Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18934) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembr ...W tabeli lepszy Mieszko, na boisku - Górnik. Zwyci ... (36)

Absurdy nie po drodze

Dodano: 15.03.2013 10:34

Ponad 20 interwencji zgłoszono do akcji  "absurdów drogowych" ogłoszonej w lutym przez posła Tomasza Nowaka i prezydenta Konina - Józefa Nowickiego.

Większość z tych zgłoszeń dotyczyła oznakowania konińskich dróg i organizacji ruchu w mieście. Mieszkańcy wskazywali gdzie, ich zdaniem, brakuje znaków, a gdzie są zbędne, na przykład ograniczenie prędkości do 20 na ulicy Mickiewicza w Koninie. Po zebraniu wszystkich sygnałów, zrobiono podsumowanie. - Nie wszystkie zgłoszenie są zasadne, ale część z nich wymaga poprawy i będziemy je korygować – powiedział Grzegorz Pająk, kierownik Wydziału Drogownictwa w Koninie.

Pracownicy wydziału po kolei analizowali każdą nadesłaną sytuację i tłumaczyli konieczność dotychczasowego oznakowania. Tylko w nielicznych przypadkach, sugestie mieszkańców okazały się zasadne jak na przykład skorygowanie oznakowania na ulicy Leszczynowej na osiedlu Wilków, czy umieszczenie znaku Stop na wyjeździe z ulicy Kolskiej na Trasę Warszawską. - Nie potwierdziło się, że jest tak dużo absurdów – podsumował akcję poseł Tomasz Nowak, jeden z jej inicjatorów. - Świadczy to o tym, że miasto jest dobrze oznakowane.

Swoje propozycje zmian zbiera także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie. - Nasi egzaminatorzy widują na drodze różne sytuacje. Pracujemy nad zbiorem takich zmian, który przekażemy Urzędowi Miejskiemu – powiedział Piotr Korytkowski, dyrektor WORD, który dołączył do akcji.

Mimo, że akcja się już zakończyła, to wszelkie uwagi i nieprawidłowości drogowe można nadal zgłaszać do Wydziału Drogownictwa Urzędu Miejskiego, tel. 63 240-12-14, e-mail: msipa@konet.pl lub przez Komendę Miejską Policji w Koninie i Komendę Straży Miejskiej w Koninie. Jak dekalrują pracownicy, każde zgloszenie zostanie sprawdzone.

  • Absurdy nie po drodze
  • Slajd1
  • DSC00408
  • Slajd2
  • DSC00410
  • DSC00412
  • Slajd3
  • DSC00414
  • Slajd4
  • DSC00420
  • Slajd5
  • Slajd6
  • Slajd7
  • Slajd8
  • Slajd9
  • Slajd10
  • Slajd11
  • Slajd12
  • Slajd13
  • Slajd14
  • Slajd15
  • Slajd16
  • Slajd17
  • Slajd18
  • Slajd19
  • Slajd20
  • Slajd21
  • Slajd22
  • Slajd23
  • Slajd24
  • Slajd25
  • Slajd26
  • Slajd27
  • Slajd28
  • Slajd29
  • Slajd30
  • Slajd31
  • Slajd32
  • Slajd33
  • Slajd34
  • Slajd35
  • Slajd36

