Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17255) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 4oC
Jutropogoda
12 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (8)Nocny pożar w Golinie. Jeden samochód doszczętnie ... (6)

ZUS wchodzi w XXI wiek

Dodano: 11.10.2012 16:34
Źródło: LM.pl
Marmurów nie będzie, ale będzie wygodnie i nowocześnie. Mowa o nowej siedzibie konińskiego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Budynek zacznie działać jesienią przyszłego roku.

ZUS w Koninie istnieje od lipca 1976 r. W budynku przy ul. Kolbe działa od 1985 r. Od tego czasu budynek właściwie niewiele się zmienił. Stąd też decyzja o jego rozbudowie. – Budowa nowej siedziby okazała się tańsza niż remont. Teraz warunki lokalowe są fatalne. Myślimy przede wszystkim o klientach, bo z naszych usług korzysta około 80 tysięcy ubezpieczonych – mówi Piotr Kołodziejczyk, dyrektor ZUS II Oddział w  Poznaniu.


Inwestycja pochłonie blisko 16 mln zł. Budynek ma stać się wizytówką miasta i architektonicznie wpisać w koniński krajobraz. Przy tym będzie nowoczesny i oszczędny. – Teraz płacimy kolosalne rachunki za ogrzewanie. Rozwiązania zastosowane w nowej siedzibie pozwolą je zmniejszyć – mówi Kołodziejczyk. – Powstanie też klimatyzowana sala obsługi klientów, w której będzie 13 stanowisk. Pomieszczenia dla urzędników nie będą klimatyzowane. Naszym zdaniem to nie jest konieczne.

Budowa nowego obiektu ruszyła w połowie czerwca. Prace idą w błyskawicznym tempie. Jeszcze przez zimą, stan surowy budynku ma zostać zamknięty. W lipcu i sierpniu przyszłego roku rozpocznie się stopniowa przeprowadzka. – Wszystko jest dokładnie zaplanowane. Będziemy się przenosić przez cztery kolejne weekendy, tak żeby klienci tego nie odczuli – mówi Piotr Kołodziejczyk.

W nowoczesnej siedzibie powstanie około stu biur dla niespełna 200 pracowników. Po ich przeprowadzce, rozpocznie się ostatni etap prac – wyburzanie dwukondygnacyjnego budynku.

Siedziba w Koninie, jest jedynym budowanym obecnie przez ZUS obiektem w kraju.


