Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17632) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (13)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Galeria z kobietami w tle

Dodano: 10.11.2012 14:37

Na mapie kulturalnej Konina przybyło nowe miejsce. To Galeria na Glince Krystyny Ruminkiewicz.

Pełna obrazów, które autorka stworzyła w ciągu minionych kilku lat. Cały czas tworzy, od kiedy tylko odnalazła swoją artystyczną ścieżkę. Efekty można podziwiać w nowo otwartej galerii przy ulicy Młodzieżowej 4 na Glince, która wpisuje się w malowniczy krajobraz Konina. W galerii dominują portery kobiet, kiedyś bliskich znajomych, teraz także tych wyobrażonych, wymarzonych, kolorowych i oryginalnych. Poza tym pejzaże, martwe natury, dominują obrazy olejne, ale wśród nich są także perełki – akwarelki.

Galeria powstała dzięki determinacji autorki, ale także przy wsparciu unijnych funduszy, bowiem Krystyna Ruminkiewicz jest beneficjentką jednego z programów, dzięki któremu osoby dojrzale mogą być aktywne. Zamiarem artystki są także warsztaty plastyczne oraz wernisaże innych autorów. Galeria na Glince ma tętnić życiem, którym chce się dzielić teraz z innymi konińska artystka.

 

 

  • Galeria z kobietami w tle
  • DSC07345
  • DSC07348
  • DSC07350
  • DSC07353
  • DSC07355
  • DSC07359
  • DSC07363
  • DSC07365

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:galeria na Glince,   otwarcie,   Krystyna Ruminkiewicz

KOMENTARZE

takie obrazy to dzieci w podstawówce malują.....
Dodano: 10.11.2012 14:49    Przez: ~żal
Podaj adres tej podstawówki - wybitny krytyku.
Dodano: 10.11.2012 16:40    Przez: ~df
Krytyk namaluj coś sam i zrób wystawę. Pewnie nie skończyłeś podstawówki i nie umiesz malować.
Dodano: 10.11.2012 17:59    Przez: ~Gość
Do "ŻAL": W pełni popieram, wystarczy, że ktoś pierwszy krzyknie, że coś jest sztuką i już nie wolno się z tym nie zgodzić, bo dostanie się łatkę ignoranta. To jest zwykły chała, paćkanie amatorów. Brzydzę się ludziom, którzy 10 razy w roku jadą do operetki, aby usłyszeć "gdybym był bogaty dybu! dybu! dybu!" i za każdym razem przeżywają jak by słyszeli to pierwszy raz w życiu- to jest sztuczne i udawane tak jak ta niby galeria z Konina. Jeleń na rykowisku, Papież i krajobrazy to szczyt wypocin lokalnych artystów. Nie dajcie się ogłupić, to żadna sztuka, jakieś Pani od dobrobytu zaczęło się nudzić i tyle.
Dodano: 10.11.2012 18:29    Przez: ~Powiew Prawdy
Gratuluję pani Krystyno.Piękna galeria.
Dodano: 10.11.2012 15:02    Przez: ~gość
Dobrze,że w Koninie powstają takie miejsca.Gratuluję i życzę sukcesów.
Dodano: 10.11.2012 17:21    Przez: ~Agda
W Kazimierzu nad Wisłą jest mnóstwo galerii uznanych artystów i prawdę mówiąć,to jedna wielka chała.Taki Wołek na przykład.
Dodano: 10.11.2012 19:11    Przez: ~iron man-ironiczny cz ...
Ja terz tak umiem malować i się nie hwalę !
Dodano: 10.11.2012 19:26    Przez: ~Gość
gościu, żal mi ciebie.
Dodano: 10.11.2012 19:35    Przez: ~zniesmaczona
Zwracaj uwagę na błędy ortograficzne frajerze.
Dodano: 11.11.2012 00:15    Przez: ~p
Wielkie gratulacje... podziwiam !!!
Dodano: 10.11.2012 22:24    Przez: ~konininka55
Byłam na wernisażu i otwarciu galerii.Wiele obrazów bardzo dobrych.Mam kilka upatrzonych.Poznałam osobiście autorkę.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dodano: 10.11.2012 22:32    Przez: ~Annnnnna
czy to było malowane plakatówkami?
Dodano: 10.11.2012 22:41    Przez: ~znawca
A tak kilka dni do przodu trzeba było rzucić hasło!!!
Dodano: 11.11.2012 02:45    Przez: ~Cieciuch
Żałuję,że nie wiedziałam.Mieszkam niedaleko.Cieszę się,że jest coś takiego.Piękne miejsce.Obrazy super.
Dodano: 11.11.2012 08:39    Przez: ~Monia
1 z 2
12>>