Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19233) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Zrywali łańcuchy

Dodano: 23.09.2012 17:16
Źródło: LM.pl
Blisko 30 osób, które zdecydowały się przypiąć łańcuchem do budy i ok. 300 podpisów pod petycją. To bilans konińskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy”.

Przy Galerii „Nad Jeziorem” od strony jeziorka Zatorze, miłośnicy zwierząt przekonywali koninian że trzymanie zwierząt na łańcuchach to najgorsze z możliwych wyjść. – Każdego dnia dostajemy sygnały, że psy przy budach cierpią. Ludzie ciągle nie rozumieją, że łańcuch to najgorsze wyjście z sytuacji – mówi Krzysztof Furmanek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie.

Podczas akcji, można było się przykuć do budy i poczuć to co czują przytwierdzone łańcuchem zwierzęta. – To strasznie. Nie można się w ogóle ruszyć – komentowali koninianie.



Członkowie TOZ zbierali również podpisy pod petycją dotyczącą zakazu trzymania psów na łańcuchach. Pod apelem do władz, podpisało się około 300 osób.
 

  • Zrywali łańcuchy
  • DSC_1658
  • DSC_1611
  • DSC_1612
  • DSC_1613
  • DSC_1614
  • DSC_1615
  • DSC_1618
  • DSC_1621
  • DSC_1626
  • DSC_1629
  • DSC_1635
  • DSC_1646
  • DSC_1651
  • DSC_1657

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akcja "Zerwijmy łańcuchy",   TOZ Konin,   psy na łańcuchu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

