Dzisiaj jest czwartek 12 grudnia 2019, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20070) SPORT FORUM FIRMY (5433) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)Konin. PWiK będzie miał kolejną farmę fotowoltaicz ... (0)

Wygrali przeprawę

Dodano: 21.11.2012 14:47
Źródło: LM.pl

Konin wygrał ze Skarbem Państwa. Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, miejska kasa wzbogaci się o 11,5 mln zł. To finał sporu o drugą przeprawę przez Wartę.

Z mostu Unii Europejskiej koninianie korzystają już od blisko pięciu lat. Sprawa rozliczenia jego budowy ciągnęła się jednak do teraz. Największa do tej pory miejska inwestycja, która pochłonęła ponad 200 mln zł była w 75 procentach finansowana ze środków unijnych.

Urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury, po zakończeniu inwestycji mieli oddać miastu pięć procent wartości kontraktu. Jednak zakwestionowali jej rozliczenie i zablokowali przelanie ostatniej transzy pieniędzy. Kwota była niebagatelna, bo opiewała na 7,5 mln zł.

Sąd pierwszej instancji przyznał rację urzędnikom. Wydawało się, że miasto straciło kilka milionów złotych. Prezydent jednak zdecydował się odwołać od wyroku. - Po orzeczeniu sądu pierwszej instancji byłem bardzo rozczarowany i negatywnie nastawiony do całej tej sprawy. Jednak po konsultacjach ze współpracownikami i kancelarią prawną postanowiliśmy złożyć apelację. Zakończyła się ona naszym sukcesem – mówi prezydent Józef Nowicki.

Wyrok jest prawomocny. Skarb Państwa ma oddać miastu 7,5 mln zł wraz z odsetkami. To daje kwotę 11,5 mln zł. - Wkrótce będziemy występować z roszczeniem o wypłatę tych środków. Jeśli zostaną nam wypłacone to rozmowa o budżecie na 2013 rok mogłaby być bardziej optymistyczna – twierdzi prezydent. 

  • Wygrali przeprawę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ciekawe ile lapowek w tym bylo ze tak walczyli hehe
Dodano: 21.11.2012 14:54    Przez: ~ksiegowy
to moze za te pieniadze choc troszke zrobią ulice przemyslowa bo nie wiem czy to jeszcze ulica czy droga polna takie dziury na niej są...
Dodano: 21.11.2012 14:56    Przez: ~kierowca
dokładnie, obecnie przemysłowa to chyba najgorsza droga w całym koninie, a że jest to trasa przelotowa to taka wizytówka konina z wspaniałym uwieńczeniem na wjeździe na wpół zniszczonym konwartem
Dodano: 22.11.2012 10:58    Przez: ~Armani
bardzo słaby montaż co za amator to sklejał i kadrował?
Dodano: 21.11.2012 14:57    Przez: ~ciekawski
Pewnie twój kolega z telewizji, którego nie lubisz.
Dodano: 22.11.2012 11:00    Przez: ~Antoni
To może będzie możliwość dokończenia budowy dróg w Łężynie.Czas najwyższy.
Dodano: 21.11.2012 15:04    Przez: ~Zyga
W Łężynie do Pana radnego drogę zrobią, reszta mieć nie musi
Dodano: 22.11.2012 10:28    Przez: ~ak
Fajnie tylko się cieszyć, wyegzekwowanie będzie skuteczne jak weźmiecie komornika, a co niech chłopina zarobi i coś na partię kolesia spadnie
Dodano: 21.11.2012 15:06    Przez: ~OBYWATEL
tylko wykorzystajcie te pieniądze na miasto a nie rozkradnijcie ich albo nie róbcie urzędu skarbowemu pałacu tak jak robicie pałac zusowi
Dodano: 21.11.2012 15:23    Przez: ~kaczka
Co do ZUS, to jest inwestycja centralna, a nie miejska.
Dodano: 21.11.2012 15:40    Przez: ~gargul
Czerwona wazelina
Dodano: 21.11.2012 15:49    Przez: ~ha ha
tak czy siak inwestycja niepotrzebna
Dodano: 21.11.2012 22:05    Przez: ~wasa
Za siedzibę ZUS miasto nic nie płaci. Lepiej mieć ładny budynek ZUS bo inaczej kasa trafiłaby do Poznania i tam by sobie coś znów budowali.
Dodano: 22.11.2012 15:34    Przez: ~Ratio
OJ będzie na wysokie PREMIE !!!! dla urzędników!!!
Dodano: 21.11.2012 15:59    Przez: ~miejscowy
Też mi przeprawa kto robił projekt jakiś idiota,to rondo jest najlepsze,mniejszego się nie dało zrobić,korki wypadki po prostu kicha
Dodano: 21.11.2012 18:25    Przez: ~kierowca
To sie wyprowadz do Torunia, jak będziesz przejeżdzał w szczycie przez most 1,5h to może wtedy docenisz most koninski
Dodano: 22.11.2012 11:01    Przez: ~Daroe
I jest racja debil, który zaprojektował to rondo powinien się z wackiem na głowypozamieniac! Przepustowość do bani lepsze rondo na chorzniu wśród domków jednorodzinnych co i tak nikt nie jeździ. Droga krajowa a korki że hej! Kasa unijna korzystajmy a nie oszczędzajmy! Przemysłowa do remontu!!! Ale nie teraz!!!!!!!!!!!
Dodano: 22.11.2012 22:21    Przez: ~qwerty
najpierw trzeba coś skonocić,potem chodzić,żeby wróciło do normy i już jest radości co niemiara.taka zasada kozy.
Dodano: 21.11.2012 18:33    Przez: ~szkarlatyna
a gdzie na tej przeprawie pas dla karetki tzn z jednego kierunku na drugi droga najkrutrz? MOZE Z TYCH PIENIEDZY BEDZIE MOZNA NAPRAWIC NIEDOCIAGNIECIA !
Dodano: 21.11.2012 18:56    Przez: ~PARKER
1 z 2
12>>