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

absurdem sa płatne parkingi
Dodano: 15.03.2013 10:43    Przez: ~piotrek
Największy absurd to POsioł Nowak budowniczy Wież Widokowych na naszym utrzymaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 15.03.2013 12:38    Przez: ~saw
Żaden absurd,płatne parkingi..........powinno być jak najwiecej.Trzeba eliminować niedzielnych kierowców,i tych którzy przyjeżdżają na zakupy i szkoda im złotówki
Dodano: 15.03.2013 13:26    Przez: ~JA
kolejny niewypał Nowaka
Dodano: 15.03.2013 10:47    Przez: ~hahahah
panie posle, robic wielkie halo z czegoś takiego?
Dodano: 15.03.2013 11:02    Przez: ~żenada
Absurdem jest ta konferencja, a sam Nowak niech weźmie się do konkretnej pracy.
Dodano: 15.03.2013 11:04    Przez: ~POtępiony
To od czego jest straz miejska ? przez tyle lat swojej bezproduktywnej pracy nie potrafili zebrac informacji o absurdach ? Do obywateli sie teraz zwraca Nowicki? KPINA ! Ale nie... przeciez straz miejska wykorzystuje te absurdy aby wypisywac mandaty - wiec sami sobie roboty odbierac nie beda. Co za obrzydliwy syf...
Dodano: 15.03.2013 11:09    Przez: ~maska
STAN DROG JEST ABSURDEM !!!!!! ALE TRZEBA BYLO PREMIE SWOIM ZASRANYM URZEDASOM DAC ZAMIAST ZROBIC COS DLA OBYWATELI ! ABSURDOW BEDZIE SZUKAL ZEBY SIE POKAZAC PUBLICZNIE - ABSURDEM SA PREMIE JAKIE SOBIE PRZYZNAJA OBRZYDLIWE URZEDASY W KONINIE ! ABSURDEM JEST STAN DROG W KONINIE ! OTWORZ OCZY OBYWATELU - ZOBACZ JAK SZUKAJA TEMATOW ZASTEPCZYCH.
Dodano: 15.03.2013 11:13    Przez: ~giba
DOKLADNIE!! ABSURDEM JEST ORDYNACJA WYBORCZA,DOPÓKI NIE BĘDZIE JEDNOMANDATOWYCH OKRĘGÓW WYBORCZYCH CZYLI GLOSOWANIE NA DANEGO CZŁOWIEKA A NIE NA PARTIE TO DALEJ BEDZIECIE MIELI TAKICH NOWAKÓW ,NIESIOŁOWSKICH I PITERY W SEJMIE CO SĄ ODERWANI OD RZECZYWISTOŚCI ŻYJA SOBIE ZA NASZE PODATKI OD 2O LAT ,ZWYKLY OBYWATEL NIE MA SZANS.PONIEWAŻ ZEBY SIĘ DOSTAC DO SEJMU MUSI NAJPIERW ZAPISAC SIĘ DO BANDY CZWORGA PO PIS SLD I PEESEL ,ALBO TO ZROZUMIECIE ALBO BEDZIECIE DALEJ ZARABIAC PO 1200 I EMIGROWAC ZA PRACA A TE ZLODZIEJE Z SEJMU Z ROSTOWSKIM NA CZELE BEDĄ WAM SIE SMIAĆ W TWARZ, WYPRZEDALI CAŁY MAJATEK NARODOWY TO CO NASI RODZICE I DZIADKOWIE TAK CIĘZKO PRACOWALI I ZADŁUŻYLI NAS 3 RAZY TYLE CO GIEREK !!!! KTO TO SPLACI > ?
Dodano: 15.03.2013 17:27    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
absurd to chore parkomaty, ktore utrudnily zycie mieszkancom okolicznych blokow ! absurdem jest stan drog ! absurdem jest straz miejska, ktora na celu ma przesladowanie obywateli i czepianie sie ludzi 1 to sa absurdy wielki prezydencie... mozesz zamiast publicznego pajacowania i robienia za nasze pieniadze glupawych konferencji warto zajac sie prawdziwymi problemami ? chore lewackie srodowisko...
Dodano: 15.03.2013 11:15    Przez: ~tabaluga
A może największym absurdem jest po prostu coroczne przyklepywanie nóżką dziury w asfalcie,zamiast położyć nowy asfalt o takim składzie jak mają to na zachodzie Europy.Tylko kto miałby taką nawierzchnie zaprojektować skoro nasza gospodarka nie działa w kierunku realnych oszczędności a kadra technologów reprezentuje taką wiedzę której efekty widzimy na wiosnę.A może po prostu brak gospodarności,wolimy co rocznie wydawać sumarycznie więcej niż raz a porządnie ...
Dodano: 15.03.2013 11:25    Przez: ~gość
nowak i nowicki to najgupsi ludzie w polsce i cała te PO ale tak po patrzeć z boku to oni znas robią waryjatów i jak narazie to im dobrze wychodzi
Dodano: 15.03.2013 11:25    Przez: ~matka polka
Co ty Żośka pierdolisz. Znów się narąbałaś?
Dodano: 15.03.2013 20:33    Przez: ~Kuzynka
Ci "panowie" są absurdem dla naszego miasta!
Dodano: 15.03.2013 11:28    Przez: ~POSLD
MINISTER FINANSÓW ROSTOWSKI(obywatelstwo polskie ma od 5 lat) OBECNY VICE PREMIER TO ZWYKŁY ZŁODZIEJ !!! KTÓRY UKRADŁ KILKA MILIARDÓW Z FUNDUSZU REZERWY DEMOGRAFICZNEJ CZYLI DOKONAL JAWNEJ MALWERSACJI!!! ZWYKLE ZLODZIEJSTWO !!! PISZE O TYM Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOCIĄ PRAWNĄ ZŁODZIEJA TRZEBA NAZYWAĆ ZŁODZIEJEM A BANDYTĘ BANDYTĄ
Dodano: 15.03.2013 17:54    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Do ~LEON NOWA PRAWICA - Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Komentarz wraz z adresem komputera został zarchiwizowany dla potrzeb prokuratury.
Dodano: 15.03.2013 20:30    Przez: ~Administracja systemu
Pocałuj Leona w du....e
Dodano: 15.03.2013 22:03    Przez: ~Nowa Prawica
NIE ZASTRASZYCIE MNIE,PROSZĘ BARDZO CZEKAM NA.... ABW CBŚ I WSI MOJA RODZINA JEST POWIADOMIONA,ADWOKAT TAKŻE JEŚLI MI SIĘ COS STANIE SAMOBÓJSTWO LUB WYPADEK , A ZŁODZIEJI Z SEJMU OSOBIŚCIE ROZLICZE, JAK TYLKO DOJDZIEMY DO WŁADZY,ROSTOWSKIEGO MAJĄTEK 5 MILIONÓW PLN I INNYCH PSEUDO POLAKÓW