Dzisiaj jest środa 24 lutego 2021, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17660) SPORT FORUM FIRMY (5583) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 7oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Prezydent analizuje utworzenie zespołów prz ... (1)Krajobraz księżycowy na konińskich drogach osiedlo ... (1)

MOIM ZDANIEM. Jestem babą

Dodano: 26.02.2013 19:38

Baby i normalne kobiety – na takie kategorie dzieli „płeć piękną” poseł PiS, Witold Czarnecki. Jestem babą i dobrze mi z tym.

Przez Polskę przeleciały dzisiaj słowa posła W. Czarneckiego, którymi to skomentował pierwszy Koniński Kongres Kobiet, na którym zresztą nie był. Z założenia był to jednak dla parlamentarzysty i nie tylko dla niego, zlot czarownic i ostatnia deska ratunku Platformy Obywatelskiej, która, jego zdaniem, szuka wsparcia u kobiet.

Jako relacjonująca kongres na łamach portalu, a przez to także jego uczestniczka, ale przede wszystkim jako kobieta, dzięki „naszemu” posłowi, dowiedziałam się jak dzieli się społeczeństwo według płci, a płeć według sobie tylko znanych i zapewne jedynie słusznych, kategorii. Kto upolitycznia coś, co z natury polityczne nie jest. Według posła i jemu podobnych komentatorów, każde wydarzenie musi być jednak politycznie wytatuowane, więc jeśli nie my, to zapewne oni za tym stoją.

Panie pośle, za tym stoją po prostu kobiety. Domyślam się, że trudno to zrozumieć, że spotkanie w takim gronie może przerażać, jak przypuszczam, nieco wystraszonych, być może nie radzących sobie z rzeczywistością, mężczyzn, więc natychmiast trzeba nadać temu jakąś skazę. A to, że goście nie tacy, że panele nudne i jednostronne, że towarzystwo kanapowe, feministyczne, że nic z tego nie wynika dla ludzkości bo prawdziwa polska kobieta to „dojarka” (słowo posła).

I w ten sposób wyszło szydło z worka. Okazuje się bowiem, że ci wzburzeni mężczyźni - komentatorzy chcieliby sobie zawłaszczyć to, co robią te bezczelne kobiety bez ich kontroli, mówić co powinny myśleć, a co, ich zdaniem, jest naganne. I jak zwykle wiedzą najlepiej co dla tych kobiet jest najlepsze. Panowie, weźcie się i zróbcie coś dla siebie, poza walką o władzę, w której kobiety nie mają szans bo metody z piaskownicy są im jednak obce.

Anna Pilarska 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:felieton,   moim zdaniem,   koniński kongres kobiet,   poseł,   komentarze,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

modlcie sie bezboznicy i bluzniercy idzcie do kosciola modlic sie i chwalic pana naszego a dostapicie odpustu zupelnego
Dodano: 26.02.2013 20:48    Przez: ~amen
365 dni odpustu Ci zycze grzesznico jedna.Ten portak to nie kruchta koscielna!
Dodano: 27.02.2013 03:56    Przez: ~pppg
A widzieliście jak Pan poseł śpi w sejmie ??? hi hi pokazywali w tvn, to było dobre, a my za to płacimy taką kasę. pozdr
Dodano: 27.02.2013 06:41    Przez: ~misia
W TVN POkazali również śpiących ministrów tego rządu tylko nie POdali kto spał dużej.
Dodano: 27.02.2013 07:40    Przez: ~as
A wszystko zaczęło się od wywiadu w wkonin.pl. Temat podchwyciła też gazeta.pl i tygodnik POLITYKA. Tego już pani redaktor nie wspomniała... A szkoda. Zero obiektywizmu
Dodano: 27.02.2013 09:05    Przez: ~mix mid
jeszcze jeden tekst o kongresie kobiet i przestaję wchodzić na lm
Dodano: 27.02.2013 09:08    Przez: ~re
prawdziwe oblicze PISu i po wyborach panie Hofman
Dodano: 27.02.2013 09:57    Przez: ~korbrzycki
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że facet ma rację :)
Dodano: 27.02.2013 10:13    Przez: ~Loka
skoro tak mówisz...
Dodano: 27.02.2013 18:55    Przez: ~OO
To jest brat Harrego z "3 planety od Słońca". Rozszyfrowałem go!
Dodano: 27.02.2013 10:49    Przez: ~tropiciel obcych
Rynkowski i prawie cała polska spiewała ach te baby i nik tego nie komentował a teraz jakiś szum o co w tym wszystkim chodzi ?
Dodano: 27.02.2013 11:16    Przez: ~k
Wiecie teraz "baby" na kogo nie głosować w przyszłości.
Dodano: 27.02.2013 17:55    Przez: ~koluś
co to kogo obchodzi,że jakaś grupka ludzi zebrała się i sobie pogadała?no,co to cię obchodzi,panie czarnecki?
Dodano: 27.02.2013 18:59    Przez: ~dioda
To przykre, że można tak zmanipulować sens słów posła Czarneckiego. Słuchałam całego wywiadu z nim na wkonin i trochę się uśmiałam z tej jego niezdarnej retoryki, ale generalnie uważam, że ma rację. Natomiast to, co czytam tutaj, to jest jakaś lewacka, pseudofeministyczna manipulacja. O dojarce poseł mówił w kontekście pracy do 67 roku życia. Kto w tym wieku będzie się schylał i ganiał po oborach? Nie wszyscy rolnicy mają automaty. Jestem zażenowana tym nakręcaniem się i podszczypywaniem PiS. Każdy, kto ma odmienne zdanie, natychmiast jest przez was, w imię tej waszej tęczowej tolerancji, linczowany. Nie potraficie nawet słuchać tego, co inni mówią, ze zrozumieniem.
Dodano: 27.02.2013 19:19    Przez: ~maurne
zgadzam się całkowicie, ale tak to już jest, że każdy słyszy to co chce usłyszeć, szkoda tylko, że wykształcone, mądre kobiety nie potrafią zinterpretować właściwie tak prostej w przekazie wypowiedzi, poza tym drogie panie nie dla psa kiełbasa - baby to tylko ścisła czołówka wg posła
Dodano: 27.02.2013 22:59    Przez: ~szafa
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.