Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18666) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 17oC
Jutropogoda
26 / 21oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Napoleon przejechał przez bramę

Dodano: 16.09.2012 20:46
Źródło: LM.pl
Tego w Ślesinie jeszcze nie było! Przez odświeżony Łuk Triumfalny, w dwusetną rocznicę jego powstania, przejechał sam Napoleon Bonaparte.

Brama Napoleońska została wzniesiona w 1812 roku. Przywódca Francuzów, jak wynika ze źródeł historycznych był w Ślesinie dwa razy. Regionaliści twierdzą, że łuk powstał nie tylko na jego cześć, ale przede wszystkim miał symbolizować wolność.



Przez lata brama nie była remontowana. Na niespełna tydzień przed uroczystościami, ruszyły w końcu prace modernizacyjne. Łuk zmienił się nie do poznania. – Brama Napoleona odzyskuje swoją świetność. Staje się wizytówką regionu i całego województwa Wielkopolskiego. Dla nas jest największym dobrem – mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Oficjalne uroczystości z okazji 200. rocznicy wybudowania bramy, odbyły się na ślesińskim rynku. Tam też pojawił się sam Napoleon Bonaparte. W towarzystwie swoich wojsk, Cesarz przejechał później przez Łuk Triumfalny i wziął udział w odsłonięciu własnego popiersia.

Pomnik stanął w parku nad jeziorem Ślesińskim.

  • Napoleon przejechał przez bramę
  • DSC_1288
  • DSC_1145
  • DSC_1148
  • DSC_1149
  • DSC_1158
  • DSC_1163
  • DSC_1169
  • DSC_1172
  • DSC_1176
  • DSC_1181
  • DSC_1183
  • DSC_1188
  • DSC_1191
  • DSC_1192
  • DSC_1198
  • DSC_1205
  • DSC_1216
  • DSC_1227
  • DSC_1232
  • DSC_1237
  • DSC_1241
  • DSC_1247
  • DSC_1248
  • DSC_1252
  • DSC_1256
  • DSC_1264
  • DSC_1269
  • DSC_1274
  • DSC_1282
  • DSC_1285

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I tak grzywne albo kare wiezienia za bzykanie w pracy powinni wystawic.
Dodano: 17.09.2012 19:06    Przez: ~Slesiniak
A możesz jaśniej , kto, gdzie i jak? Bzyk, bzyki uprawia w pracy.
Dodano: 17.09.2012 19:43    Przez: ~ciekawosc
No i wychodzi polska upierdkiwość - komuś się impreza nie podobała, komuś kolor bramy, ktoś inny krytykuje historię...a przecież każda okazja by się jednoczyć, świętować kulturalnie, dzieciom coś ciekawego pokazać, tym bardziej "dotknąć" historii (przepiękny pokaz walk w historycznych strojach) to bezcenne. Dawno nie byłam świadkiem tak porządnie przygotowanej imprezy a jednocześnie tak po ludzku serdecznej...Szacun! I proszę o wiecej!
Dodano: 17.09.2012 21:25    Przez: ~marga
Jestem za. Jezeli cię stać. Masz ochotę na swiętowanie, świętuj. Masz ochotę na integrację, itegruj się. Jest jedno ale, rób to za swoje a nie publiczne pieniadze.Ja chcę wiedzieć jedno: jaką korzyść dla mieszkanców lub miasta przyniosła ta imprezka. Ile kosztowała, czy była niezbedna?. Ile kosztowało to swietowanie? Czy mając na koncie GRRUUUBBBYYY debet, pójdziesz na kolejna imprezke , wyjedziesz na zagraniczne wczasy?. bAWIC SIE I ŚWIĘTOWAĆ TO MOGĄ BOGACI, BARDZO BOGACI. jAK MASZ NA KONCIE GRUBY DEBET ZASTANÓW SIĘ JAK Z NIEGO WYJŚĆ. NO CHYBA, ZE NIE MASZ POMYSŁU TO NAJLEPIEJ ZABALOWAC I ZAPOMNIEĆ.
Dodano: 17.09.2012 22:06    Przez: ~finanser
Kolejna impreza lipiec 2013-Grunwald.Tam to się bedą lać!
Dodano: 17.09.2012 21:38    Przez: ~krzyżok
Łukasz ładnie wyglądasz jako Napoleon
Dodano: 17.09.2012 22:22    Przez: ~dd
W Ślesinie był, ale rzekomo przez bramę nie przejechał. Jakie to ma znaczenie dla krytykujących. Brama wybudowana na jego przyjazd, dlaczego nie uczcić takiej rocznicy. Czy wszyscy muszą siedzieć w domu przy kompie i tylko czekać co by tu skrytykować. Nie byłem, ale podobno impreza była super!!! Wspaniale, że się coś dzieje, że komuś chce się coś robić. Ruszcie się szanowni forumowicze i dajcie Wy coś z siebie, na pewno więcej przyniesie dobrego wymyślenie jakiejś fajnej imprezy, niż ciągłe krytykowanie wszystkiego, co tylko się wydarzy w Koninie czy jego okolicach.
Dodano: 18.09.2012 00:39    Przez: ~dana
Może Dzień Smoka Goranińskiego?
Dodano: 18.09.2012 06:42    Przez: ~wawel
Ja obserwowałem to z aż z Kanady i jestem dumny że pochodzę ze Ślesina .dobra impra Maniu szacunek dla ŚLESINIAKÓW.
Dodano: 18.09.2012 14:15    Przez: ~ALCAN
za rok impreza ——- rocznica odwołania burmistrza
Dodano: 18.09.2012 14:53    Przez: ~mmmm
Gratuluje :D
Dodano: 18.09.2012 15:06    Przez: ~anik
Za moich czasów czczono Ojca Świetego,a nie jakiegos bandyte.
Dodano: 18.09.2012 15:17    Przez: ~cecylia
Napoleon naobiecywał dużo Polsce, ponieważ potrzebował mięsa armatniego. Pan Zaborowski dużo naobiecywał, ponieważ potrzebował głosów w wyborach. Jeden i drugi nie dotrzymał słowa.
Dodano: 18.09.2012 18:05    Przez: ~wyborca
5 z 6
<<123456>>