 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

na emeryturze chociaż podziwiać obiekt będziemy mogli ;p
Dodano: 11.10.2012 17:09    Przez: ~nick
Wylęgarnia POdarmozjadów za nasze ciężko wypracowane pieniądze.Bo jak inaczej nazwać zgraję POciotków wciąganych na członka PO plecach ,,AKTORA".POwiedzcie ile przeciętny człowiek płaci składek do ZUS,a ile dostaje z tego emerytury?Bo różne żrudła POdają że kwota zastąpienia ma być 30%,czyli z każdego tysiąca dostaniesz 300zł.Resztę przepiepszą darmozjady z ZUS na siedziby,kawe i cały POklan.
Dodano: 11.10.2012 18:56    Przez: ~lola
Właśnie - będziemy załatwiać sprawy w normalnych warunkach. Dobrze, że jest ZUS - przynajmniej coś nowego się w Koniie buduje.
Dodano: 11.10.2012 20:04    Przez: ~Koniniak
W Konie żadnych zmian w ZUS - ie nie było. Bardzo dobrze, że jest nowa inwestycja za centralne pieniądze. Order dla tego, kto ściągnął tyle kasy. Więcej niż Pałasz i Nowicki (jako Poseł zero "0" przez 20 lat urzędowania.
Dodano: 11.10.2012 20:13    Przez: ~SWój
DWA LATA TEMU MIELI LIKWIDOWAĆ I PRZENOSIĆ DO NPOZNANIA A TU MASZ
Dodano: 11.10.2012 20:42    Przez: ~ONI
ZUS jest zarządzany przez wszystkie rządy, które w Najjaśniejszej od 1990 roku były. Składek nie płaci, m.in. policja, wojsko, itp. – a mają 100% płatne zwolnienia lekarskie. To, że będziemy obsługiwani w lepszych warunkach jest dobre i nie ma nic wspólnego z pracownikami Inspektoratu ZUS w Koninie. Pracują ciężko za małe pieniądze. Chwała kierownictwu ZUS, że przyciągnęli inwestycje do Konina!
Dodano: 12.10.2012 06:17    Przez: ~Jas
ZUS jest zarządzany przez wszystkie rządy, które w Najjaśniejszej od 1990 roku były. Składek nie płaci, m.in. policja, wojsko, itp. – a mają 100% płatne zwolnienia lekarskie. To, że będziemy obsługiwani w lepszych warunkach jest dobre i nie ma nic wspólnego z pracownikami Inspektoratu ZUS w Koninie. Pracują ciężko za małe pieniądze. Chwała kierownictwu ZUS, że przyciągnęli inwestycje do Konina!
Dodano: 12.10.2012 06:17    Przez: ~Jaś
ZUS jest zarządzany przez wszystkie rządy, które w Najjaśniejszej od 1990 roku były. Składek nie płaci, m.in. policja, wojsko, itp. – a mają 100% płatne zwolnienia lekarskie. To, że będziemy obsługiwani w lepszych warunkach jest dobre i nie ma nic wspólnego z pracownikami Inspektoratu ZUS w Koninie. Pracują ciężko za małe pieniądze. Chwała kierownictwu ZUS, że przyciągnęli inwestycje do Konina!
Dodano: 12.10.2012 06:17    Przez: ~Jaś
ZUS jest zarządzany przez wszystkie rządy, które w Najjaśniejszej od 1990 roku były. Składek nie płaci, m.in. policja, wojsko, itp. – a mają 100% płatne zwolnienia lekarskie. To, że będziemy obsługiwani w lepszych warunkach jest dobre i nie ma nic wspólnego z pracownikami Inspektoratu ZUS w Koninie. Pracują ciężko za małe pieniądze. Chwała kierownictwu ZUS, że przyciągnęli inwestycje do Konina!
Dodano: 12.10.2012 06:18    Przez: ~Jaś
Z Konina wszystko uciekło. Jedynym światełkiem w tunelu, którzy zatrudniają ludzi (chociaż za marne pieniądze) i inwestują jest ZUS, Sąd, Urząd Skarbowy, Prokuratura, itp. Taką sytuację wytworzyli Ci, którzy głosowali na Prezydenta K. Pałasza, Posła od naprawy dynam rowerowych Jacka Kwiatkowskiego z Ruchu Palikota i byłego Posła a obecnego Prezydenta J. Nowickiego. To oni doprowadzili Konin do UPADKU. Jak głosujesz tak masz. A budowa nowego budynku jest potrzebna i BARDZO DOBRZE, ŻE JEST NOWA INWESTYCJA, która będzie służyć ludziom.
Dodano: 12.10.2012 06:29    Przez: ~K-18
Z Konina wszystko uciekło. Jedynym światełkiem w tunelu, którzy zatrudniają ludzi (chociaż za marne pieniądze) i inwestują jest ZUS, Sąd, Urząd Skarbowy, Prokuratura, itp. Taką sytuację wytworzyli Ci, którzy głosowali na Prezydenta K. Pałasza, Posła od naprawy dynam rowerowych Jacka Kwiatkowskiego z Ruchu Palikota i byłego Posła a obecnego Prezydenta J. Nowickiego. To oni doprowadzili Konin do UPADKU. Jak głosujesz tak masz. A budowa nowego budynku jest potrzebna i BARDZO DOBRZE, ŻE JEST NOWA INWESTYCJA, która będzie służyć ludziom.
Dodano: 12.10.2012 06:30    Przez: ~K-19
