Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19582) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (4)

Będą kolejne mieszkania

Dodano: 16.10.2012 12:37
Źródło: LM.pl

Około 90 mieszkań miasto planuje oddać w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. Na nowy lokal socjalny, czy komunalny czeka aktualnie ponad 750 osób.

Problem braku mieszkań to w Koninie żadne nowum. Borykają się z tym właściwie wszystkie polskie miasta. W ciągu ostatniego roku udało się wygospodarować blisko sto lokali mieszkalnych. Z tego 43 mieszkania oddano przy ul. Dworcowej (w byłym hotelu FUGO). Część z nich jest o charakterze socjalnym, część – komunalnym, a osiem to mieszkania chronione.

To jednak nie koniec. Wiosną i latem miasto wspólnie z konińskim MTBS oddało do użytku budynki wielorodzinne w starej części miasta. Na ul. Westerplatte klucze do mieszkań socjalnych odebrało 14 rodzin, a w odbudowanych kamienicach na ul. Wojska Polskiego - 38.

W trakcie budowy jest kolejna inwestycja. Budynek z siedmioma jednopokojowymi mieszkaniami oraz trzynastoma dwupokojowymi, powstaje przy ul. M. Dąbrowskiej. Inwestycja ma zostać zakończona do 10 grudnia.

Choć lokalowych inwestycji w mieście nie brakuje, kolejka oczekujących na własne „M” nie maleje. Na liście ubiegających się o lokal komunalny jest 313 osób. Natomiast o lokal socjalny stara się 247 mieszkańców. Na wykonanie wyroku eksmisyjnego i przeniesienie do lokalu socjalnego oczekują 194 osoby, a na przeniesienie do pomieszczenia tymczasowego – 55. W kolejce jest też 467 wniosków, które czekają na zaopiniowanie przez Społeczną Komisję Mieszkaniową.

W miejskich planach są już kolejne inwestycje. Mają powstać cztery domki kanadyjskie przy ul. M. Dąbrowskiej (8 lokali), dwa budynki kontenerowe po 11 mieszkań socjalnych, 24 lokale w budynku przy ul. Gotyckiej, 12 lokali w budynku przy ul. J. Bema oraz 24 lokale w budynku MTBS.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:inwestycje,   mieszkania komunalne,   mieszkania socjalne,   mieszkania Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

dawac rozdawac ! a tych co pracuja gnebic?? to jest mottto ............
Dodano: 16.10.2012 15:14    Przez: ~majaca dosyc
Niedługo będą mieszkania po biurowcach kopalni i elektrowni. Platforma ma na ten temat jeszcze trzy lata . Czyli trzeba zalegalizowac zwiazek .
Dodano: 16.10.2012 16:02    Przez: ~Młody
NIE MA CO SIĘ SPIESZYĆ Z TĄ BUDOWĄ NOWYCH MIESZKAŃ,PO PROSTU ROZWIĄZANIE PROBLEMU MIESZKANIOWEGO NASTĄPI SAMOISTNIE- MŁODZI WYJEŻDZAJĄ Z KONINA GDZIE SIĘ TYLKO DA I NIE TYLKO ZA GRANICĘ STAŻYKI UMIERAJĄ A MIESZKANIA PO PROSTU BĘDĄ ZOSTAWAĆ, JA MYŚLĘ,ZE W KONINIE DOJDZIE DO TEGO,ZE BĘDĄ STAŁY PUSTOSTANY I MOŻNA BĘDZIE WYBIERAĆ JAK W ULĘGAŁKACH-WIĘC PO CO BUDOWAĆ.
Dodano: 16.10.2012 18:05    Przez: ~IGLO
powstana kolejne żulernie jak na nadrzecznej, wodnej itp
Dodano: 16.10.2012 16:13    Przez: ~qqq
A ja musiałam wziąść kredyt i spłacać przez 20 lat...a nieroby dostaną za free...
Dodano: 16.10.2012 16:17    Przez: ~ehs PO
W Polsce nie opłaca się pracować. Lepiej kraść, kombinować, i ściemniać- na tym się lepiej wychodzi...
Dodano: 16.10.2012 18:11    Przez: ~prawda
a ja staram się o mieszkanie socjalne ....i nie dlatego że jestem nierobem(pracuję na etacie) tylko dlatego że płacę kupę kasy za wynajęte mieszkanie....a sama wychowuję trzy córki......kredyt....wziełabym gdybym miała stały adres zameldowania.....więc nie mierz wszystkich jedną miarą...bo są osoby które mają naprawdę ciężką sytuację........
Dodano: 16.10.2012 22:01    Przez: ~samotna matka na wyna ...
Już niedługo Konin będzie jednym wielkim slumsem.Zróbmy referendum i wyrzućmy prezydenta Nowickiego z urzędu.On nas podatników po prostu okrada.Nie możemy tolerować złodzieja.
Dodano: 16.10.2012 18:25    Przez: ~liberał
za głupiej komuny 90 mieszkań kopalnia oddawała codziennie.ludzie sie rozbestwili i teraz każdy chce mieszkanie i robote.
Dodano: 16.10.2012 18:32    Przez: ~szary ob
No i dobrze, że coś chcą w zamian, a nie tylko ciężko tyrać do 67 lat (czyli do śmierci).
Dodano: 16.10.2012 20:14    Przez: ~Luniu
A dlaczego nie rozdają samochodów i po baku paliwa co tydzień?
Dodano: 16.10.2012 20:01    Przez: ~kiniu
Dajcie im pracę. Dlaczego ja man się składać na nygusów, którzy za 10 zł na godzinę nie chcą sprzątnąć podwórza, skopać ogrodu czy porąbać drewna. Ja na 40m2 pracowałem całe życie. Dlaczego nie dacie im pracy doraźnej, praca nie hańbi. Ja protestuję!!. Ale okazuje się, że kolesie mają w tym interes, bo dotacje, bo kolega pobuduje. To tak jak z bulwarami, jak ze Stadionem Narodowym i autostradami niedokończonymi. Ale złodziejski królik i jego świta ciągle wymyślają zadania na których można przytulić, gdzie są roboty ukryte i nikt tego nie sprawdzi. Coś mi się zdaje, że obecnie to nawet królik nie wie że robią go w balona. Pyta Radny Cieślak królika co z przekrętami drogowymi a zastępca królika mówi, że firma ma problemy. A królik nic. Już powinien wywalić na zbity pysk tego królika i tego od łosia. W innym państwie to takie króliki padły by ze wstydu. Ale nasze króliki są bardziej cwane niż lisek chytrusek. Do czasu..
Dodano: 16.10.2012 23:50    Przez: ~Zientarski
Nie ktorzy nie maja szans na kredyt bo za malo zarabiaja i nikt im nie przyzna kredytu. A wynajem glupiej kawalerki kosztuje 800 zl minimum wiec kazdy chcialby miec swoj kat. Ale czy tak latwo otrzymac takie mieszkanie socjalne watpie tylko ci co maja znajomosci maja szanse i taka jest prawda ! Zycie !
Dodano: 10.03.2014 20:52    Przez: ~nie stac