Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16095) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Doczekali się Orlika

Dodano: 9.11.2012 15:26
Źródło: LM.pl

Prosili, pisali petycje i w końcu mają. Na konińskim Wilkowie otwarto dziewiąty w mieście, a pierwszy osiedlowy kompleks boisk „Orlik”.

Przez kilka ostatnich lat mieszkańcy osiedla Wilków apelowali do władz miasta o stworzenie wielofunkcyjnego boiska z prawdziwego zdarzenia. Ich prośby nie przynosiły skutku, więc radzili sobie sami. Młodzież z Wilkowa z niewielką pomocą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usypała boisko do siatkówki plażowej. To, przez cały okres letni tętniło życiem.

Cały czas jednak wszyscy marzyli o profesjonalnym, oświetlonym boisku do piłki nożnej i koszykówki. W końcu, jeszcze za prezydentury Kazimierza Pałasza, zdecydowali się wystąpić do konińskiego magistratu z petycją. Podpisało się pod nią około 500 osób. Mimo to, budowa osiedlowego „Orlika” wydawała się niemożliwa.

Po zmianie władzy w mieście, jednak się udało. Wszystko jak się okazuje dzięki młodym, aktywnym mieszkańcom Wilkowa. - Oni mnie bardzo zainspirowali swoim zachowaniem. Ich determinacja powodowała, że podjęte zostały starania w Poznaniu i Warszawie, żeby te boiska udało się wybudować. Jestem z tego powodu przeszczęśliwy, bo nie ma w Wielkopolsce drugiego takiego miasta które może się pochwalić dziewięcioma Orlikami i dziesiątym Białym Orlikiem – mówi prezydent Józef Nowicki.

Za pomoc w walce o boiska, młodzieży dziękował również Krzysztof Zwoliński, prezes Stowarzyszenia Wilków. - Dzięki nim zebraliśmy podpisy pod petycją. Cieszę się, że Rada Miasta i prezydent Nowicki zdecydowali się nas wesprzeć - mówił Krzysztof Zwoliński. - Te boiska będą nie tylko służyły dzieciom i młodzieży, ale też korzystać z nich będą dorośli. Im również potrzebny jest sport.

Przetarg na budowę Orlika ogłoszony został na początku maja tego roku. W czerwcu wybrano wykonawcę, który w ciągu czterech miesięcy postawił kompleks wielofunkcyjnych boisk z oświetleniem i zapleczem z szatniami, łazienkami oraz magazynem. Inwestycja pochłonęła blisko milion złotych.

Materiał wideo z tego wydarzenia zobaczycie już jutro w cyklu "Pooglądaj sobie"

 • Doczekali się Orlika
 • 13
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

JAŚNIE WIELMOŻNY PAN PREZYDENT ZNÓW MUSIAŁ WYZDROWIEĆ NA PRZECINANIE WSTĘGI, OBY KOŃCA KADENCJI DOTRWAŁ
Dodano: 09.11.2012 15:43    Przez: ~POlska
Miałem przyjemność przetestować to boisko. Piękne okienko z 30 metrów :)
Dodano: 09.11.2012 15:49    Przez: ~snajper
Szkoda że o szkole nr 4 się zapominiano 6 już dawno ma, a teraz wioskom się należy bardziej przeciesz tam szkoły nie ma a orlik blisko bo przeciesz w Brzyżnie. Ciekawe z czyich pieniędzy będzie utrzymywane wydaje mi się że z biednych podatników.
Dodano: 09.11.2012 16:03    Przez: ~tata
Czy uważasz że miastu należy się bardziej orlik niż jak to ty nazwałeś "wioską" mniej. Dlaczego? A akurat Brzeźno nie jest tak blisko , równie dobrze ty możesz ( i musisz ) latać sobie na inne orliki których w Koninie nie brakuje. A z czyich pieniędzy to się nie martw bo i tak tyle samo ci zabiorą i tak a, lepiej utrzymywać orlik niż np. osoby w zakładzie karnym dla których jest dziennie przeznaczana większa liczba pieniędzy niż chorym w szpitalu
Dodano: 09.11.2012 17:26    Przez: ~mama
Po pierwsze pisze się Brzeźno a nie Brzyżno.po drugie Wilków to nie wioska tylko osiedle należące do Konina. Tak jak np.Zatorze Po trzecie na orlik do Brzeźna jest daleko. Po czwarte na Wilkowie nie mamy prawie nic a też należymy do konina więc chyba nam sie należy chociaż Orlik. :P
Dodano: 09.11.2012 20:45    Przez: ~...:P
zamknij pape
Dodano: 10.11.2012 09:56    Przez: ~xxx
Hahahahaha...Niee.
Dodano: 10.11.2012 20:42    Przez: ~...
Jak byście chcieli to byście nawet z buta poszli do Brzyżna z Wilkowa tylko wygodniej na miejscu a w Brzyżnie tylko imprezy biesiadne organizują na orliku
Dodano: 09.11.2012 18:10    Przez: ~lm
Ludzie Brzeźno a nie Brzyżno.!!!!!
Dodano: 09.11.2012 20:47    Przez: ~:P
Prezydent,ze przecina wstęgę to normalne,ale ten hutnik koninski od MARKETÓW I ROND WIELKIEGO KALIBRU W Koninie to co tam robi? No i Radny STRZECH JAK ZWYKLE BEZRADNY ale na swym terenie.Panie Zdzisławie proszę dopilnować aby na teren Orlika nie wpuszczano psów i ich właścicieli bo zafajdają tak piękny obiekt.A co do Orlika to obiekt ma służyć nie tylko dzieciom i młodzieży ale i starszym też.Przecież każdy kto czuje się na siłach może sobie pograć w piłę lub spędzić miło czas.Między innymi po to UNIA EUROPEJSKA dała pieniążki.
Dodano: 09.11.2012 19:01    Przez: ~Tomasz
po co nam orliki prezydecie lepiej ten plac na market przeznaczyc co? bo w koninie za mało marketow jest.
Dodano: 09.11.2012 20:39    Przez: ~kibic futbolu
Wreszcie mamy! A od Radnego Strzecha wara , dzięki niemu w Wilkowie coś się dzieje gdyby nie On to miasto wogóle nie wiedziałoby że ma takie osiedle na swoim terenie.Nie wiem ile masz lat Tomaszku startuj do wyborów i zobaczymy jak się wykarzesz ile dasz rade zrobić .
Dodano: 09.11.2012 21:32    Przez: ~wilkowianka
I to jest właśnie problem radnego Strzecha, w jego mniemaniu jego okręg wyborczy to tylko Wilków, na pozostałej części okręgu czyli Starym Koninie nie robi nic, a ci mieszkańcy również na niego głosowali mam nadzieję że po raz ostatni
Dodano: 09.11.2012 22:18    Przez: ~zgred
nowicki otwieraj nowe zaklady pracy a nie kolejne orlikichleba i pracy !
Dodano: 09.11.2012 23:05    Przez: ~cechu
A gdzie wiwatujące tłumy mieszkańców Wilkowa? Gdzie ta waleczna młodzież?Taki duży tort dla kilku urzędników i radnych? No, pewnie dziennikarki lm też się pożywiły...
Dodano: 10.11.2012 01:51    Przez: ~łakomczuch
teraz wiesniaki benda w kladce grac.
Dodano: 10.11.2012 08:55    Przez: ~nagasaki
naucz sie pisac buraku z miasta
Dodano: 10.11.2012 09:32    Przez: ~ktos
Hahaha...Taki z miasta a nie wie że Wilków należy do Konina.No comment...!
Dodano: 10.11.2012 20:46    Przez: ~...!
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.