oby wiecej takich akcji,nie zyjemy w sredniowieczu i podobno potrafimy myslec,ale rzeczywiscie gore bierze lenistwo,łatwo skrytykowac,trudno cos samemu zrobic,lepiej sie powysmiewac co?człowiek pojdzie po pomoc,pies nie,uzalezniony jest od swojego "pana" kata. owszem to zwierze,ale tez czuje i wystarczy odrobina normalnego traktowania z sercem.przydała by sie policja tylko zajmujaca sie zwierzetami,w wiekszych miastach wyciaga sie juz surowe konsekwencje z tak okrutnego traktowania,zakłada sprawy sadowne,ludzie dostaja kary pieniezne. każa nam placic podatek od psa.ale na co te pieniądze tak naprawde idą????
Dodano: 24.09.2012 17:17    Przez: ~przyjaciel
Ale chwila jakim psom sie dzieje krzywda ?moze sporadyczne przypadki ale na pewno zadsze jak katowanie czy zabijanie dzieci o czym co chwile slychac I W TEJ SPRAWIE TRZEBA BY BYLO ROBIC AKCJE ale takie sprawy dla mlodziezy sa obce wola bawic sie w PIESKI SIUSIAJACE PO KRZAKACH oj niepowazne to i propagowanie znieczulicy na blizniego zreszta widac po wpisach o poziomie wpisow i slownictwie.jak tacy przeciwni lancuchom to wywiezc na wies i wypuscic psy te skrzywdzone przez los to im pokaza swoje oblicze wolnosci ..........moze wtedy im sie lampka zaswieci,smarkaczom
Dodano: 24.09.2012 20:38    Przez: ~hauhau
a wiecie jak ja to widze?:uspic wszystkie psy w schroniskach, czipowac domowe i kastrowac jesli wlasciciel chce, wylapywac i usypiac bezdomne bez wyjatku, placic podatek za zwierzaki, pilnowac zeby wiejskie nie cierpialy na lancuchu i mysle ze sprawa sie ustabilizuje,. Nie litowac sie, pies to zwierze i trzeba go traktowac tak jak zwierze na to zasluguje.
Dodano: 24.09.2012 21:11    Przez: ~ble ble ble
Popieram na 100%.
Dodano: 25.09.2012 10:07    Przez: ~Jolka
To człowiek stworzył psa,i jest za niego odpowiedzialnyUśpić psy które są bezdomne przez LUDZI było by nienormalne
Dodano: 25.09.2012 22:08    Przez: ~~xxx
UŚPIĆ WSZYSTKIE DZIECI Z DOMÓW DZIECKA !!!
Dodano: 26.09.2012 14:25    Przez: ~pies
wie ktos jakiej rasy jest piesek na pierwszym foto ? słodka psina
Dodano: 25.09.2012 09:39    Przez: ~pieskiezycie
Nowofundlandjednak nie z schroniska tylko z psypracujace.pl
Dodano: 25.09.2012 15:52    Przez: ~Jacenty
Mastif Tybetański...
Dodano: 25.09.2012 22:06    Przez: ~~xxx
Piszecie o pomaganiu pieską a nasza władza co robi nakłada podatki , rozliczymy przy wyborach
Dodano: 25.09.2012 18:46    Przez: ~pies
Ludzie, błagam nei piszcie że lepiej pomagać ludziom, że takie akcje są bez sensu.to co wy wypisujecie jest bez sensu. Czy ktoś wam zabrania pomagać ludziom? Nie! Pomagajcie sobie komu chcecie ale uszanujcie to ze ktoś pomaga zwierzętom. I nie piszcie ze wolicie pomagać ludziom bo wiadomo ze pewnie nawet ludziom nie pomagacie. Więc uszanujcie to że w tą akcje włożono dużo pracy,wysiłku i czasu. Powinniście sie cieszyć że młodzież zajmuje sie takimi sprawami a nie wandalizmami czy paleniem papierosów po garażach.Pozdrawiam
Dodano: 25.09.2012 22:23    Przez: ~~xxx
Dobrze że ktoś interesuje się losem zwierzaków i ja popieram. Chwała ty ludziom za wytrwałość i determinację.
Dodano: 26.09.2012 11:06    Przez: ~Paweł^
Barbarzyństwem Panie Furmanek jest zwalnianie ludzi pod pretekstem fałszywych oskarżeń , a największym barbarzyństwem jest zasłanianie się krzywdą zwierząt - Choć Pan jak i ja wiem że jest Pan największym leserem na świecie . Szkoda tylko że zniszczył Pan prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce..
Dodano: 26.09.2012 15:38    Przez: ~!
Za usunięcie meduzy okradającej schronisko naprawdę wielu odczuwa wdzięczność.
Dodano: 27.09.2012 13:19    Przez: ~Promyk
z takim czymś idzie się na policję,a nie usuwa kogoś prywatną decyzją prezesa.coś mi tu śmierdzi.
Dodano: 27.09.2012 14:02    Przez: ~wrrrr
chyba nie myślisz wrrrr, że tam nie byli? poza tym masz stare nawyki bo to już nie prezes i jego rodzina zatrudniają i zwalniają, ale Z-A-R-Z-Ą-D. poza tym praca w schronisku na etat to już nie przywilej pani prezes i jej rodziny tylko norma.
Dodano: 27.09.2012 16:58    Przez: ~x
dziwnie sie nazywa ten nowy wasz prezes-zarząd,co to za nazwisko?
Dodano: 27.09.2012 21:40    Przez: ~zmartwiona
no tak zwierzak nie powie czy dostał jeść czy nie. Mówić jak to się kocha zwierzęta można mówić bardzo głośno i tylko mówić bo z miłością do zwierząt to nie ma nic wspólnego. Mam nadzieje, że niedługo cała ta szopka z tym panem już wkrótce się skończy i wszyscy poznamy jego prawdziwe oblicze. Sprawy przegrane w Sądzie już ma :)
Dodano: 26.09.2012 22:07    Przez: ~zniesmaczony
żadnej nie ma przegranej natomiast złodzieje zesrajcie się, bo spawa już jest w prokuraturze.
Dodano: 27.09.2012 13:21    Przez: ~Promyk
jak straszył,tak straszy.zabawny ten pan prezes.
Dodano: 27.09.2012 14:05    Przez: ~ufo
no to się śmiej póki możesz bo wkrótce....
Dodano: 27.09.2012 16:25    Przez: ~x
stara zespól był jednym z najlepszych jaki był w schronisku. zawsze ten zespól można odbudować :)
Dodano: 26.09.2012 22:10    Przez: ~bob budowniczy
oczywiście można - rzecz jasna po dosiedzeniu wyroków
Dodano: 27.09.2012 15:48    Przez: ~don
to prawda - nawet najlepszym, ale w złodziejstwie, oszustwach i zniesławianiu.
Dodano: 27.09.2012 16:48    Przez: ~x
dlaczego pan prezes kilka miesiecy temu tak bronił tej meduzy? i mówił, ze oskarzenia pod jej adresem są nieprawdziwe? juz wtedy była mowa o przekretach a pan prezes stał murem za ta meduza. a teraz ja zwolnil. dwoch przy jednym korycie to za duzo :) Sad pracy - przegrana
Dodano: 27.09.2012 14:34    Przez: ~obserwator
A co ty, baranie, zrobiłeś aby ujawnić przekręty? Widocznie jesteś jednym z tych, którzy bronili złodziei i za to TEŻ ODPOWIESZ!!! Poza tym wkrótce policja ustali autorów 3 wpisów z kilku ostatnich miesięcy a z dzisiejszym to nawet 4.
Dodano: 27.09.2012 15:31    Przez: ~Promyk
jaka przegrana? dwie ugody w wyniku których panie nie dostaną ani grosza to ma być przegrana? czego gnido nadal łżesz? i nie obserwator z ciebie tylko najwyraźniej wspólnik