Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18452) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Wybuch gazu - dom do rozbiórki

Dodano: 13.09.2012 09:15

To nie było spokojne popołudnie dla mieszkańców ul. Krótkiej w Ostrowitem. W środę, tuż po godz. 13.00 nastąpił potężny wybuch w jednym z budynków mieszkalnych.

Chwilę potem Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał zgłoszenie o zaistniałej sytuacji. Osoba dzwoniąca poinformowała o znacznych uszkodzeniach budynku - zawaleniu się frontowej ściany oraz stropu i ścian wewnętrznych. Istniało podejrzenie , że w obiekcie przebywał właściciel i inne osoby. Na miejsce zostały wysłane samochody wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowitego i Kąpiela oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy. Przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, policja i przedstawiciele Urzędu Gminy.

W chwili dojazdu strażaków do zdarzenia widoczne były znaczne uszkodzenia budynku jednorodzinnego oraz płomienie wydobywające się ze środka obiektu. Po odłączeniu instalacji elektrycznej i zakręceniu zaworu butli propan – butan strażacy przystąpili do poszukiwania osób poszkodowanych. Ranny znajdował się na korytarzu mieszkania, został wyewakuowany na zewnątrz, gdzie udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równolegle na źródła ognia podano strumienie wody likwidując je.

W stan gotowości została postawiona Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Poznania w obsadzie 7 ratowników + 2 psy, gdyż zniszczenia budynku okazały się tak duże- wybuch spowodował ogromne gruzowisko na parterze obiektu, a istniało podejrzenie, że mogą tam się znajdować inne osoby. Na szczęście okazało się, że więcej poszkodowanych nie ma i przyjazd strażaków z psami został odwołany. Po przebadaniu rannego przez lekarza podjęto decyzję o sprowadzeniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania, który przetransportował go do szpitala specjalistycznego zajmującego się rozległymi oparzeniami. Na miejsce przybył również powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który po przeprowadzeniu oględzin obiektu zakazał jego użytkowania. W końcowej fazie akcji przy użyciu podnośnika z drabiną usunięto luźne elementy pokrycia dachowego oraz uprzątnięto z drogi porozrzucane elementy budynku. W trwającej ponad 4 godziny akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej i 20 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Słupca

  • Wybuch gazu - dom do rozbiórki
  • Wybuch gazu - dom do rozbiórki
  • Wybuch gazu - dom do rozbiórki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybuch gazu,   dom do rozbiórki,   straż pożarna,   policja,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Tak się konczy alkoholowa libacja
Dodano: 13.09.2012 12:36    Przez: ~acha
jaka libacja?! byłeś widziałeś?!! Bzdur nie wypisuj!!!
Dodano: 13.09.2012 23:12    Przez: ~lo
Taki ładny dom. Współczuję ludziom poszkodowanym. Gaz to jednak potężna siła. Niestety w Polsce minie jeszcze dużo czasu zanim gospodarstwa wiejskie doczekają się instalacji na gaz ziemny.
Dodano: 13.09.2012 12:42    Przez: ~kasia
Jaka gmina takie warunki życia. W Starym Mieście od dawna mają gaz ziemny.
Dodano: 13.09.2012 13:29    Przez: ~vfvfdg
ja mieszkam na 5 osiedlu koło bazaru w niskim bloku i też mamy tu jeszcze butle gazowe.... niestety .
Dodano: 13.09.2012 16:19    Przez: ~gg
"wyewakuowany" - TAK W JĘZYKU POLSKIM istnieje tylko TEN WYRAZ ——EWAKUOWANY -
Dodano: 13.09.2012 13:33    Przez: ~obserwator
Ja proponuję ,,Przewyewakuowany przy pomocy sił i środków zabezpieczonych przez ... i wydzielonych spośród ...itd".Nastąpił potężny wybuch gazu a nie została uszkodzona butla z gazem? Czy było kilka butli? Czy też zgromadzona w jakimś pomieszczeniu mieszanina gazu z powietrzem dom rozwaliła. Rozwaliła gdyż ze zdjęć sądząc dom tylko do rozbiórki.
Dodano: 13.09.2012 14:02    Przez: ~Piotr
dom był ładny ale rodzina musiała uciekac z niego bo alkohol był ważniejszy
Dodano: 13.09.2012 13:50    Przez: ~ona
Być może fundamenty i piwnica jest do powtórnego wykorzystania. Balustrada balkonu też do wykorzystania. Wystarczy rozebrać i postawić na nowo ściany i stropy wg. starego planu mimo iż technologie się nieco zmieniły. Jak właściciel się wyleczy i odpowie za grzechy powinien dogadywać się z inspektorem.
Dodano: 13.09.2012 14:12    Przez: ~912
ladnie j**lo ...
Dodano: 13.09.2012 15:02    Przez: ~maa
Brawo dla LM. Znowu artykuł typu KOPIUJ-WKLEJ.Zdjęcia i tekst zjechany ze strony PSP w Słupcy
Dodano: 13.09.2012 16:17    Przez: ~mart45
jak wy wszyscy wszystko wiecie najlepiej LOL ja mieszkam w Koninie i też mam butlę gazową. Wiec konin to też biedna gmina?
Dodano: 13.09.2012 16:56    Przez: ~ja
A ty myślałeś że może bogata? To ładnie cię pokręciło
Dodano: 13.09.2012 17:25    Przez: ~dsfsg
Dawniej przykręcać butle gazową mogła tylko osoba po kursie monterskim i butle przywozili panowie z papierami . Dziś można sobie gaz kupować w punktach sprzedaży lub w CPN- nach i sobie samemu przykręcać. Może to robić każda osoba, nawet nie mająca żadnego pojęcia o obchodzeniu się z gazem.
Dodano: 13.09.2012 18:09    Przez: ~Behapowiec
Może sobie przykręcać ale niech sobie kupią taka fajną piankę sprawdzającą czy połączenie jest szczelne, starczy na lata jedna puszka ze sprayem...Tylko idioci sprawdzają zapałkami, zapalnickzami - otwartym ogniem. Czujniki elektroniczne są za drogie.
Dodano: 14.09.2012 10:07    Przez: ~co za problem?
looo ale tragedia wspolczucie dla ludzi.
Dodano: 13.09.2012 18:48    Przez: ~kij
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.