Dzisiaj jest sobota 19 czerwca 2021, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16749) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Kpią z demokracji

Dodano: 31.01.2013 21:56
Źródło: LM.pl
Spór w Radzie Gminy Rzgów sięga zenitu. Podczas sesji budżetowej, rajcy dali prawdziwy popis antydemokracji. Wszystkiemu przyglądali się mieszkańcy.

W rzgowskiej Radzie Gminy wrze od sierpnia zeszłego roku. Ośmiu opozycyjnych radnych już kilka razy próbowało odwołać przewodniczącą Ewę Biernacką. – To człowiek wójta, a nie nasza przewodnicząca – podkreślają.

Rajcom raz udało się odwołać przewodniczącą ze stanowiska. Jednak wtedy sesję zwołał wiceprzewodniczący RG, który zdaniem wojewody wielkopolskiego nie miał do tego upoważnienia. W związku z tym wojewoda uchwałę uchylił.

Opozycja nie składa broni. Podczas niemal każdej sesji, radni próbują zgłaszać kolejny wniosek o odwołanie Ewy Biernackiej. Tego, przewodnicząca nie wprowadza do porządku obrad i nie poddaje pod głosowanie. – Jesteśmy w większości, a nie możemy nic zrobić. Przewodnicząca łamie prawo i może to robić bez konsekwencji – mówi Lucyna Wrzyszczyńska, przewodnicząca klubu „Odnowa”. – Jeśli znowu nasz wniosek nie zostanie przyjęty być może jedynym wyjściem będzie zgłoszenie sprawy do prokuratury. Może to będzie jakiś bat.

Spór między opozycją, a Ewą Biernacką i wójtem zdominował wyjazdową sesję budżetową, która odbyła się w Domu Kultury w Sławsku. Jak mówiła przewodnicząca, miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. – Zwołałam sesję w Sławsku na wyraźną prośbę mieszkańców – mówiła przewodnicząca RG.

Zanim radni zaczęli obrady, pojawił się kolejny wniosek formalny o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego odwołania przewodniczącej. Pismo nie zostało przyjęte, a opozycjonistom wyłączono mikrofon.  – Tak wygląda demokracja w tej gminie – grzmiała jedna z radnych.

Ewa Biernacka swoją decyzję o nieprzyjęciu wniosku tłumaczy tym, że opozycja wprowadza destrukcję. – Odpowiadam za porządek obrad. Mam prawo wprowadzić wniosek, albo go nie wprowadzić i z tego skorzystałam – mówi Biernacka. - Nie jestem przyspawana do stołka przewodniczącej, ale robię to dla dobra gminy. Chcę mieć szansę wytłumaczenia, bo radni piszą nieprawdę i podważają moje kompetencje. Czekam za odpowiedziami z urzędów, które bezpośrednio nadzorują moją funkcję.

Gorącej dyskusji przyglądali się mieszkańcy gminy. Większość z nich zmęczona jest już konfliktem i zniesmaczona tym co dzieje się w ich radzie. – Opozycja musi być, ale konstruktywna. Nie może być tak, że każdy sobie. Radni w ogóle nie myślą o swoich wyborcach. To walka o stołki i nic więcej – mówili.

Zażenowana była również młodzież z gimnazjum w Sławsku, która przyszła na sesję by uczyć się samorządności. Jak mówili gimnazjaliści, nie tego spodziewali się po pracy radnych. – W szkole uczy się nas kultury i tego, że nie wolno sobie przerywać. Tutaj tego nie ma – twierdzili gimnazjaliści.

Sesja była zaskoczeniem również dla Jana Śledzia, radnego powiatu konińskiego który przysłuchiwał się sesji. – Nie mieści mi się to w głowie. Jeśli jakaś grupa chce coś wprowadzić do porządku obrad to poddaje się to pod głosowanie. Wtedy mogą wypowiedzieć się wszyscy. Tak to się powinno robić. To wszystko ośmiesza demokrację  - podsumował Jan Śledź.


