Dzisiaj jest czwartek 22 kwietnia 2021, imieniny: Leona, Kai, Heliodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17734) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 3oC
Jutropogoda
8 / 1oC
Pojutrzepogoda
9 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wystawa oryginalnych prac Marca Chagalla w Muzeum ... (0)Wierzbinek.Konkurs na wiosenne inspiracje z książk ... (0)

Bieniszew bez odpustu

Dodano: 7.09.2012 12:40

W tym roku nie będzie tradycyjnego odpustu w klasztorze kamedułów w Bieniszewie.

Co roku, 8 września, z okazji Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, patronki kamedułów, otwierały się bramy dla wiernych. Tego dnia do Bieniszewa przybywały tłumy wiernych z bliska i daleka. Była to jedna z niewielu okazji, aby zajrzeć za klasztorne mury.

W tym roku odpustu nie będzie. Na klasztornej furcie pojawiła się informacja o jednej mszy, która zostanie odprawiona 8 września o godzinie 10.30, czyli tak jak w niedziele. Po mszy furta zostanie znowu zamknięta.

 

 

 

  • Bieniszew bez odpustu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kameduli,   klasztor kamedułów w Bineiszewie,   odpust,   8 sieprnia,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

szkoda
Dodano: 07.09.2012 12:45    Przez: ~mela
Wiadomo coś o powodach takiej decyzji?
Dodano: 07.09.2012 12:52    Przez: ~SebZ
Ciekawe dlaczego odpustu nie będzie. W dzień wolny od pracy przypada, na pewno tłumy wiernych, chętnie by przybyły.
Dodano: 07.09.2012 13:06    Przez: ~fasola
od tylu lat był odpust ... ciekawe co sprawiło, ze w tym roku nie będzie. Na prawdę bardzo nie ładnie...
Dodano: 07.09.2012 13:34    Przez: ~xxxxxxxx
Wielka szkoda. To jedyny raz w roku kiedy można było na prawdę świętować razem z nimi.
Dodano: 07.09.2012 13:34    Przez: ~rozżalona
Dokładnie... sama planowałam w tym roku tam jechać, właśnie ze względu na wolną sobotę- bo przyznam, że byłam tam dawno, ale nigdy na odpuście... szkoda.
Dodano: 07.09.2012 13:43    Przez: ~eNKa
Czy cos mają do ukrycia?
Dodano: 07.09.2012 15:18    Przez: ~wierny
Właśnie się wybierałam na ten odpust, bo znajoma była chyba 2 lata temu i mówiła, że było pięknie, podniosła uroczystość, modlitwa, procesja... Chciałam też przeżyć ten uroczysty dzień tam w klasztorze... I już pewnie nigdy nie przeżyję, bo jestem osobą schorowaną i nie wiadomo czy dożyję do następnego odpustu, za rok ( jeśli będzie)....
Dodano: 07.09.2012 16:58    Przez: ~Adela
Piszecie nieprawdę. Odpust będzie. Zmieniony został tylko program mszy, do którego ludzie przywykli. Rozmawiałem dziś z zakonnikami. Potwierdzili.Piszecie, że"Po mszy furta zostanie znowu zamknięta."To tez nieprawda.Sprostujcie to.
Dodano: 07.09.2012 17:07    Przez: ~Piotr
aleks pewnie tobie brakuje roboty bo z nudow i ciemnoty nie wiesz co piszesz zamiast pisac idiotyczne komentarze najpierw oswiec sie troche i poczytaj na temat tego zakonu chociaz watpie czy bedziesz umial znalezc strone
Dodano: 07.09.2012 18:24    Przez: ~tym
Ja sznuje tych braci,miałem okazjie nie raz tam pracowac i pomagac społecznie.Wiem jak tam jest i jaki majom rgor, a odpustu moze niebyc jedynie z powodu czarnego brata z K,B
Dodano: 07.09.2012 18:50    Przez: ~don
Ty jednak jesteś jakiś przygłup.Jeżeli nie wiesz czyja to decyzja to sie nie wypowiadaj.A moze to właśnie Kamedułom przestało sie podobać jak ludzie się tam zachowuja.Przyjezdżają tu jak do cyrku.A przeciez kościól taki jak wszędzie,msza inna być nie moze i Kameduli to tez ludzie nie kosmici.Msza odpustowa to dla wielu jest "przy okazji".Chodzą,szwendaja się, jedzą ,piją, leżą na trawie...jak na pikniku.Dzieci biegaja jak po parku rozrywki.I to moze właśnie przestało sie podobać Kamedułom.Zresztą nie tylko im.
Dodano: 10.09.2012 12:20    Przez: ~gosiak
ONI TAM NAPRAWDE MAJA BIEDE. GŁODZA SIE BIEDULKI. NALEZY IM POMOC.
Dodano: 07.09.2012 20:22    Przez: ~ANIA
Ciesz się Aniu,że Ty nie głodujesz... Twój komentarz jest beznadziejny dziewczyno!!
Dodano: 09.09.2012 15:40    Przez: ~k
1 z 4
1234>>