Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17980) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Z dyrektorami o oświacie

Dodano: 17.12.2012 16:16
Źródło: LM.pl

O przyszłości konińskiej oświaty z dyrektorami przedszkoli i szkół, rozmawiał wiceprezydent Sławomir Lorek.

Spotkanie odbyło się w sali ratuszowej. Nowego wiceprezydenta, dyrektorzy przywitali kwiatami. - Chciałbym bardzo, żebyście dali mi trochę czasu. Cały czas czuję się pedagogiem. Zostanie dyrektorem liceum było dla mnie dużym przeżyciem, ale jeszcze większym było zostanie wiceprezydentem. Zwracam się do Państwa z prośbą, żebyśmy się nie zmieniali i ze sobą dobrze współpracowali – mówi Sławomir Lorek.

Wiceprezydent zaproponował dyrektorom podział na podzespoły i wydelegowanie ośmiu osób, które będą przedstawicielami przedszkoli i szkół. - Chciałbym, żeby praca w zespołach roboczych była spójna i żebyśmy wspólnie wypracowali odpowiednie stanowisko zgodne z prawem oświatowym – mówi Lorek.

Najważniejszym, zdaniem wiceprezydenta Lorka, jest przygotowanie gruntownej analizy demograficznej. To pomoże w prognozowaniu liczby dzieci, które pójdą do przedszkoli i szkół. - Chodzi o przyjmowanie dwulatków do przedszkoli. Musimy wiedzieć jakie są wskaźniki demograficzne, żebyśmy dobrze się przygotowali organizacyjnie – mówi Sławomir Lorek.

Podobne prośby wiceprezydent skierował do dyrektorów szkół podstawowych. Tam niebawem wejdzie obowiązek przyjmowania sześciolatków. O pomoc w prognozowaniu i pracach nad regulaminem wynagradzania, prezydent Lorek prosił również dyrektorów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. - Zależy mi, żebyśmy spojrzeli na szkoły przez pryzmat swojej placówki, ale też z większej perspektywy.  

