Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17625) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (4)

Świetlice dostały czas

Dodano: 16.01.2013 12:21
Źródło: LM.pl

Dwa lata mają organizacje pozarządowe na dostosowanie świetlic do wymogów ustawowych. Jeszcze przed końcem roku większości z nich groziła likwidacja.

Zgodnie z zapisami ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, od 1 stycznia 2013 roku wszystkie placówki wsparcia dziennego miały spełniać określone wymogi lokalowe. Oceniana miała być wysokość pomieszczeń, ilość toalet oraz szerokość klatki schodowej.

Każda z organizacji prowadząca świetlicę, miała obowiązek dostarczyć między innymi pozytywną opinię komendanta straży pożarnej oraz inspektora sanitarnego.

Takie obostrzenia groziły likwidacją większości świetlic w kraju, do których uczęszcza kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Problem dotyczył również Konina. Tutaj bowiem niektóre placówki funkcjonują w zaadaptowanych na potrzeby świetlicy piwnicach.

Konińskie organizacje włączyły się zatem w akcje zbierania podpisów pod listem do premiera, w którym prowadzący placówki dla dzieci podkreślają jak ważna jest ich działalność oraz czym grozi wejście w życie nowych przepisów.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie wysłało do premiera 15 takich listów. - Z każdej naszej placówki poszedł jeden list. Okazało się, że było warto walczyć – mówi Krystyna Chowańska, prezes TPD.

Protest przyniósł oczekiwany skutek. Organizacje mają bowiem 2 lata na przystosowanie placówek do nowych procedur. - Będziemy musieli się z tym jakoś uporać. Konieczna będzie zmiana bazy, na przykład wyprowadzenie świetlicy z piwnicy. Mamy jedną taką świetlicę i ona doskonale funkcjonuje. Będzie mi szkoda ją przenosić w inne miejsce, ale nie ma wyjścia – mówi Chowańska.

  • Świetlice dostały czas

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W Polsce, i w Europie, rządzi biurokracja. Skutkuje to tworzeniem niezliczonej ilości przepisów, regulacji, norm, dyrektyw itp. Nieważne, że np. te świetlice od dziesięcioleci spełniają swoje zadanie, ale pomieszczenie na sracz mniejsze o 1 cm od wydumanej przez urzędników normy i już powód do likwidacji. Europa szybko podąża w kierunki samolikwidacji, rak biurokracji jest już nie do opanowania i za lat kilkanaście wszystko się załamie. W coraz bardziej konkurencyjnym świecie skuta łańcuchami różnych regulacji europejska gospodarka skazana jest na upadek, to co obserwujemy teraz, to tylko niewinne początki gospodarczej apokalipsy.
Dodano: 16.01.2013 14:04    Przez: ~gremun
Przed każdą świetlica POstawić FOTORADAR niech łapie gówniarzy jeżdżących rowerami,a co POrządek w państwie Tuska być POwinien!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 17.01.2013 08:14    Przez: ~szrekPO
Lecz się ...
Dodano: 17.01.2013 15:25    Przez: ~:(
A jak na zatorzu dzieci jezdza rozwalajacymi sie windami? chodza po zasikanych klatkach schodowych ! TO NORMY SIE NIE WIDZI ! GDZIE DEZYNFEKCJA SMIETNIKÓW GDZIE LUDZIE MUSZA CHODZIC ? !
Dodano: 16.01.2013 15:35    Przez: ~popatrzcie na zeczy k ...
Na dezynfekcji się nie zarobi a na przebudowie i remontach tak!!
Dodano: 17.01.2013 01:38    Przez: ~OMK
Pozamykać ŚWIETLICE, SZKOŁY, PRZEDSZKOLA itp. , budować ZUSY, MARKETY I KOŚCIOŁY!!! MOTŁOCHEM ŁATWIEJ RZĄDZIĆ........ szkoda słów!!!
Dodano: 17.01.2013 08:14    Przez: ~ben

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.