Dzisiaj jest niedziela 22 kwietnia 2018, imieniny: Leona, Kai, Heliodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25850) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
19 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To jest zespół godny utrzymania! Zmarnował karnego ... (12)Konin. Bal Marzeń na rzecz niepełnosprawnych po wy ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZrywali łańcuchy

Zrywali łańcuchy

Dodano: 23.09.2012 17:16
Źródło: LM.pl
Blisko 30 osób, które zdecydowały się przypiąć łańcuchem do budy i ok. 300 podpisów pod petycją. To bilans konińskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy”.

Przy Galerii „Nad Jeziorem” od strony jeziorka Zatorze, miłośnicy zwierząt przekonywali koninian że trzymanie zwierząt na łańcuchach to najgorsze z możliwych wyjść. – Każdego dnia dostajemy sygnały, że psy przy budach cierpią. Ludzie ciągle nie rozumieją, że łańcuch to najgorsze wyjście z sytuacji – mówi Krzysztof Furmanek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie.

Podczas akcji, można było się przykuć do budy i poczuć to co czują przytwierdzone łańcuchem zwierzęta. – To strasznie. Nie można się w ogóle ruszyć – komentowali koninianie.



Członkowie TOZ zbierali również podpisy pod petycją dotyczącą zakazu trzymania psów na łańcuchach. Pod apelem do władz, podpisało się około 300 osób.
 

  • Zrywali łańcuchy
  • DSC_1658
  • DSC_1611
  • DSC_1612
  • DSC_1613
  • DSC_1614
  • DSC_1615
  • DSC_1618
  • DSC_1621
  • DSC_1626
  • DSC_1629
  • DSC_1635
  • DSC_1646
  • DSC_1651
  • DSC_1657

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akcja "Zerwijmy łańcuchy",   TOZ Konin,   psy na łańcuchu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

