Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18298) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)Konin. Fotowoltaika na dachu Spółdzielni Mieszkani ... (3)

Szkoła do likwidacji

Dodano: 26.02.2013 08:53
Źródło: LM.pl
Jedna osoba była przeciwna, jedna się wstrzymała, a pozostali radni zagłosowali za zlikwidowaniem podstawówki w Myszakówku (gmina Zagórów).

Utrzymanie szkoły, w której uczy się zaledwie 31 dzieci kosztuje rocznie ponad pół miliona złotych. Najliczniejsza jest zerówka, do której uczęszcza 12 dzieci. Bezlitosna demografia sprawia, że władze gminy nie widziały innego wyjścia jak likwidacja placówki. Szkoła w Myszakówku na dodatek nie osiąga dobrych wyników w nauczaniu. Likwidacja stanie się faktem z końcem roku szkolnego, a od nowego roku dzieci uczyć się będą w szkole w Łukomiu.

Mimo to, mieszkańcy miejscowości bronili placówki, bo dla nich to jedyny ośrodek kultury. Chcą też, żeby prowadzeniem podstawówki zajęło się stowarzyszenie. Gdyby plan się powiódł szkoła w Myszakówku była by pierwszą w powiecie słupeckim publiczną podstawówką prowadzoną właśnie przez stowarzyszenie.
 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Zagórów,   gmina Zagórów,   Myszakówek,   likwidacja szkoły,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

...naomiast nic nie przeszkadza w utrzymywaniu kościołów garnizonowych na terenie nie istniejących od lat jednostek wojskowych.
Dodano: 26.02.2013 09:34    Przez: ~kolberg
Rozumiem ze proboszcz czy wikary albo obaj będą dalej PObierać wynagrodzenie za "pracę "w tej szkole?
Dodano: 26.02.2013 10:03    Przez: ~lola
Likwidować szkoły, a budować kościoły !!!!! Oddawać1% podatku klechom, bo oni są najważniejsi!!!! Po co się uczyć, pracy i tak nie ma!!! Zresztą M O T Ł O C H E M lepiej się rządzi!!!!
Dodano: 26.02.2013 12:33    Przez: ~maniek
nikt nie pójdzie wam tam pracować bo nauczyciel nie bedzie podlegał pod kartę nauczyciela
Dodano: 26.02.2013 12:38    Przez: ~deklin
Cz na pewno przeanalizowano koszty utrzymania szkoły,koszty dojazdu dzieci do innej odleglejszej szkoły i wreszcie co z budynkiem po zlikwidowanej szkole?. Już jesteśmy przyzwyczajeni ,że człowiek (dzieci) nie mają najmniejszego znaczenia. Nie przynoszą zysku tak bardzo potrzebnego w kapitaliżmie. Wydawało się,że najważniejszy powinien być człowiek i dla jego dobra może służyć zysk jednak w naszym kapitaliżmie człowiek jest na samym końcu zaspokajania potrzeb, a na pierwszym miejscu do tworzenie czyjegoś zysku.
Dodano: 26.02.2013 15:10    Przez: ~WartyNurt

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.