  • Kpią z demokracji
  • Kpią z demokracji
  • Kpią z demokracji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

najbardziej w tym wszystkim podoba mi sie pan wójt...
Dodano: 31.01.2013 22:12    Przez: ~też z m. Konin
I czego my młodzi możemy się nauczyć od "rajców" gminnych ? Zachowują się jak warchlaki w chlewie - krzyki / docinki i bebłot no i pęd do koryta. A później te same osoby wracąją do domu i wymagają od nas właściwego zachowania i kultury. Czterech polaków na łódce to pieć różnych zdań - sześć partii politycznych - siedem stronnictw - osiem opinii gdzie płyniemy - dziewięć kierunków działania - tacy właśnie jesteście "starzy" i jak mamy brać z was wzory do działania ?
Dodano: 01.02.2013 08:16    Przez: ~monika jedynaczka
Wybraliście grajka to wasza sprawa ,tylko ze grajek zna się na zakrapianiu przy akordeonie i na niczym więcej.Wójtem musi być gospodarz.
Dodano: 01.02.2013 09:52    Przez: ~col
Koryto jest najważniejsze.
Dodano: 31.01.2013 22:12    Przez: ~h
a kiedy sa wybory??? mam nadzieje ze mieszkancy gminy wezma pod uwagę to co sie dzieje teraz i juz na nich nie zagłosują:)
Dodano: 31.01.2013 22:46    Przez: ~mieszkanka
pani przewodniczaca juz nieraz pokazała co znaczy być kulturalnym. to zdecydowanie rozni sie z tym czego nas nauczyli w szkole
Dodano: 31.01.2013 22:48    Przez: ~gimnazjum
Dziady i nieroby niech zwąchają klocka od krowy!
Dodano: 31.01.2013 23:01    Przez: ~Obecny
Śledzia na wójta! Dajce kopa temu Andrzejkowi-kapelmistrzowi
Dodano: 31.01.2013 23:33    Przez: ~OKOŃ
Coś chyba faktycznie tam jest nie tak, skoro na sesję przyjechali obserwatorzy z zewnątrz. Był taki bardzo przystojny gość w czerwonym krawacie ( mówili ze poseł ), drugi taki w okularach. Jesli poseł zajrzał na taka wioskę, to coś jest na rzeczy. Po sesji rozmawiali i z radnymi i z wójtem
Dodano: 01.02.2013 06:40    Przez: ~Aneta
Jest to typowy przykład polskiego społeczeństwa.Nikt nie patrzy na wspólne dobro, Każdy ciągnie w swoją stronę .Nie ma się co dziwić przykład idzie od samej góry , tam też nie jest lepiej . W Polsce władza ta centralna ,jak i ta regionalna stała się najłatwiejszym źródłem dochodu.Nie trzeba być wykształconym ,ani też kompetentnym by ja sprawować.Kar za błędne decyzje nie ponosi nikt ,więc nie ma co stracić .Dobro naszego społeczeństwa dla tych ludzi nie ma najmniejszego znaczenia , liczy się tylko kolejna kadencja i nasze wspólne pieniądze wypracowane przez naród do podziału nie dla wszystkich.
Dodano: 01.02.2013 07:27    Przez: ~ regionalny obywatel
Na tym drugim zdjęciu to gdzie oni obradują , ściany przypominają mi pałac, czy to może na wzór magdalenki , tylko , że nie przy okrągłym stole knuli plany przed sesją ?
Dodano: 01.02.2013 07:35    Przez: ~fgfggg
PANI BIERNACKA CO TAK SILNIE SIEDZISZ NA TYM STOŁKU PRZEWODNICZACEJ, JAK MASZ HONOR ODEJDZ DAJ PRACOWAC INNYM A NIE STALE WOJNA , DRUGA KADENCJA PANI I CO ZROBIONE .....?
Dodano: 01.02.2013 07:41    Przez: ~jola
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.