Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19671) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w woj ... (3)Fioletowe wzgórze nad Wartą. Tylko rozpuścić oczy ...

Górnik prywatnym folwarkiem?

Dodano: 18.02.2013 21:19
Źródło: LM.pl
Niejasności prawne, naginanie statutu, niedopuszczanie do głosu – w takich okolicznościach członkowie Górnika Konin udzielili absolutorium obecnemu zarządowi z prezesem Piotrem Bajerskim na czele. Kibice, którzy od kilku miesięcy prowadzą kampanię skierowaną przeciwko prezesowi mówili jedno – Górnik stał się prywatnym folwarkiem.

Walne Zebranie członków klubu było efektem starań kibiców o odwołanie obecnego zarządu Górnika. Podczas styczniowego spotkania władz klubu z sympatykami oraz piłkarzami za weryfikacją zarządu opowiedział się również prezydent Konina, Józef Nowicki. Dzisiejsze zebranie dalekie było jednak od demokratycznych standardów, którymi kierować powinny się również pozarządowe stowarzyszenia.

Wątpliwości co do działań zarządu pojawiły się jeszcze przed samym zebraniem. Członkami klubu zostać chciała grupa kilkudziesięciu kibiców związanych ze Stowarzyszeniem Sympatyków Konińskiego Górnika. Pomimo opłacenia składek członkowskich i złożenia podania o przyjęcie, ich prośba spotkała się z brakiem odpowiedzi władz klubu, przez co, na poniedziałkowym walnym zebraniu, nie otrzymali mandatów do głosowania.

Przed samym zebraniem okazało się również, że możliwość głosowania stracili piłkarze, z których duża grupa na początku grudnia zwróciła się przeciwko obecnemu zarządowi. Statut klubu nie przyznaje automatycznie prawa głosu zawodnikom grającym w klubie, nie przeszkadzało to jednak zarządowi jeszcze rok temu udzielić piłkarzom mandatów. Tym samym poddało to w wątpliwość legalność większości dotychczasowych walnych zebrań.



Dzisiejsze zebranie zaczęło się  40 minut po ustalonej godzinie, natomiast w paragrafie 21, punkt 4 statutu klubu przeczytać można: „W Walnym Zebraniu Członków w pierwszym terminie winna uczestniczyć co najmniej połowa uprawnionych do głosowania; w drugim terminie, który może być wyznaczony o 15 minut później tego samego dnia, Walne Zebranie Członków może skutecznie obradować bez względu na liczbę obecnych uprawnionych do głosowania.” 25 minut opóźnienia powinno więc podważyć legalność całego spotkania. 

Mimo wszystkich wątpliwości i niedociągnięć walne zebranie udzieliło absolutorium obecnemu zarządowi. Siedemnaście osób głosowało za, jedenaście przeciw, a dziewięciu członków wstrzymało się od głosu. Prezes Górnika Konin - Piotr Bajerski nie chciał komentować wyników zebrania. W przemówieniu na początku spotkania podkreślił jednak, że obecny zarząd nie ma sobie nic do zarzucenia, a wszystkie jego działania podejmowane są dla dobra klubu.

Innego zdania byli kibice, którzy całą sytuację podsumowali krótko "to farsa i karykatura demokratycznych wyborów". Nie zamierzają jednak się poddawać i nie wykluczają kroków prawnych. Obecny na zebraniu kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Henryk Kuśmirek stwierdził natomiast, że w przypadku takiego klubu, jak Górnik, walne zebranie powinno wyglądać lepiej od strony organizacyjno - prawnej.

Jak będzie wyglądać przyszłość konińskiego Górnika, pokażą najbliższe miesiące. Nie ulega jednak wątpliwości, że w przypadku klubu dotowanego z miejskich pieniędzy standardy wyboru i działania władz powinny być o wiele wyższe, niż te zaprezentowane na poniedziałkowym walnym zebraniu. Czy coś się zmieni  w klubie w tym zakresie, zależy już tylko od nowych -starych władz.
  • Górnik prywatnym folwarkiem?
  • DSC_0347
  • DSC_0349
  • DSC_0354
  • DSC_0355
  • DSC_0359
  • DSC_0361
  • DSC_0364
  • DSC_0365
  • DSC_0366

