Dzisiaj jest sobota 19 czerwca 2021, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16746) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Skarżą, a odwołać nie mogą

Dodano: 22.09.2012 10:37
Źródło: LM.pl
Rzgowscy radni większością głosów zdecydowali o złożeniu skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody. Piotr Florek zdecydował unieważnić uchwałę rajców dotyczącą odwołania przewodniczącej Rady Gminy Rzgów. – To rozstrzygnięcie jest niezgodne z prawem – grzmieli radni klubu „Odnowa Gminy”.

Ewa Biernacka jest pod ostrzałem części radnych od dawna. Część radnych zarzuca jej niekompetencję, nadużywanie i bezprawne wykorzystywanie funkcji do podważania wiarygodności rady. – To nie jest nasza przewodnicząca – mówi Lucyna Wrzyszczyńska z klubu „Odnowa Gminy”. Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej, znowu zawrzało. Ośmioro radnych, którzy mają większość w Radzie Gminy Rzgów, złożyło wniosek o skierowanie skargi na decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wojewoda Piotr Florek kilka dni temu stwierdził nieważność uchwały dotyczącej odwołania Ewy Biernackiej ze stanowiska przewodniczącej RG. W piśmie podniesiono rażące naruszenie przepisów. Sesję podczas której odwołano Ewę Biernacką zwołał wiceprzewodniczący RG. Wojewoda stwierdził, że bez upoważnienia przewodniczącej, nie miał do tego prawa.

Zdaniem części radnych, stanowisko wojewody jest niezrozumiałe. – Zarzuty są bezzasadne i niezgodne ze stanem faktycznym i przepisami prawa. W naszej opinii rozstrzygnięcie nadzorcze powinno zostać poddane kontroli sądowo-administracyjnej – podkreślają w uzasadnieniu skargi.



Rajcy „Odnowy Gminy” już dwukrotnie próbowali odwołać Ewę Biernacką. Jeszcze przed przyjęciem skargi na decyzję wojewody, chcieli wniesienia pod obrady trzeciego wniosku o odwołanie przewodniczącej. Do tego jednak nie doszło.  – Nie przyjmuję tego pod obrady i robię to dla dobra gminy – mówiła Ewa Biernacka. - Część radnych celowo wprowadza chaos na sesji. Zamiast zajmować się sprawami gminy, skupiamy się na skargach, a jedna goni drugą.

Skargę do WSA przyjęto ośmioma głosami. Przeciw było pięciu radnych.  


  • Skarżą, a odwołać nie mogą
  • Skarżą, a odwołać nie mogą
  • Skarżą, a odwołać nie mogą
  • Skarżą, a odwołać nie mogą
  • Skarżą, a odwołać nie mogą

