Dzisiaj jest wtorek 4 sierpnia 2020, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16810) SPORT FORUM FIRMY (5514) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Polak, który uratował trójkę dzieci, pochodził z r ... (3)Wierzbinek. Wójt odznaczony medalem MSWiA za zasłu ... (1)

Pamięć silna jak dąb

Dodano: 22.10.2012 08:30
Źródło: LM.pl
Cztery dęby pamięci zasadzone w Lądku mają przypominać o żołnierzach i policjancie, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Żołnierze Konstanty Bielawski, Edward Byczkowski i Wawrzyniec Kluczyński oraz funkcjonariusz policji Andrzej Szuman zostali zamordowani w obozach Katyniu, Twerze i Charkowie. Dla uczczenia ich pamięci postanowiono, że w miejscowości, z której pochodzili rosnąć będą symboliczne dęby. To inicjatywa podjęta wspólnie przez władze gminy Lądek i powiatu słupeckiego, stowarzyszenie „ Razem dla Kultury” oraz uczniów miejscowej podstawówki i gimnazjum.

Przy udziale kompanii honorowej Wojska Polskiego z Jarocina i w obecności władz odsłonięto pamiątkowe tablice. One i posadzone drzewa przypominać będą o tych, którzy w 1940 roku zostali bestialsko zamordowani strzałem w tył głowy.

Fot. KPP Słupca.

  • Pamięć silna jak dąb
  • Pamięć silna jak dąb
  • Pamięć silna jak dąb
  • Pamięć silna jak dąb

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Słupca,   Lądek,   policja,   miejsce pamięci

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

kogo to dzisiaj interesuje katyn tylko kasa sie liczy a nie pamiec pozamordowanych
Dodano: 22.10.2012 09:37    Przez: ~emeryt
avatar Tradycyjnie w tym kraju upamiętnia się klęski, porażki, nieudane zrywy. Im więcej im bardziej brutalniej tym lepiej. Tak wychowuje się kolejne pokolenie społeczeństwa o mentalności ofiary a z taką mentalnością narodową można być tylko tanią siłą roboczą. Wszędzie krzyże, ofiary i poczucie klęski narodowej mimo że od wojny minęło prawie 70 lat.
Dodano: 22.10.2012 11:44    Przez: noidupazbita
Dąb pamieci posadzony kilkanaście metrów od obiektów to nie jest pomyłka ?. Za 100 lat to historyczne drzewo będzie wrośnięte w zabudowane Osiedle i trzeba będzie coś z tym zrobić . Albo domy , albo drzewo do usunięcia.W Turku 200 lat temu posadzono Lipę , niestety już Jej nie ma bo spadające przeszkadzające liście trzeba było usuwać z terenu obiektu (majątek poniemiecki) który Ktoś kupił za małe pieniądze w centrum miasta i pobudował sobie domek . Jutro budujemy dziś , a dzisiaj niszczymy to pobudowane po drugiej wojnie . Istoria magistra witae
Dodano: 22.10.2012 10:10    Przez: ~Turkowianin
kto madry sadzi deby w takich odstepach ,przed gmina rosnie dab to te dekle z urzedu nie widza czy maja pomrocznosc na slepiach-no chyba ze to sa deby bonsai
Dodano: 22.10.2012 17:48    Przez: ~mieszkaniec LADKA

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.