Dzisiaj jest sobota 15 czerwca 2019, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18834) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 21oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Wspominali Bitwę pod Brdowem

Dodano: 22.01.2013 19:54
Źródło: LM.pl
Mieszkańcy Brdowa w pow. kolskim uczcili pamięć poległych w Powstaniu Styczniowym. W obchodach wziął udział marszałek Marek Woźniak.

Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu parafialnym. Tam leży około 70 powstańców, którzy w 1863 roku zginęli w Bitwie pod Brdowem. Wspólnie z mieszkańcami wspominał ich Marszałek Wielkopolski. – Tutejsza bitwa była jedną z tych, które zostały odnotowane w historii Polski. To miejsce szczególnie powinniśmy przypomnieć – mówił Marek Woźniak.

W Brdowie poza zbiorową mogiłą jest także grób i pomnik poległego w bitwie Karola Libelta, syna poznańskiego filozofa i pisarza oraz grobowiec francuskiego dowódcy. 


  • Wspominali Bitwę pod Brdowem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co za obłuda - przemówienie napisane na kolanie - odklepane - kawka wypita - po łapkach wasale wycałowali i do domku. Bitwa jest jedną z tych które zostały odnotowane w historii Polski - co za wyniosłe i mistyczne stwierdzenie - tysiące takich bitew było. Przemówienia uniwersalne - w Word-dzie wystarczy tylko pewne słownictwa odfiltrowywać i wstawiać na wszystkie okazje - powstanie styczniowe - dzień mleczarza - spotkanie imieninowe u szefa partii - dzień uśmiechniętej sprzątaczki
Dodano: 22.01.2013 20:55    Przez: ~dada
O co ci chodzi?
Dodano: 22.01.2013 22:16    Przez: ~wet
W Brdowie nie jest pochowany - jak twierdzi redakcja - "Karol Libelt, poznański filozof i pisarz", lecz jego syn. Puk, puk, wy tam, w tym elemie, co z wami?
Dodano: 22.01.2013 22:25    Przez: ~fh
Umiesz czytać? Czy jesteś kompletnym analfabetą?Jeżeli uniesz czytać to masz cytat:"pomnik poległego w bitwie Karola Libelta, syna poznańskiego filozofa i pisarza oraz grobowiec francuskiego dowódcy."
Dodano: 23.01.2013 13:33    Przez: ~buba
Heheheheh, co to za dziennikarz napisał ten artykuł ??? "W Brdowie poza zbiorową mogiłą jest także grób i pomnik poległego w bitwie Karola Libelta, poznańskiego filozofa i pisarza oraz grobowiec francuskiego dowódcy." Sprawdź panie dziennikarzu co to za Karol Libelt leży w Brdowie. Filozof i pisarz ??? A nie w Czeszewie ???
Dodano: 22.01.2013 21:03    Przez: ~johnny
i żeby rozwiać domysły - tajemniczym francuskim dowódcą był Léon Young de Blankenheim
Dodano: 22.01.2013 21:33    Przez: ~john
Panie redaktorze z L.M proszę do szkoły odrobić lekcje, a nie takie bzdury wypisywać : WSTYD"Był dwukrotnie żonaty. Pierwsza żona Elżbieta z Jaworskich zmarła krótko po ślubie, z drugą, Marią z Szumanów, miał sześcioro dzieci – cztery córki i dwóch synów. Syn Karol zginął w bitwie pod Brdowem w powstaniu styczniowym w 1863.Zmarł w czerwcu 1875 i został pochowany w Czeszewie.
Dodano: 23.01.2013 07:40    Przez: ~OLE
Z historia to tak bywa, ze moze sie okazac niebawem, ze zadnej bitwy tam nie bylo...
Dodano: 23.01.2013 08:14    Przez: ~new age
z historią bywa tak tylko wtedy, gdy zajmują się nią osoby niekompetentne
Dodano: 23.01.2013 09:59    Przez: ~hist
skoro ja wiem np. jak bylo w pewnym miejscu w 1981 a oficjalna wersja, ze bylo inaczej, to jaka mam pewnosc, ze to co podali do publicznej wiadomosci bylo 100% prawda skoro to tyle lat temu bylo?
Dodano: 23.01.2013 18:55    Przez: ~antyhist
Autor potrafi czytać, post poprostu został przez redaktora poprawiony słowem "syna". Wcześnie go nie było