Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16963) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 17oC
Jutropogoda
26 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (3)

Wygrali przeprawę

Dodano: 21.11.2012 14:47
Źródło: LM.pl

Konin wygrał ze Skarbem Państwa. Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, miejska kasa wzbogaci się o 11,5 mln zł. To finał sporu o drugą przeprawę przez Wartę.

Z mostu Unii Europejskiej koninianie korzystają już od blisko pięciu lat. Sprawa rozliczenia jego budowy ciągnęła się jednak do teraz. Największa do tej pory miejska inwestycja, która pochłonęła ponad 200 mln zł była w 75 procentach finansowana ze środków unijnych.

Urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury, po zakończeniu inwestycji mieli oddać miastu pięć procent wartości kontraktu. Jednak zakwestionowali jej rozliczenie i zablokowali przelanie ostatniej transzy pieniędzy. Kwota była niebagatelna, bo opiewała na 7,5 mln zł.

Sąd pierwszej instancji przyznał rację urzędnikom. Wydawało się, że miasto straciło kilka milionów złotych. Prezydent jednak zdecydował się odwołać od wyroku. - Po orzeczeniu sądu pierwszej instancji byłem bardzo rozczarowany i negatywnie nastawiony do całej tej sprawy. Jednak po konsultacjach ze współpracownikami i kancelarią prawną postanowiliśmy złożyć apelację. Zakończyła się ona naszym sukcesem – mówi prezydent Józef Nowicki.

Wyrok jest prawomocny. Skarb Państwa ma oddać miastu 7,5 mln zł wraz z odsetkami. To daje kwotę 11,5 mln zł. - Wkrótce będziemy występować z roszczeniem o wypłatę tych środków. Jeśli zostaną nam wypłacone to rozmowa o budżecie na 2013 rok mogłaby być bardziej optymistyczna – twierdzi prezydent. 

  • Wygrali przeprawę

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

poproszę na ksiązki do biblioteki
Dodano: 21.11.2012 20:48    Przez: ~do czytania
Fajnie że wygrali, ciekawe jak je zainwestują urzędnicy - - idą święta na bony jak znalazł, radni się ucieszą!!
Dodano: 21.11.2012 23:41    Przez: ~zet
Aj waj, ale kasiurki. Na roczną premię dla kierownictwa urzędu starczy akuracik. Minister Vincent Mycka Rostowski wam tego nie daruje. A z inwestycji, to lepiej trzymajcie na aneks do Briańskiego, bo na tych 24 bańkach na pewno się nie skończy.
Dodano: 22.11.2012 00:11    Przez: ~dr inż.
ach ci rzydzi,znowó nas oszókali.
Dodano: 22.11.2012 09:38    Przez: ~prawdziwy polak
Brawo. Bardzo dobrze, Tak wlasnie powinnismy dzialac jako Konin (walczyc o swoje). Proponuje pieniadze przeznaczyc na dalszy przebieg drogi 25 na Bydgoszcz przez miedzylesie w kierunku Patnowa .
Dodano: 22.11.2012 07:35    Przez: ~gralmi
Konin miastem Hejterstwa - Proszę wszystkie zrzędy, mendy i prostactwo komentatorskie ( które wściekłe jest nawet na smród swojego porannego bąka ) o wyprowadzkę po za granice Konina....a wierzę że wtedy będzie się tu lepiej mieszkać NORMALNYM Koninianom !!!!!
Dodano: 22.11.2012 08:37    Przez: ~Chłopina z Konina
Kasę przeznaczyć na poprawienie fuszerek. Przeprojektować most i dołożyć 200-250-metrowe pasy rozbiegowe w obie strony na węźle nadrzeczna. Tam jest cholernie niebezpiecznie!!! ograniczenie do 70 jest nieskuteczne. pewnie się skończy na fotoradarze :P. Kolejna rzecz skrzyżowanie z zagórowską- co tam się dzieje jak nie działają światła albo jest ślisko! z góry jadą 100-120 i bum! co chwilę!
Dodano: 22.11.2012 22:55    Przez: ~kierowiec
Obiecali dwa lata temu położenie kostki na starej ulicy Nadrzecznej obok przeprawy, bo ludzie w błocie brodzą to może im teraz kasy styknie
Dodano: 23.11.2012 12:50    Przez: ~ja
Błędna decyzja-wyrok Koninskego sadu skoro apelacji poznańska ten wyrok zmieniła!.WNIOSEK?????
Dodano: 07.12.2012 03:24    Przez: ~Pytajnik
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.