LM.plSportPierwsza porażka koszykarek

Pierwsza porażka koszykarek

Każda seria zwycięstw musi się kiedyś skończyć. Piętnaście wygranych MKS PWSZ Konin w tym sezonie z rzędu w lidze przerwała dzisiejsza porażka - SMS PZKosz Łomianki pokonały zespół z Konina 62:56.

Sobotni rywal koninianek awansował do drugiego etapu rozgrywek, zajmując trzecie miejsce w grupie B. Pierwsza kwarta w wykonaniu obu zespołów to walka punkt za punkt praktycznie do samego końca. Pół minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu do kosza na 11:9 trafiła Anna Gurzęda, a chwilę później ta sama zawodniczka wykorzystała rzut wolny i ostatecznie to MKS wygrał 12:9.

W drugiej kwarcie koninianki powiększyły przewagę o kolejne cztery punkty. Od siódmej do dziewiątej minuty punktowały już jednak tylko zawodniczki Łomianek. Od stanu 10:17 przeszły do remisu 17:17, a następnie wyszły na prowadzenie 21:17. Straty MKS zniwelował rzut wolny Iwony Płóciennik oraz trafienie Ramony Casimiro z końcówki kwarty. Koninianki przegrały tą część spotkania 8:14, a w całym meczu SMS prowadził 23:20.

W trzeciej kwarcie wydawało się już, że MKS złapał odpowiedni rytm. Koszykarki z Konina odrobiły straty i zbudowały sobie do szóstej minuty dość wysokie, dziesięciopunktowe prowadzenie. Od siódmej minuty coś się jednak ponownie zacięło, a zawodniczki Łomianek bezlitośnie wykorzystywały słabość MKS, zdobywając dziesięć punktów pod rząd. Kwartę ostatecznie wygrały koninianki 24:20, w całym meczu MKS prowadził jednak tylko jednym punktem – 44:43.

Ostatnia część meczu należała jednak ponownie do SMS. Koszykarki z Łomianek zanotowały kolejną świetną passę, rzucając aż szesnaście punktów pod rząd i obejmując prowadzenie 60:49. Koninianki za późno wzięły się do odrabiania strat i ostatecznie zdołały tylko zniwelować porażkę do wyniku 56:62. Pomimo niezłej gry obronnej (dwanaście zbiórek Ramony Casimiro, dziesięć Anity Szemraj, z czego po siedem w obronie), zawiodła gra w ataku – najwięcej punktów zdobyła Anna Gurzęda, wynik ten to jednak tylko trzynaście punktów.

Pomimo porażki koninianki utrzymały pierwszą pozycję w tabeli. Z piętnastoma punktami na koncie mają dwa oczka przewagi nad drugą Ostrowią Ostrów Wlkp. W przyszłym tygodniu MKS podejmie u siebie MKK Siedlce.

SMS PZKosz Łomianki – MKS PWSZ Konin 62:56 (9:12, 14:8, 20:24, 19:12)
MKS PWSZ Konin: Anna Gurzęda (13), Elżbieta Paździerska (10), Anita Szemraj (10), Ramona Casimiro (7), Iwona Płóciennik (6), Katarzyna Motyl (4), Marta Libertowska (4), Aleksandra Kaja (2), Milena Krzyżaniak.