Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18921) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Wspominali Bitwę pod Brdowem

Dodano: 22.01.2013 19:54
Źródło: LM.pl
Mieszkańcy Brdowa w pow. kolskim uczcili pamięć poległych w Powstaniu Styczniowym. W obchodach wziął udział marszałek Marek Woźniak.

Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu parafialnym. Tam leży około 70 powstańców, którzy w 1863 roku zginęli w Bitwie pod Brdowem. Wspólnie z mieszkańcami wspominał ich Marszałek Wielkopolski. – Tutejsza bitwa była jedną z tych, które zostały odnotowane w historii Polski. To miejsce szczególnie powinniśmy przypomnieć – mówił Marek Woźniak.

W Brdowie poza zbiorową mogiłą jest także grób i pomnik poległego w bitwie Karola Libelta, syna poznańskiego filozofa i pisarza oraz grobowiec francuskiego dowódcy. 


  • Wspominali Bitwę pod Brdowem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co za obłuda - przemówienie napisane na kolanie - odklepane - kawka wypita - po łapkach wasale wycałowali i do domku. Bitwa jest jedną z tych które zostały odnotowane w historii Polski - co za wyniosłe i mistyczne stwierdzenie - tysiące takich bitew było. Przemówienia uniwersalne - w Word-dzie wystarczy tylko pewne słownictwa odfiltrowywać i wstawiać na wszystkie okazje - powstanie styczniowe - dzień mleczarza - spotkanie imieninowe u szefa partii - dzień uśmiechniętej sprzątaczki
Dodano: 22.01.2013 20:55    Przez: ~dada
O co ci chodzi?
Dodano: 22.01.2013 22:16    Przez: ~wet
W Brdowie nie jest pochowany - jak twierdzi redakcja - "Karol Libelt, poznański filozof i pisarz", lecz jego syn. Puk, puk, wy tam, w tym elemie, co z wami?
Dodano: 22.01.2013 22:25    Przez: ~fh
Umiesz czytać? Czy jesteś kompletnym analfabetą?Jeżeli uniesz czytać to masz cytat:"pomnik poległego w bitwie Karola Libelta, syna poznańskiego filozofa i pisarza oraz grobowiec francuskiego dowódcy."
Dodano: 23.01.2013 13:33    Przez: ~buba
Heheheheh, co to za dziennikarz napisał ten artykuł ??? "W Brdowie poza zbiorową mogiłą jest także grób i pomnik poległego w bitwie Karola Libelta, poznańskiego filozofa i pisarza oraz grobowiec francuskiego dowódcy." Sprawdź panie dziennikarzu co to za Karol Libelt leży w Brdowie. Filozof i pisarz ??? A nie w Czeszewie ???
Dodano: 22.01.2013 21:03    Przez: ~johnny
i żeby rozwiać domysły - tajemniczym francuskim dowódcą był Léon Young de Blankenheim
Dodano: 22.01.2013 21:33    Przez: ~john
Panie redaktorze z L.M proszę do szkoły odrobić lekcje, a nie takie bzdury wypisywać : WSTYD"Był dwukrotnie żonaty. Pierwsza żona Elżbieta z Jaworskich zmarła krótko po ślubie, z drugą, Marią z Szumanów, miał sześcioro dzieci – cztery córki i dwóch synów. Syn Karol zginął w bitwie pod Brdowem w powstaniu styczniowym w 1863.Zmarł w czerwcu 1875 i został pochowany w Czeszewie.
Dodano: 23.01.2013 07:40    Przez: ~OLE
Z historia to tak bywa, ze moze sie okazac niebawem, ze zadnej bitwy tam nie bylo...
Dodano: 23.01.2013 08:14    Przez: ~new age
z historią bywa tak tylko wtedy, gdy zajmują się nią osoby niekompetentne
Dodano: 23.01.2013 09:59    Przez: ~hist
skoro ja wiem np. jak bylo w pewnym miejscu w 1981 a oficjalna wersja, ze bylo inaczej, to jaka mam pewnosc, ze to co podali do publicznej wiadomosci bylo 100% prawda skoro to tyle lat temu bylo?
Dodano: 23.01.2013 18:55    Przez: ~antyhist
Autor potrafi czytać, post poprostu został przez redaktora poprawiony słowem "syna". Wcześnie go nie było