Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16751) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Odwołali, czy nie?

Dodano: 2.09.2012 20:17
Źródło: LM.pl
Rażące naruszenie prawa wytknął rzgowskim radnym wojewoda Piotr Florek. Uchwała dotycząca odwołania przewodniczącej Rady Gminy, została wstrzymana.

Ewa Biernacka została pozbawiona funkcji 13 sierpnia podczas sesji zwołanej przez wiceprzewodniczącego Henryka Grabarka. W obradach wzięło udział dziewięciu rajców, którzy zdecydowali o pozbawieniu Biernackiej stanowiska przewodniczącej. Sama zainteresowana złożyła wówczas oświadczenie, w którym wyjaśniła że nie upoważniła wiceprzewodniczącego do zwołania sesji i ta jest nieważna. – Zwołanie sesji przez nieupoważniony podmiot skutkowałby nieważnością wszelkich uchwał podjętych podczas takiej sesji – napisała Ewa Biernacka.

W związku z oświadczeniem przewodniczącej, wójt Rzgowa skierował uchwałę odwołującą Biernacką ze stanowiska, do wojewody. Piotr Florek wstrzymał jej wykonanie. – Przeprowadzona przez organ nadzoru wstępna ocena uchwały, oraz zebrane na tym etapie postępowania materiały wykazują, iż zachodzi duże prawdopodobieństwo, że uchwała została wydana z rażącym naruszeniem prawa – czytamy w piśmie od wojewody.

Jednocześnie wojewoda zdecydował o wszczęciu postępowania nadzorczego, które może skutkować stwierdzeniem nieważności podjętej przez rzgowskich radnych uchwały.

 
 

  • Odwołali, czy nie?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ktoś wie czy pod Rzgowem pojawiły sie grzyby?
Dodano: 02.09.2012 20:53    Przez: ~grzybiarz
jeszcze nie jest za sucho
Dodano: 03.09.2012 21:15    Przez: ~borowik
Czy jest jakaś obwodnica Rzgowa w drodze do Zagórowa, bo chcę ominąć ten bałagan?
Dodano: 02.09.2012 21:25    Przez: ~s
Jedź przez Goline jak Ci tak się nie podoba
Dodano: 02.09.2012 21:40    Przez: ~qwert
Podobnie chcieli zrobić w Golinie......
Dodano: 02.09.2012 23:54    Przez: ~MM
Co oznacza termin: duże prawdopodobieństwo? Czy to jest: 0,3 , 0,5 , a może - blisko jeden???Może warto to uścislić, zamiast żonglować ogólnikami!!!
Dodano: 03.09.2012 02:10    Przez: ~łeb ścisły
Wczoraj zamieściłem komentarz w formie pytania. Nie używam wulgaryzmów ani też nie obrażam nikogo. Dziś tego komentarza już nie ma . Pytanie, czy prawda jest tak bolesna, że nawet moderator Lm usuwa komentarze na temat p. Biernackiej?
Dodano: 03.09.2012 10:07    Przez: ~Ciekawy
Wyjątkowo kumaty inaczej jest ten rejwoda jeśli ocenia uchwałę rady gminy rachunkiem prawdopodobieństwa.Może powinien ją ocenić przy pomocy całki lub różniczki???.Przez takie wypowiedzi ośmiesza tylko urząd rejwody , no bo kto ma się wypowyiedzieć autorytatywnie w takiej kwestii ??.Sołtys z Krągoli??.Kierownik tuczarni w Cipolewie??.
Dodano: 03.09.2012 18:14    Przez: ~ym nyn
w tej gminie jest dziadostwo jak... niewiem.Stolki zajmuja znajomi znajomych,wszyscy razem sie trzymaja i na takiej samej zasadzie dziala szkola w slawsku gdzie pan wojt ma swoich... a co z przedszkolem ktore zamknięto???miejscowowsc jest duza a oni przedszkole zabrali, pewnie braklo na imprezy, a dzieci do szkoly musza nosic reczniki papierowe krede, mydlo i papier toaletowy dla siebie i pewnie dla urzedujacych tam,bo gmina nie ma na to pieniedzy.wielki czas na zmiane i zeby wkoncu ktos sie zajoł tym dziadostwem
Dodano: 05.09.2012 16:16    Przez: ~parafianin
Takiej szopki jak dzisiaj w Rzgowie, to nawet scenarzyści najlepszej komedii by nie wymyślili! Pan Wójt zafundował sobie bezpłatną kampanię wyborczą .
Dodano: 05.09.2012 18:40    Przez: ~Gość
Ten kacyk partyjny platformy florek przegrał w NSA i możemy już mówić o Rzgowie o byłej przewodniczącej rady.
Dodano: 24.08.2013 20:56    Przez: ~Lem.
Partyjny kacyk platformy wojewoda wielkopolski florek wykorzystujący armię prawników do obrony podobnych mu kacyków i ludzi trzymających władzę przegrał proces w NSA (za krótkie rączki) i aktualnie w Rzgowie można już mówić o byłej przewodniczące
Dodano: 24.08.2013 20:59    Przez: ~demokrata

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.