Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17620) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (4)

Korczak wciąż obecny

Dodano: 7.11.2012 16:23
Źródło: LM.pl

Januszowi Korczakowi poświęcona była spocjalna konferencja, która odbyła się w Centrum Dydaktyczno-Wyładowym konińskiego PWSZ w Morzysławiu.

Podczas spotkania podsumowano obchody Roku Korczakowskiego w Koninie. W auli spotkali się uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych. Konferencja pozwoliła zaprezentować się trzem szkołom, które noszą im. Janusza Korczaka. Wśród nich znalazło się Gimnazjum w Strzałkowie, Szkoła Podstawowa w Sokółkach i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koninie. 

  • Korczak wciąż obecny
  • Korczak wciąż obecny
  • Korczak wciąż obecny
  • Korczak wciąż obecny

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Janusz Korczak zapewnił dzieciom do samego końca poczucie bezpieczeństwa, szacunek mu się niewątpliwie należy, cała jego koncepcja wychowania jest ponadczasowa. Szkoda, że Minister Edukacji nie ma takich kompetencji, nie ma wizji. To nie jest wpis polityczny, bo ZAWSZE tak było, w każdym rządzie. Największym strzałem w stopę było stworzenie gimnazjum... dzieci po podstawówce czują się zagubione, muszą od nowa budować swoją pozycję w grupie, a jak to się kończy... często widzimy.Pedagogika to "sztuka wychowania"... Śmieszą mnie narzekania starszych ludzi-jaka to jest dzisiejsza młodzież, ale kto ich wychowywał? kto prowadził za rękę jak Korczak te dzieci??? "Jesteśmy braćmi jednej ziemi. Wieki wspólnej doli i niedoli i długa wspólna droga- jedno słońce nam przyświeca."
Dodano: 07.11.2012 20:33    Przez: ~Michał
Zaraz Kobrzycki wyrazi oburzenie, przecież Korczak był żydem, cokolwiek by nie zrobił dla Wyznawców Religii Smoleńskiej zasługuje na potępienie
Dodano: 08.11.2012 10:55    Przez: ~PISopata
szkoda bo myślałem ze chodzi Korcza - patrona wszystkich hutrowników w Koninie !!!!
Dodano: 08.11.2012 08:36    Przez: ~koniniak
Dyrektor Wilk - Lemańska użyła sformułowania "Na posiedzeniu Miejskiej Rady Narodowej" . To już nie ta epoka. Obecnie działa Rada Miasta Konina.
Dodano: 08.11.2012 12:04    Przez: ~słuchacz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.