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jak w konińskim schronisku dla psów.
Dodano: 18.02.2013 21:30    Przez: ~kibic
W schronisku psy mają prawo głosu. Sam słyszałem szczekanie.
Dodano: 19.02.2013 07:44    Przez: ~Pikuś
tylko te,które popierają prezesa.
Dodano: 19.02.2013 10:11    Przez: ~azor
A co tam robi cipcia marciniakowa, będą chcieli wprowadzić nienawiść do klubu?
Dodano: 19.02.2013 19:44    Przez: ~Jacol
czy w tym kraju jawnie można kraść miastowe pieniądze jak to robi pan bajerski ? przecież to sie w głowie nie mieści jak nasze pieniądze są kradzione przez tego starego alkoholika. wstyd panie prezydencie
Dodano: 18.02.2013 21:32    Przez: ~normlany
Tylko ten zarząd ma szanse utrzymać górnika w 3 lidze, nowy zarząd za czym by się rozejrzał to górnik by spadł do 4 ligi,wybory owszem ale po tej rundzie.
Dodano: 18.02.2013 21:58    Przez: ~zło ma też dobre st ...
Komuniści na stołkach i gitara...! Czas by złodzieje oglądali się za siebie a uczciwi mieli głowę w górze .
Dodano: 18.02.2013 23:48    Przez: ~vfee
EJ ! WIE KTOŚ OD KTÓREJ JEST GIEŁDA CZYNNA W NIEDZIELĘ ?
Dodano: 19.02.2013 03:37    Przez: ~ROS
Poprawa kondycji naszej piłki nożnej zarówno polskiej jak i lokalnej to nie jest sprawa na jeden sezon. Moim zdaniem należałoby zacząć od zmian statutów PZPN, klubów, zmian zasad finansowania szkolenia itp. Efekty mogą się pojawić za pięć lat nie wcześniej.
Dodano: 19.02.2013 07:49    Przez: ~912
Tak spadnie bo Ty wejdziesz na boisko , a Bajer Ci za to zapłaci, CIEMNOGRÓD, Prezydencje czy Ci nie wstyd, nawet dla kibiców, zawodników, a tym samym naszego miasta nic nie potrafisz zrobić, dlaczego nie słuchasz Nas, tego co mówimy, co dla nas jest i było by dobre, najlepsze. Więc wejdź na boisko Ty z Bajerem i tymi tak złodziejami i reprezentujcie nas. Ja i moi koledzy ( zawodnicy) rzucamy rękawice, nie będziemy Was reprezentować, jak Wam nie wstyd że my młodzi którzy tak wiele złego od Was sie uczymy. W tak małym mieście, klubie na odległość czuć g.... Przecież to My jesteśmy najważniejsi bez nas nie było by górnika, a takie stare dziady chcą sie nas dorobić, Panie Nowicki chyba też z tego czerpiesz profity, bo inaczej byś nas wysłuchał i poparł. Miejsce starego Bajera to emerytka a nie cwaniak wie jak nas ograbić i się dorobić, WSTYD
Dodano: 19.02.2013 07:54    Przez: ~wiem jak to działa, ...
a co prezydent ma do stowarzyszeń ??? może najwyżyj dać 10 000 albo 5000 tyś dotacji ....
Dodano: 19.02.2013 21:35    Przez: ~aaa
w przypadkach łamania stautu, szczególnie w przypadku łamania przepisów dotyczących wyboru władz, prezydent może bardzo dużo. ale czy tu były takie nieprawidłowości? formalnie raczej nie. nieprzyjęcie nowych członków jest wizerunkowo fatalne.
Dodano: 20.02.2013 08:47    Przez: ~:)
taka demokracja jak w koninie w administracij na zatorzu ! jescze pozostalosci sa ! ale mysle ze to juz ko..............
Dodano: 18.02.2013 21:42    Przez: ~anka
GIEŁDA jest już od 7:00 w niedzielę
Dodano: 19.02.2013 03:38    Przez: ~adrian
argument że było 40 min po czasie jest żałosny
Dodano: 18.02.2013 21:48    Przez: ~h
tez tak pomyslalem, ale przeczytaj newsa - w statucie są ZAPISY O TYCH MINUTACH - w związku z czym nie jest zalosny, bo jest to zlamanie statutu WPROST, nie zadne domniemane czy cos tylko zlamanie konkretnego przepisu
Dodano: 18.02.2013 22:50    Przez: ~qqq
dokładnie..
Dodano: 19.02.2013 21:36    Przez: ~aaaa
Panie prezesie nie ma z czego sie cieszyc zobacz na klub w jakim miejscu jest i gdzie sa nasi pilkarze teraz tylko mozna liczyc na sad ze cos zmieni bo tak byc niemoze. Chcemy prawdy, pewnie to wina kibicow ze pilkarze uciekaja. Dlamnie pan Bajerski zostanie beszczelana osoba a miałem pana kiedys za powaznego bizmesmena ale sie pomyliłem. Pozdrawiam i zycze szczescia w bodowaniu zespolu na juniorach ktorzy pewnie tez odejda lada momet.
Dodano: 18.02.2013 21:55    Przez: ~juz niewierny
Juniorzy juz odchodza. Prosze zobaczyc ilu jun. Starszych trenuje.
Dodano: 18.02.2013 23:41    Przez: ~Ksg
wszystko było zgodnie z prawem i możecie pienić sie dalej hehe dzieciaki
Dodano: 18.02.2013 21:56    Przez: ~ggg
Wyglada na to ze dzieki klubowi GÓRNIKOWI jest pralnia brudnych pieniedzy dlatego bajerski tak szybko nie ustapi lamac nogi i rece
Dodano: 18.02.2013 21:59    Przez: ~sparwiedliwy
na jakich juniorach?my w tej maskaradzie nie chcemy brać udziału.
Dodano: 18.02.2013 21:59    Przez: ~zzz
Ale samochody na GIEŁDZIE są wcześniej.
Dodano: 19.02.2013 03:38    Przez: ~Irek
G Ó R N I K K O N I N forever !!!!!!! kibice byli,są i bedą !!!!
Dodano: 18.02.2013 22:00    Przez: ~ksg
Prawda- GIEŁDA jest coraz większa, a na wiosnę, to będzie duża.
Dodano: 19.02.2013 03:39    Przez: ~koza
Tu sie z Tobą zgodze KSG ponad wszystko
Dodano: 19.02.2013 12:28    Przez: ~HooLiGaNs
panie prezydencie, niech pana dziala bo to jest prywatny folwark!!!! miejskie pieniadze sa wydawane przez tego pana, ktory smieje sie w twarz kibicom i pilkarzom!!!! ratuj pan gornika przed tym oszolomem!
Dodano: 18.02.2013 22:01    Przez: ~myslacy
1 z 11
1234567891011>>