Jednym słowem banda
Dodano: 11.10.2012 17:12    Przez: ~bimban
Banda pisarczyków nieudaczników. Co zrobiłeś w życiu?
Dodano: 11.10.2012 20:14    Przez: ~J23
ALE MARMUREK BĘDZIE JAK W LICHENIU WIĘC JEST SPOKO
Dodano: 11.10.2012 20:43    Przez: ~H9
własnie marmurka nie bedzie:) czytaj z uwagą.
Dodano: 11.10.2012 21:29    Przez: ~ja
ZUS jest zarządzany przez wszystkie rządy, które w Najjaśniejszej od 1990 roku były. Składek nie płaci, m.in. policja, wojsko, itp. – a mają 100% płatne zwolnienia lekarskie. To, że będziemy obsługiwani w lepszych warunkach jest dobre i nie ma nic wspólnego z pracownikami Inspektoratu ZUS w Koninie. Pracują ciężko za małe pieniądze. Chwała kierownictwu ZUS, że przyciągnęli inwestycje do Konina!
Dodano: 12.10.2012 06:18    Przez: ~Jaś
Z Konina wszystko uciekło. Jedynym światełkiem w tunelu, którzy zatrudniają ludzi (chociaż za marne pieniądze) i inwestują jest ZUS, Sąd, Urząd Skarbowy, Prokuratura, itp. Taką sytuację wytworzyli Ci, którzy głosowali na Prezydenta K. Pałasza, Posła od naprawy dynam rowerowych Jacka Kwiatkowskiego z Ruchu Palikota i byłego Posła a obecnego Prezydenta J. Nowickiego. To oni doprowadzili Konin do UPADKU. Jak głosujesz tak masz. A budowa nowego budynku jest potrzebna i BARDZO DOBRZE, ŻE JEST NOWA INWESTYCJA, która będzie służyć ludziom.
Dodano: 12.10.2012 06:30    Przez: ~K-21
Z Konina wszystko uciekło. Jedynym światełkiem w tunelu, którzy zatrudniają ludzi (chociaż za marne pieniądze) i inwestują jest ZUS, Sąd, Urząd Skarbowy, Prokuratura, itp. Taką sytuację wytworzyli Ci, którzy głosowali na Prezydenta K. Pałasza, Posła od naprawy dynam rowerowych Jacka Kwiatkowskiego z Ruchu Palikota i byłego Posła a obecnego Prezydenta J. Nowickiego. To oni doprowadzili Konin do UPADKU. Jak głosujesz tak masz. A budowa nowego budynku jest potrzebna i BARDZO DOBRZE, ŻE JEST NOWA INWESTYCJA, która będzie służyć ludziom.
Dodano: 12.10.2012 06:31    Przez: ~K18
ZUS TO JEST W POZNANIU ? a ta placowka ? potrzeba tyle inwestycij ? CZY CHECI DO PRACY ??
Dodano: 11.10.2012 17:15    Przez: ~Jaska
Oddział jest w :Poznaniu, w Koninie Inspektorat. Nasze władze miasta i parlamentarzyści wszystko zaprzepaściły. Ty wybierałeś Pałasza, teraz Nowickiego to masz dziury w drodze!
Dodano: 11.10.2012 20:17    Przez: ~Stachu
tylko po co?
Dodano: 11.10.2012 17:20    Przez: ~tak
avatar To jest właśnie chore POpaprane Tuskowe państwo. Bandzie darmozjadów w 99% zatrudnianych PO linii partyjnej i PO nepotyzmie zapragnęło śladem Bronka analfabety ,,bula'' zapragnęło pracować w pałacu.Jak widać decydenci którzy postanowili ów pałac wybudować ,nie maja ani wstydu ,ani empatii ,ani rozumu.Jak teraz wytłumaczycie POmatoły emerytom i rencistom te głodowe emerytury i rety które przyznajecie większości obywatelom. Jak wytłumaczycie budowy pałaców, limuzyny służbowe i rauty .A wszystko te fanaberie z naszych ciężko pracujących podatników. Myślę iż wyborcy tego nie zapomną i ,,nocnej zmianie '' razem z Donkiem i Bronkiem i zasadzą takiego kopa iż jeden znajdzie się w domu w Moskwie a drugi w Berlinie. Jak widać to jest jawne granie w ch....a z podatnikami ,emerytami i rencistami. W dzisiejszych czasach miast pałaców i kilku setek nygoli wystarczy szafa z serwerami i system komputerowy a wszystko to za kilkanaście tysi ...
Dodano: 11.10.2012 17:25    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki - sfiksowałeś chłopie. Idź się przespać i umyj nogi.
Dodano: 11.10.2012 20:18    Przez: ~Jo
ty jesteś chory ,lecz się pisiorze
Dodano: 11.10.2012 23:00    Przez: ~tom
a co kaczka zrobiła w kraju,był już premierem a drugi prez. emerytury zamrożone i zniósł podatek dle najlepiej zarabiających. itd
Dodano: 11.10.2012 23:03    Przez: ~polak
Z Konina wszystko uciekło. Jedynym światełkiem w tunelu, którzy zatrudniają ludzi (chociaż za marne pieniądze) i inwestują jest ZUS, Sąd, Urząd Skarbowy, Prokuratura, itp. Taką sytuację wytworzyli Ci, którzy głosowali na Prezydenta K. Pałasza, Posła od naprawy dynam rowerowych Jacka Kwiatkowskiego z Ruchu Palikota i byłego Posła a obecnego Prezydenta J. Nowickiego. To oni doprowadzili Konin do UPADKU. Jak głosujesz tak masz. A budowa nowego budynku jest potrzebna i BARDZO DOBRZE, ŻE JEST NOWA INWESTYCJA, która będzie służyć ludziom.