No to zaraz się zacznie. Przecownicy czworonogów zaczną szaleć. Popieram takie akcje, ale osobiście jestem za utworzeniem w Policji wydziału zajmującego się kwestią zwierząt.
Dodano: 23.09.2012 17:45    Przez: ~:)
hmm... jest wyjście ludzie do budy a psy do mieszkań, pieskom dajmy do jedzenia kurczaczki, wołowinkę itp. a dzieciom które głodują potrzebują ciepła rodzinnego nie dajmy nic.... Ludzie to są zwierzęta, nie mówię żeby je traktować źle wiązać i wogólę bo nie jestem za tym ale jak czasem widzę jak traktuje się człowieka a zwierzaka to krew się gotuje... zamiast robić takie akcje dla zwierzaków zróbcie akcje na rzecz np dzieci, osób dorosłych które głodują i są gorzej traktowani od zwierząt bo jak my zaczniemy się lepiej traktować, będziemy bardziej wyrozumiali i zaczniemy do siebie bratersko podchodzić to i zwierzętom będzie lepiej, bo tak jak my traktujemy siebie i odnosimy się do siebie to później przekłada się np na zwierzęta... Pozdrawiam
Dodano: 23.09.2012 18:02    Przez: ~Animek
TOZ zajmuje się zwierzętami, więc takie akcje organizuje jakie są zgodne z przedmiotem ich działalności. Akcje dotyczące ludzi powinny organizować stowarzyszenia, które są od tego, a nie TOZ. Do nich miej pretensje.Czy wy ludzie nie pojmujecie tej zasadniczej różnicy. TOZ widocznie coś robi że ich widać, a instytucje odpowiedzialne za pomoc ludziom robią wielkie G.Ja osobiście pomagam i zwierzętom i ludziom, tylko niestety jakość sporadycznie widzę na ulicy akcje służące pomocy ludziom. Dlatego sama szukam instytucji, gdzie moge przelac pieniądze, oddac odzież itd.
Dodano: 23.09.2012 18:18    Przez: ~obiektywna
Zwierzaki są pozostawione same sobie a dzieci do cholery mają rodziców. Niech oni się więc nimi zajmą, niech nie chlają i ida do pracy. Dlaczego ja mam wychowywać swoje dzieci i płacić na inne??? A ludzie się nie szanują - więc jak ja mam ich szanować???
Dodano: 29.09.2012 20:43    Przez: ~Anna
szkoda że nie padało ciekawe czy też by tak protestowali
Dodano: 23.09.2012 18:15    Przez: ~jam
uwierz, protestowali byDla tych ludzi nie jest ważne czy zmokną, liczy się dobro zwierząt
Dodano: 23.09.2012 18:51    Przez: ~xxx
ludzie bezdomnymi sa bo sami tak chca dalem ostatnio niby potrzebujacemu bez srodkw do zycia prace spanie jedzenie po paru dniach wziol zaliczke i znikl i tyle go widzialem pracowalem harytatywnie i wiem ze chca tak zyc i nie oplaca im sie pracowac lepiej zc na koszt podatnika a zwierze jest bezdomne wylacznie przez czlowieka
Dodano: 23.09.2012 19:30    Przez: ~tedi
witam dlaczego takich akcji jest tak mało? popieram takie akcje
Dodano: 23.09.2012 18:36    Przez: ~Marek
Akcja słuszna jak najbardziej !!! Jedynie co mnie dobiło to zdjęcie na którym widać tabliczkę zakaz wyprowadzania psów !! Już nie długo nie będzie gdzie wyjść z psem w tym chorym mieście !!! Komuno wróć!!!
Dodano: 23.09.2012 18:47    Przez: ~zgred
wypuścić więźniów boto jest nie etyczne trzymać ich za kratami
Dodano: 23.09.2012 18:59    Przez: ~he he
Ludzie co tu pisza, ze trzeba zajac sie biednymi ludzmi, a nie psami! NIKT WAM NIE BRONI SIE ZAJMOWAC LUDZMI, CO NIE MAJA CO JESC!!! POMAGAJCIE IM, CHWALA WAM ZA TO!Ale tacy hipokryci jak Wy, mowiacy wlasnie takie rzeczy, nie robia ani nic dla zwierzat, ani dla ludzi! A psy tak samo czuja, a nie potrafia mowic, ktos za nich musi! Wy nie macie serca, czy mozgu?
Dodano: 23.09.2012 19:04    Przez: ~natalia
Zgadzam się!
Dodano: 23.09.2012 19:38    Przez: ~Ja
Też dokładnie tak myślę. Najgłośniej krzyczą ci co nic nie robią ;)
Dodano: 24.09.2012 10:21    Przez: ~D
Sluchaj, droga wolna - zajmij się pomaganiem komu tylko chcesz. Nikt tego w naszym kraju nie zabrania. Tyle tylko, że ty sądzisz, że od pomagania są inni... Prawda? Więc niech ci inni, pomagają komu i czemu chcą. To ich wybór. Znakomita akcja, szkoda, że nie było stać nikogo z władz, żeby ją wesprzeć swoim wizerunkiem. No ale to nie były salony, w których obraca się władza...
Dodano: 23.09.2012 21:24    Przez: ~O.NA.
Popieram tą akcję w 100% . Jeśli ktoś decyduje się nabyć jakiegoś zwierzaka to powinien zapewnić mu godziwe warunki. A co do głodujących ludzi itd. Jeśli masz zdrowe graby , głowę i ch...... to kombinuj. Dzieci też nie można płodzić bezkarnie bo nie sztuka je spłodzić lecz godnie wychować. Więc nie oczekujmy że nasze problemy egzystencjalne będą rozwiązywać inni tylko do pracy...pomagać słabym ale nie leniwym....
Dodano: 23.09.2012 22:46    Przez: ~zgaga
a niech beda na lancuchu czy bez lancucha wiecej lazi bez lancucha ale po co taki szum i akcje kupa smarkaczy i koniec bo kto rozsadny puszcza groznego psa ludozerce luzem w waszej wobrazni istnieja chyba tylko psy lagodne troche wyobrazni i nie szastac pieniedzmi na jakies akcje bo nas na to nie stac paranoja bez sensu robienie sensacji z niczego a mowia ze bieda bawia sie w zmanierowane gwiazdy ...........to nie na miare Konina
Dodano: 23.09.2012 23:25    Przez: ~heja
..że co? że ty mi może zabraniasz dać kasę na takie akcje. Właśnie, że dam a ty mnie może cmoknąć.
Dodano: 23.09.2012 23:42    Przez: ~wrrr
1 z 4
1234>>