Dzisiaj jest poniedziałek 14 października 2019, imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18805) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)Seniorska koszykówka wróciła. Wysoka porażka MKS M ... (0)

Piesi i rowerzyści na celowniku

Dodano: 24.10.2012 11:48
Źródło: LM.pl

Blisko 70 wykroczeń jednego dnia. To bilans policyjnej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Mundurowi z konińskiej drogówki podczas akcji szczególnie przyglądali się nie tylko kierowcom, ale też pieszym i rowerzystom. Okazało się, że piesi nie stosują się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, a ponadto przechodzą nagminnie w niedozwolonych miejscach. Rowerzyści natomiast łamią przepisy przejeżdżając przez przejścia dla pieszych i nie pamiętają o prawidłowym oświetleniu jednośladów.

Policjanci po jednodniowej akcji odnotowali 24 wykroczenia pieszych i rowerzystów oraz 42 dokonane przez kierowców samochodów. Wszystkie przypadki zakończyły się mandatem.

 

FOT. KMP W KONINIE

 

  • Piesi i rowerzyści na celowniku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

nikt z rodziny nie jechał więc nie dali ani jednego upomnienia tylko same mandaty
Dodano: 24.10.2012 11:52    Przez: ~koza
Oczywiście akcja miała na celu wcielanie w życie tez Rudego Świdrola ,,Oby Dobrze Żło się wszystkim". Kasa z mandacików zasiliła budżet leminga Vincenta z Brytyjskim paszPOrtem dla naszego dobra.
Dodano: 24.10.2012 16:51    Przez: ~col
ja też bym wolał dać na biskupów.
Dodano: 24.10.2012 19:48    Przez: ~kierowca
pouczenie według policji, pouczam pana ,że obowiązuje prawo odmowy przyjęcia mandatu,sprawa zostanie skierowana do sądu ,po drugie GRATULACJE DLA WŁODARZY MIASTA ZA TE CIEMNOŚCI EGIPSKIE JAKIE PANUJĄ NA ULICACH Z POWODU WYŁĄCZONYCH LATARNI ,skoro nie stac was na rachunki za prąd i bezpieczeństwo a stac na ZUS za 16 milionow...gdzie ja zyje obudzcie sie Polacy
Dodano: 24.10.2012 12:17    Przez: ~leon
Ale akcja się już skończyła. Piesi i rowerzyści mogą już sobie nie zawracać głowy policją. Policja przygotowuje się do następnej akcji. Przed nami ,,Akcja znicz".
Dodano: 24.10.2012 12:57    Przez: ~912
od kiedy to piesi maja sie stosowac do znakow drogowych ? mam 10 lat nie moge prowadzic samochodu wiec nie znam znakow drogowych. ABSURD
Dodano: 24.10.2012 13:14    Przez: ~HANBA
Jeżeli masz 10 lat do usiądź do lekcji dzieciaku a nie na forum siedzi. Poza tym skoro jesteś już taki dorosły żeby sam bez rodziców jeździć rowerem to powinienes znać znaki ruchu drogowego i jeszcze jedno w twoim wieku zdaje się kartę rowerową wiec znaki są obowiązkowe....
Dodano: 24.10.2012 14:30    Przez: ~PORK
grzeczniej do mojego dziecka,zgredzie.
Dodano: 24.10.2012 19:50    Przez: ~młody ojciec
dlaczego jestem w ciglym strachu, ze na chodniku przejedzie, potraci mnie rowerzysta. to juz stalo sie rutyna rowerzystow,. biada miniedouczona?
Dodano: 24.10.2012 13:14    Przez: ~niedouvczona?
"wszystkie przypadki zakończyły się mandatem" nasi mądrzy policjanci nie wiedzą że czasami zwrócić uwagę na jakiś problem, u nas nie ma profilaktyki jest tylko karanie. Im więcej mandatów tym lepiej. A teraz mała rada: nie przyjmujcie mandatów za przejście w niedozwolonym miejscu, żeby udowodnić winę muszę dokładnie zmierzyć odległość do najbliższego przejścia dla pieszych, a normalny człowiek w oczach miarki nie ma.
Dodano: 24.10.2012 14:34    Przez: ~Jeżon
Tu POtrzebna jest mądrość POlicyjna POwiedział wół chroniąc stado krów,nie srac na trawę przed jedzeniem.
Dodano: 25.10.2012 07:22    Przez: ~pastuszek
Tylko do tego nadaje się nasza Policja. Rozdawać mandaty na prawo i lewo. Gratulacje.
Dodano: 24.10.2012 17:22    Przez: ~zuh
szok to co czytam- rozumiem upomnienie-ale po co ładowac kase na policjantów skoro oni nie potrafią złapac złodzieja, wykryc sprawców napadu lub gwałtu BRAWO no to co najłatwiejsze to im wychodzi i kasa,kasa,kasa bo święta idą i na premie trzeba ...po prostU SZOK!!!!!
Dodano: 24.10.2012 19:14    Przez: ~mania
BRAWO ! najwiecej otumnanych uczestnikow ruchu ! BRAWO JAK KIEROWCOW SIE KAZE BEZ POUCZENIA TO ONI SIE CHAHAJA @ A TUMOKI WLAZA I JESZCZE HARDO NIE NA PRZEJSCIU WYMACHYwały KULAMI ! dzis przy tych dzikich dzialkach na swietojanskiej !wylazly jakies babalaki i na srodek pzrez ulice waliy ! i samochoda perukami wymachiwaly @ a W ZYCHLINIE TO ZWARJOWANE ROWERZYSCI NAWET NIE W IEDZA PO KTOREJ STRONIE JEST SCIEZKA ROWEROWA ZAPRASZAM TU POLICJE @ LUDZI PRZEROSL POSTEP !@!
Dodano: 24.10.2012 21:42    Przez: ~WEDROWNIK
jeszcze matki z wózkami i starsi ludzie z laskami, a bandyci no cóż ich nie ruszamy.
Dodano: 25.10.2012 06:35    Przez: ~kaz
1 z 2
12>>