Dodano: 12.10.2012 06:31    Przez: ~K-19
a u psychiatry to kiedy ostatnio byłeś? tam pracują normalni ludzie, tacy jak ty. tyle, że w strachu, że mogą za chwilę dojeżdżać do Poznania, Wrześni lub gdzie indziej, bo Prezes tak sobie wymyślił. Nie chciałbyś tam pracować i użerać się z takimi jak ty (specjalnie z małej, bo brakło mi szacunku do ciebie) i to za marne pieniądze. tak samo płacą składki i podatki jak ty. same serwery i komputery nie wystarczą. nie masz pojęcia ile błędów robią w dokumentach tacy jak ty i ilu z was nie płaci tych składek o które tak się upominasz. chcesz mieć emeryturę? to zagoń siebie lub swojego płatnika, żeby poprawnie wypełniał dokumenty i płacił na czas składki, to wtedy nie będzie potrzebna taka ilość tych "darmozjadów". bo gdyby nie te "darmozjady" 1/3 nowych emerytów jeszcze nie otrzymała by emerytury przez takich krzykaczy jak ty i ich olewające podejście do dokumentów.
Dodano: 12.10.2012 12:22    Przez: ~zusowiec
Super, będziemy mieć w Koninie piękny ZUS ;) Teraz po przedłużeniu wieku emerytalnego będzie miał kto składki płacić, będą też pieniążki na remonty i budowy nowych okazów, które wpiszą się w krajobraz miast ;)) Jeszcze tylko muszą pomyśleć jak obniżyć te najniższe emerytury i renty, bo są za wysokie, zwiększyć naliczanie odsetek za nieopłacone składki, bo zminimalizowali je prawie do zera, a każdy grosz ZUS-owi się przyda,:))) Klimatyzacja, może po tablecie każdemu z urzędników, bo kto się o nas zatroszczy na starość jak nie ZUS?
Dodano: 11.10.2012 17:29    Przez: ~WOLF
Takiemu co za tydz.umrze powiedzą ze renta sie nie nalezy bo za dobrze wygląda,a na nowe siedziby kase mają.BANDA ZŁODZEJI!
Dodano: 11.10.2012 17:36    Przez: ~Wet
Idź do swojego parlamentarzysty - nich zmienią przepisy. Wybrałeś Posła, który naprawiał dynama od roweru - czasem trafił mu się odkurzacz to teraz masz co chciałeś.
Dodano: 11.10.2012 20:20    Przez: ~Polityyk
Wybrałeś na Posła fachowca od naprawy dynama rowerowego - czasem trafił mu się odkurzacz - to teraz masz co chciałeś.
Dodano: 11.10.2012 20:23    Przez: ~Polityk
nie rozumiem po co zusowi taka placówka??? Ta którą maja jest zła??? nie rozumiem czyzby era stawiania gmachów gdy emeryci i renciści głodują i umierają a pracownicy zarabiaja kokosy i daja sobie nagrody powróciła. Oj nieładnie Zus znowu stawia Gmaszyska
Dodano: 11.10.2012 17:37    Przez: ~Dajmy ludziom zarobi ...
Dlatego miły Panie, że stary budynek Państwowa Straż nie dopuściła do dalszej eksploatacji. I dobrze, że budują. ZUS to bardzo ważna instytucja. Niestety całkowicie zależna od działań rządów - wszystkich.
Dodano: 11.10.2012 20:26    Przez: ~Myśliwy
Tanie państwo,gratuluję,urzędasy będą pławić się w luksusach,obsługa w konińskim zus to jakaś żenada,ręce opadają na takie państwo.
Dodano: 11.10.2012 18:02    Przez: ~lalamido
bezczelna rozrzutność,hańba w kryzysie,kto na to się zgodził !!!!!!!!!!!
Dodano: 11.10.2012 18:07    Przez: ~xxx
Ja Wyraziłem zgodę.Piękna budowla. Jedyna władza, która przyczynia się do rozwoju Konina. Skoro wybraliście Prezydenta Miasta do sanatorium - to dobrze, że Pani Kierownik dba o rozwój firmy i miasta
Dodano: 11.10.2012 20:02    Przez: ~Emeryt
Jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to powyjmuj słomę z butów i umyj zęby miernoto. Weź się lepiej do pracy stara Nygo.
Dodano: 11.10.2012 20:27    Przez: ~Jaś
ZUS jest zarządzany przez wszystkie rządy, które w Najjaśniejszej od 1990 roku były. Składek nie płaci, m.in. policja, wojsko, itp. – a mają 100% płatne zwolnienia lekarskie. To, że będziemy obsługiwani w lepszych warunkach jest dobre i nie ma nic wspólnego z pracownikami Inspektoratu ZUS w Koninie. Pracują ciężko za małe pieniądze. Chwała kierownictwu ZUS, że przyciągnęli inwestycje do Konina!
Dodano: 12.10.2012 06:20    Przez: ~Jaś 2
1 z 4
1234>>