  • Z dyrektorami o oświacie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

perspektywy kręcenia lodów?
Dodano: 17.12.2012 16:51    Przez: ~Wafel
avatar Dzisiaj mija kolejna rocznica masakry na Wybrzeżu, ani słowa w lewackiej gadzinówce o tej masakrze.Do tej pory zbrodniarzy masakry nie ukarano , a wielu tym i Koninem rządzą PZPR-owskie trupy , komuna a na POsła się wybiera się SB-kiego kapusia ,,Aktora''. Trudno mi zrozumieć moich współmieszkańców i współobywateli jak mogli wybrać takie szambo, nie szanując ofiar komunistycznych zbrodni a nawet samych siebie . Zastanawiam się co się stało z głowami moich rodaków, kto im rozum zabrał.
Dodano: 17.12.2012 22:55    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Kobrzycki, odpowiedź na twoje wątpliwości jest prosta, nie skazano winnych za rzezie i prześladowania na opozycji bo wielu z nich nosi dziś legitymacje PIS. Taki np. sędzia Kryże który wsadzał opozycję (np. grupę Komorowskiego) był za czasów PISu wiceministrem sprawiedliwości. Pozbądź się więc fałszywych tekstów. Napiszesz wszystko by zamieszać ludziom w głowach. Zachowujesz się jak ruski agent zrzucony na tyły żeby siał dywersję.
Dodano: 18.12.2012 11:28    Przez: noidupazbita
avatar Kobrzycki pragnę ci przypomnieć że wielu z prominentów PIS to dawni stalinowscy siepacze. Wspomniany Kryże ale także Jasiński, Karski, Wasserman, Łopiński, Kostrzewski, Urbański, Kurowski. Ludzie ci brali bezpośredni udział w internowaniu opozycji, ferowali sądowe zbrodnie. Dziś przebrali szaty z czerwonych na czarne i głoszą się obrońcami wolności. Tej samej wolności którą w stanie wojennym kazali pałować. Zmienili poglądy z czerwonych na czarne i stają się świętsi od papieża, może nawet od Ojca Dyrektora :)))
Dodano: 18.12.2012 11:39    Przez: noidupazbita
Przypominam, że jest pan wiceprezydentem a nie nauczycielem już. RACZEJ BEDZIE DBAL ABY NAUCZYCIELE MIELI FUCHE NIZ INTERES UCZNIOW I MIESZKANCÓW
Dodano: 18.12.2012 12:13    Przez: ~sdfred
avatar Kaczyński jak sam twierdzi był poszkodowany bo go nie internowali. Prawda jest taka że SB wypuszczało tylko leszczy i donosicieli, kim był twój pupil? Historię rodziny Komorowskich może poczytać każdy. Niejeden PISopata chciałby mieć taką przeszłość na 4 pokolenia wstecz. Niestety najwięcej krzyczą ci co nic nie znaczyli. Oni próbują pisać historię na nowo. Do tego grona i ty się zaliczasz. Niedługo dojdziesz do wniosku że to bliźniak bliźniaka podsadzał do murów stoczni i to oni obalili komunę. Niestety wyzwiskami nie zakrzyczysz ludzi samodzielnie myślących.
Dodano: 18.12.2012 13:29    Przez: noidupazbita
avatar Co do wspierania komunistów to przypominam ci że Kaczyński pisał doktorat w temacie socjalistyczne stosunki pracy. Można by rzecz że był propagandystą komunistów, nie wiedziałeś o tym czy to prawda pomijana bo niewygodna?
Dodano: 18.12.2012 13:44    Przez: noidupazbita
avatar Kobrzycki, daleko ci do mojego wykształcenia, ale właśnie dlatego drażni mnie twoja reżimowość, gotowość opluwania wszystkich na polecenie przydupasów Kaczyńskiego. Którego urażona duma nieudacznika-kombatanta niewartego nawet internowania każe pisać historię na nowo. Nawet Jaruzelski choć ledwo żywy śmieje się z wypowiedzi Kaczyńskiego. Na temat Kaczyńskiego w grudniu 70 NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ NIC BO GO TAM NIE BYŁO - ale to pewnie podstępne SB tak jak ukryło przed nim stan wojenny ukryło także masakrę na wybrzeżu.
Dodano: 18.12.2012 14:46    Przez: noidupazbita
Pamiętasz jak twój szanowny wódz Jarosław nie zareagował gdy żonę jego brata Ojciec Dyrektor nazywał szambem a Lecha ulegającym lobby żydowskiemu? Ktoś taki ma czelność mówić o moralności i wierności? Chyba za dużo się macał z Leperem i Giertychem
Dodano: 18.12.2012 15:10    Przez: ~Pamiętasz jak twój ...
avatar No brawo LM , usuwacie moje merytoryczne posty a w zamian zostawiacie posty internetowych trolli , macie u mnie prywatna nagrodę,, hieny regionu''.
Dodano: 19.12.2012 10:04    Przez: Tomasz Kobrzycki
Jak się ktoś czuje pedagogiem, to polityką niech się nie zajmuje. Próżność... i karny qtas dla SLD za ten ruch.
Dodano: 17.12.2012 19:17    Przez: ~cochon
avatar No tu już PO szkołach w Koninie. W miejsce szkół powstaną markety a program nauczania już został sprowadzony do poziomu koszyka z hipermarketu.
Dodano: 17.12.2012 20:00    Przez: Tomasz Kobrzycki
Póki co, to szkoły chciał likwidować Wilczewski, więc nie zmyślajcie Kobrzycki !
Dodano: 17.12.2012 21:53    Przez: ~koniniak
tylko czekać aż zacznie się znowu temat prywatyzacji!
Dodano: 17.12.2012 20:07    Przez: ~ex
pozamykają kilka szkół, sprywatyzują przedszkola i podniosą bezrobocie w koninie - taki bedzie tego finał! ZOBACZYCIE
Dodano: 17.12.2012 20:32    Przez: ~oświata
coś mi się wydaje że będą szkoły podstawowe i przedszkola prywatyzować, no bo już wszystko sprywatyzowali tj sprzedali , ale my dzielny polski ród i się tych pejsików nie boimy i kiedyś ich ..... a majątek znajconalizujemy. Niech żyje rewolucja!
Dodano: 17.12.2012 20:42    Przez: ~koninianin
Fajny facet, ma wizję i umiejętności. Powodzenia!
Dodano: 17.12.2012 21:03    Przez: ~osiedlowy
proponuję pomnozyć lekcję cudownej religii-wspanialy przedmiot dla rozwijającego się w szybkim tempie koscielnego konina i na topie przy lichyniu, odnowić konin ten konin przy lichyniu- dodać kasiurki bo wg p niesiolka pieniazki na kościol to najlepiej wydane w polsce pieniużki
Dodano: 17.12.2012 21:58    Przez: ~ewdx
Ustalenie innej wysokości dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, a innej dla tych, którzy pełnią funkcję dyrektora szkoły, narusza przepisyDo takich wniosków doszedł wojewoda mazowiecki i uchylił część przepisów uchwały podjętej przez radę gminy Goworowo w sprawie regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę lat, funkcyjnego i za warunki pracy (sygnatura akt: LEX.O.4131.2.1.2012.AD).W uchwale tej rada postanowiła, że dodatek motywacyjny dla nauczyciela wynosi do 20 proc. stawki uposażenia zasadniczego. Dla nauczycieli pełniących funkcję dyrektora szkoły ustalono go natomiast na poziomie do 25 proc. stawki uposażenia zasadniczego.Te postanowienia wojewoda zakwestionował. Uznał bowiem, że naruszają one przepis art. 30 ust. 2 Karty nauczyciela. Zgodnie z tym przepisem wysokość dodatku motywacyjnego nie zależy od zajmowanego stanowiska, ale od jakości świadczonej pracy i wykonywania ...
Dodano: 17.12.2012 22:31    Przez: ~ann
Grupa robocza działająca pod przykrywką demografii wyłoni z grona pedagogicznego czarne owce do zwolnienia;-) Kilka budynków zostanie pustych to Sławek dogada się z Mareczkiem i otworzą kolejną sorbonę;-)
Dodano: 17.12.2012 22:57    Przez: ~SLD PO=ciamciaramca
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.