam troszczących się o innych
Dodano: 13.08.2012 08:46    Przez: ~gość
Deszczówka a ścieki sanitarne różnią się od siebie.Deszczówka zakłóca procesy oczyszczania ścieków sanitarnych,przez co ścieki sanitarne nie do końca oczyszczone wpadają do Warty.Dolać i rozcięczyć to możesz sobie np. wódkę.50 g wódki litr wody i wypij ciekawe jaki będzie efekt.Dobrze się tylko wysikasz.
Dodano: 12.08.2012 14:08    Przez: ~Krysia.
BARDZO DOBRA INICJAYWA TYLKO DLACZEGO TAK POZNO ZAUWAZONA TEN PROBLEM
Dodano: 12.08.2012 14:58    Przez: ~MAX
Bo wysokie stanowiska urzednicze i (bogaci)ludzie czesto zyja w symbiozie i takie problemy sa zamiatane pod dywanik,kazdy nastepny wlodarz miasta,albo zamiata nadal,albo sie za to zabiera.To tylko namiastka tego co niszczy miasto,kto ceny wody winduje od tylu lat,gdy ma oczyszczalnie najnowoczesniejsza w regionie?Masz w pytaniu odpowiedz.
Dodano: 12.08.2012 15:40    Przez: ~asterix
A KIEDY SPRAWDZA POBLISKIE OKOLICE TAKIE JAK SZCZEPIDLO GDZIE SZAMBA PODLACZANE SA DO WARTY
Dodano: 12.08.2012 15:05    Przez: ~MIETEK
Co robił w tej sprawie przez poprzedni prezio? Zero. Obecny też olewał problem, bo wystarczyła mu dieta za siedzenie w radzie nadzorczej.
Dodano: 12.08.2012 17:49    Przez: ~Bolt
Taki sam przegląd na poważnie prydalby sie w Turku .Idąc ulicą śmierdzi z kratek deszczówki nawet w centrum miasta . A Im się wydaje że wystarczy wyslać pismo-ostrzeżenie i okey i ludzie sami wystraszeni poodlączają kanalizację od deszczówki . W razie dużych obfitych opadów deszczu będziemy znowu prowadzili naukę plywania . Trzeba w PGKiM zatrudnic Kogoś niskiego z dużym nosem i niech niucha .
Dodano: 12.08.2012 17:49    Przez: ~mieszkaniec
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.