Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20489) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Rajd śladami powstania

Dodano: 21.01.2013 09:23
Źródło: LM.pl
Konińscy turyści już jutro wyruszą na rajd śladami Powstania Styczniowego.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz klubu rowerowego CIKLO w sposób szczególny chcą uczcić 150. rocznicę Powstania Styczniowego. W spacerze śladami powstańców może wziąć udział każdy. – Szczególnie zapraszamy młodzież z dziadkami – informują turyści.

Jutro o godz. 8.55 turyści spotkają się pod wieżą na dworcu PKP. Po wycieczce autobusem wybiorą się na spacer podczas którego zapalą znicze na mogiłach powstańców. Marsz przez las zwieńczy zwiedzanie Klasztoru i Izby Edukacyjnej w Bieniszewie.

Po powrocie do Konina, turyście wezmą udział w miejskich obchodach rocznicy powstania. O godz. 15 pod krzyżem o. Maksymiliana Tarejwy na Wale Tarejwy, zapalone zostaną znicze i złożone kwiaty.


  • Rajd śladami powstania

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A czy "turyście" nie pomarzną?
Dodano: 21.01.2013 11:04    Przez: ~Adam
może ktos napisze gdzie te miejsca się znajduja jaka jest ich historia itp.. jak tam dojechać? taka informacja bardziej by byla wiarygodna !
Dodano: 21.01.2013 12:29    Przez: ~pl
Do plTrochę więcej własnej inicjatywy - to wszystko jest opisane i to bardzo szczegółowo - wystarczy google i minimum inteligencji.
Dodano: 22.01.2013 11:16    Przez: ~Franek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.