Dzisiaj jest sobota 29 lutego 2020, imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20690) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 5oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec sezonu II ligi w Koninie. KKF wciąż w walce ... (0)Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak. Przez wiele lat szefo ... (0)

Marsz w trudną rocznicę

Dodano: 13.12.2012 08:20
Źródło: LM.pl
Dziś, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ulicami Turku przejdzie Marsz Pamięci. Jego organizatorem jest NSZZ Solidarność Zarząd Regionu Konin, współorganizatorem jest Urząd Miasta Turku i starostwo powiatowe.

Marsz rozpocznie się o 16:30, uczestnicy przejdą od rynku ulicami Kolską, Kolska Szosa, Armii Krajowej, Broniewskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kościół św. Barbary. Tam pod tablicą upamiętniającą kapelana Solidarności księdza Jerzego Popiełuszkę złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. O godzinie 18 w kościele św. Barbary rozpocznie się msza za Ojczyznę.

Organizatorzy informują jednocześnie, że w godzinach przemarszu na wymienionych ulicach mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne. 
 

  • Marsz w trudną rocznicę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   stan wojenny,   marsz pamięci

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Brawo,brawo nic nie pozostaje jak tylko pogratulować.
Dodano: 13.12.2012 08:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
Czego tu gratulować, dziś kto chce może maszerować, demonstrować i co tam tylko chce. Trzeba to było robić w stanie wojennym, ale większość tych dzisiejszych krzykaczy siedziała cicho jak mysz pod miotłą, a niejaki prezes Kaczyński to nawet nie wiedział, że ogłoszono stan wojenny. Potem niby go wezwano na SB, ale nie chciano internować i z tego powodu przeżywa dziś traumę. Buhahahahaha!!!
Dodano: 13.12.2012 08:43    Przez: ~poikh
avatar Do moich przyjaciół z ,,Solidarności '' z lat 80 a teraz polityków PO jak możecie razem być razem z partii z SB-kimi kapusiami jak ,,Aktor'' czy Boni same podanie im reki u mnie wywołało by odruch wymiotny.
Dodano: 13.12.2012 08:55    Przez: Tomasz Kobrzycki
Widzisz Kobrzycki, polityka, to sztuka kompromisów i dlatego np. PIS z Kaczyńskim już nigdy nie dojdzie do władzy. Poza tym, żeby kogoś nazwać SB-kim kapusiem trzeba mieć niezbite dowody, a materiały z IPN to bezużyteczna makulatura. Ta instytucja już tak się skompromitowała, że nikt racjonalnie myślący nie będzie brał poważnie ich wypocin.
Dodano: 13.12.2012 09:32    Przez: ~poikh
avatar Dziękuje za takie kompromisy, to właśnie takie kompromisy,, gruba kreska'' , ''zdradziecki stół ''doprowadziły do całkowitego zniszczenia i upadku Polski.
Dodano: 13.12.2012 10:28    Przez: Tomasz Kobrzycki
Upadek Polski, to tacy obywatele jak ty, nic nie wnoszą dla dobre wspólnego, a jedyne ich działanie, to jątrzenie.
Dodano: 13.12.2012 10:53    Przez: ~poikh
avatar Idąc twoim torem myślenia Kaczyński jest zdrajcą - brał przecież udział w Okrągłym Stole. Śmieszą mnie organizowane marsze 13 grudnia. Marsze tchórzy i konfidentów. Ci którzy wówczas nic nie znaczyli na nowo piszą historię. Kaczyński mówi że go SB wypuściła a wówczas wypuszczała tylko nieudaczników i konfidentów. Biorąc pod uwagę jego słowa że nie zważył wybuchu stanu i czołgów na ulicy on sam kwalifikuje się do pierwszej z tych grup. Reszta prominentów PIS to dawni stalinowscy siepacze. Kryże, Jasiński, Karski, Wasserman, Łopiński, Kostrzewski, Urbański, Kurowski. Ludzie ci brali bezpośredni udział w internowaniu opozycji, ferowali sądowe zbrodnie. Dziś przebrali szaty z czerwonych na czarne i głoszą się obrońcami wolności. Tej samej wolności którą w stanie wojennym kazali pałować.
Dodano: 13.12.2012 11:02    Przez: noidupazbita
przepraszam najmocniej Szanownego Pana bądż Pani "noidupazbita " czy niejaki Donald T. to był internowany po ogłoszeniu stanu wojennego czy nie? jeżeli tak to gdzie przebywał ? z góry dziękuję za odpowiedż
Dodano: 13.12.2012 12:20    Przez: ~herr flick
ZARÓWNO DONALD JAK I KOMOROWSKI BYLI INTERNOWANI, NATOMIAST KACZYŃSKI ALBO NIE STANOWIŁ ZAGROŻENIA DLA KOMUNISTÓW ALBO BYŁ KONFIDENTEM SKORO GO NIE ARESZTOWANO
Dodano: 14.12.2012 08:26    Przez: ~ZARÓWNO DONALD JAK I ...
na pewno donald był internowany? z historii należy ci się jedyneczka i powtórka klasy
Dodano: 14.12.2012 10:52    Przez: ~herr flick
13.12.1981 r PAMIĘTAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 13.12.2012 08:41    Przez: ~LM.
Dziękujemy, Generale, za niedopuszczenie do bratobójczych walk.
Dodano: 13.12.2012 08:49    Przez: ~Polacy
i tu masz rację.
Dodano: 13.12.2012 09:32    Przez: ~szary ob
Bratobójcze walki,to grożą nam teraz.
Dodano: 13.12.2012 11:28    Przez: ~jan mayen
PRECZ Z KOMUNĄ PRECZ Z NOWAKOWSKIM !!!
Dodano: 13.12.2012 08:52    Przez: ~wolny człowiek
precz z preczem ha ha
Dodano: 13.12.2012 12:09    Przez: ~sylwester 2012
spacer po świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy.zwłaszcza dla emerytów.
Dodano: 13.12.2012 09:33    Przez: ~pyzaty chłopiec
czy maszerowała też bejbi-największa bojowniczka o pomoc rodzinie? i pan łasy,który rozdawał ubogim śledzie,pilnując,żeby nie dostali kawy,bo niezdrowa?
Dodano: 13.12.2012 19:14    Przez: ~starszy sierżant
Proponuje utworzyć Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Solidarność
Dodano: 13.12.2012 21:37    Przez: ~kl1965
Przed wprowadzeniem stanu wojennego pracowałem w Koninie na kierowniczym i bardzo odpowiedzialnym stanowisku.W czasie strajku na zakładzie była konieczność wysłania pomocy potrzebującym .Pracownik z opaską na rękawie utrudniał mi wykonanie tej pomocy.Doszło do sprzeczki w czasie której pracownik z opaską na rękawie powiedział mi że moje nazwisko znajdzie się na czarnej liście NSZZS Mam pytanie czy ktoś wie coś więcej o czarnych listach z tamtego okresu przed stanem wojennym. .
Dodano: 13.12.2012 21:55    Przez: ~Nr x z czarnej listy ...