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

MAM NADZIEJE ZE WRESZCIE WOJEWODA ZAUWAŻY ZE CI RADNI SIĘ MECZĄ PEŁNIĄC TA FUNKCJE I PRZY OKAZJI NISZCZĄ GMINĘ I ZNAJDZIE DLA NICH ODPOWIEDNIE MIEJSCE GDZIEŚ DALEKO OD CYWILIZACJI BO SEKTA POD PRZEWODNICTWEM PANI W. I TEGO MAŁEGO KANARKA Z KOWALEWKA POWINNO SIĘ TRZYMAĆ Z DALEKA OD LUDZI.
Dodano: 22.09.2012 12:40    Przez: ~MIESZKANIEC GMINY.
Ja mam nadzieję że mieszkańcy wreszcie przejrzą na oczy i wybiorą kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu. Wójt musi mieć wizję rozwoju gminy! A ten tylko sobie sesje zdjęciowe i umieszcza na stronie gminy jakby to była jego własna! Racją jest, że w promowaniu samego siebie nie ma wójt konkurencji! A asystent – co to za stanowisko? Przecież on nic nie robi i za to bierze pieniądze! A rada też niech się weźmie do roboty, bo jak na razie tylko przeszkadza i też jeszcze za to bierze pieniądze. Ludzie obudźcie się!
Dodano: 23.09.2012 17:00    Przez: ~mieszkaniec
Najbardziej to pani się tu promuje, ta gmina nie jest wyłącznie pani i na pewno nie będzie. Manipuluje pani...., daj już sobie kobieto spokój, bo twoje wpisy i postępowanie nam już się obrzydło. Ludzie się już obudzili, stąd ten apel zbędny.
Dodano: 23.09.2012 23:37    Przez: ~X
Jeśli się obudzili to ja czekam na ciąg dalszy. Naprawdę wstyd że takie rzeczy jeszcze się dzieją.
Dodano: 24.09.2012 09:06    Przez: ~obserwator
avatar grzebanie w grajdołku a potrzeby gminy w lesie
Dodano: 24.09.2012 16:05    Przez: noidupazbita
Nie rozumiem. Ja po raz pierwszy dałem wpis do tej dyskusji a Ty posądzasz mnie o to że jestem jakąś kobietą? i się promuję? Daj spokój. Po prostu nie podoba mi sie co sie u nas dzieje, a nikt nic nie zrobił do tej pory. Tylko po kątach gadamy. Trzeba by wziać się razem do kupy i razem coś zdziałać. W grupie siła. Może uda nam się zakończyć nieudolne zarządzanie i wreszcie odetchniemy z ulgą?
Dodano: 29.09.2012 09:23    Przez: ~mieszkaniec
Gdzie jest ten Rzgów?
Dodano: 22.09.2012 13:25    Przez: ~pytanko
nie mieszajcie w to wojewody bo on jest daleko i wszystkiego może nie wiedzieć a wstydzić się powinni ci co dali podwyżkę grzeszczakowi . Swoje nieróbstwo chamstwo zwala na wieększość w Radzie której leży na sercu dobro gminy. Proszę odpowiedzieć jak trzeba być zakłamanym gdy większość chce wywalenia znienawidzonej zasypującej pod dywan brudy wójta a ona z niewielkim poparciem trwa. Czy wojewoda może na to pozwolić by 6 głosów stanowiło większość w stosunku do 8. Kto ma racje.
Dodano: 22.09.2012 13:33    Przez: ~zly
dlaczego tych osmiu bandzwolow bylo przeciwko przedszkolom- tez dla dobra gminy i jej mieszkancow?
Dodano: 22.09.2012 13:55    Przez: ~bartek
Ilu z tych osmiu rozpoczęło już kampanię wyborczą na wójta gminy? Rację na pewno mają Ci, którzy chcą służyć mieszkańcom gminy a nie już prowadzą kampanię.
Dodano: 22.09.2012 15:57    Przez: ~Tak myślę
Wyreżyserowana przez Wójta sesja dotycząca przedszkoli była próbą ośmieszenia opozycji. Zastanawia jednak fakt, że pozostali radni bardzo skwapliwie pobierają diety, podwyższyli wójtowi pensje, zgadzają się na cały sztab pracowników obsługujących wójta a przecież ponoć to dla dobra Gminy!Ludzie to są te pieniądze na przedszkola!
Dodano: 22.09.2012 14:08    Przez: ~Wściekły rodzic!
Z tego co wiem to pieniadze na przedszkola byly w budzetach szkol zabezpieczone. Nie potrzeba bylo dodatkowych funduszy. Potrzebna byla tylko akceptacja radnych na przesuniecie srodkow. Niestety nie udalo sie...
Dodano: 22.09.2012 15:05    Przez: ~mama
Już nic z tego nie rozumiem,wójt chce budować targowisko w Rzgowie chyba tylko po to, żeby handlować tam obietnicami przedwyborczymi! Pajac!
Dodano: 22.09.2012 14:18    Przez: ~Nie
Obserwuje te anomalia i nie rozumiem części radnych m.in. tych 2 policjantów, którzy są radnymi i utrudniają normalną pracę wójta gminy. Zwoływanie posiedzenia Rady pod nieobecność Przewodniczącej, głosowanie przeciw przedszkolom. W czyim interesie tak naprawdę z tą kobietą działacie? Ostentacyjnie opuszczacie posiedzenia Rady, a po dietkę się zgłaszacie? A skoro już jesteście radnymi to Waszym zasr...obowiązkiem jest brać udział w posiedzeniach. Rozumiem, że co niektórzy myślą o stołku przyszłego wójta, ale narazie jest na to czas. Tu i teraz należy dbać o dobro mieszkańców a jak się nie podoba to złożyć mandaty i finał. Zaden wójt /tego nie znam/ z takimi nie jest w stanie nic zrobić.
Dodano: 22.09.2012 14:39    Przez: ~Odwołać to towarzys ...
A co to za gość co siedzi przy p. Biernackiej i tymi "łapami" tak macha? Widać, że to jakiś nadpobudliwy. Czy nie może się już doczekać zwolnienia jakiegoś upatrzonego stołka dla siebie w tej gminie? Za konkretną robotę się zabrać a nie stale słychać jakieś rozróby. Mówię to do wszystkich i z prawej i lewej strony. Opozycję to niech sobie w domach budują a nie tu za podatników pieniądze utrudniają życie mieszkańcomnp. te przedszkola.
Dodano: 22.09.2012 15:13    Przez: ~AG
Skoro znasz Biernacką to i zapewne "tego gościa" też! Mam wrażenie, że przydupasy wójta jątrzą nie tylko na sesjach ale i na forach internetowych! Ciekawe co powiedzą rodzicom, gdy przyjdzie zamknąć szkoły?
Dodano: 22.09.2012 17:50    Przez: ~Obserwator
Biernackiej nie znałam, ale gdybyś myślał to wiem stąd, że jest podpisana na video a ten na video tylko macha i macha łapami, ale go nikt tam nie podpisał.
Dodano: 22.09.2012 18:41    Przez: ~,
mafia -ręka rękę myje Amber Gold
Dodano: 22.09.2012 15:26    Przez: ~obserwator
ja tam tej biernackiej nie lubie, jest nie przyjemna,trzymala kilka stołkow mam na mysli pielegniarstwo i to jej podejscie do dzieci i przemądrzanie sie. wojt byl mily jak chodzil po domach i prosil o głosy a teraz pokazuje pazurki i wprowadza jakies chore przepisy, utrudnia życie nam. przedszkole tez zawalili i tylko ciagłe imprezki sobie robią, znajomi znajomych dostaja sie na stolki i nic wiecej. nawet do gminy sie nie przyjemnie chodzi takie dziadostwo sie zrobilo. kiedys bylo milo tam isc a teraz porazka
Dodano: 22.09.2012 17:39    Przez: ~on45
a dlaczego te przedszkola zawalili. kto był przeciwko i kto to zawalił?
Dodano: 22.09.2012 17:40    Przez: ~matka
1 z 4
1234>>